Spock unese Enterprise, aby vrátil zraněného kapitána Pikea na Talos IV. (SkyShowtime)

darkrobyk

Pan Spock má svůj plán a nenechá si ho nikým narušit, i kdyby za to měl zaplatit životem. Cílem Enterprise je Talos IV, planeta, která je jako jediná v galaxii pro hvězdné lodě zapovězená. Jaké ukrývá strašlivé tajemství, že je vstup i jen do její blízkosti zakázán pod trestem smrti? ()

majo25

Vzbura vždy loajálneho Spocka je podivuhodná a z prvej epizódy sa človek veľa toho nedozvie, prečo koná ako koná. Jeffrey Hunter je zamaskovaný k nepoznaniu. Škoda však, že väčšinu epizódy tvoria ukážky z pilotného dielu, ktorý fanúšikovia seriálu veľmi dobre poznajú a tak sa iba rekapituluje a rekapituluje. ()

sepp

Zde se ukazuje genialita G. Roddenberryho - zrecyklovat původní, studiem nenáviděný pilot, na dokonce celý dvojdíl, navíc s tak navýsost závažnou zápletkou v podobě vzpoury pana Spocka. A první z obou dílů je opravdu poutavý. ()

ledzepfan

Špičková dvojepizoda která dodává původnímu pilotu nové a zásadní vrstvy. Koukal jsem na to zkouřený jak paprika a ve chvilce kdy jsem na obrazovce čučel na příběh kde na obrazovce koukají na příběh ve kterém jedna skupinka postav sleduje na obrazovce druhou (a následně ohýbají jejich mysl), jsem se dostal do smyčky galaktického paradoxu ve které jsem hledal odkud někdo kouká na obrazovce na mě. :D Tohle je prostě kvalitní matroš. ()

• Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "The Menagerie, Part I" bola vysielaná ako jedenásta, preto je niekedy označená ako S01E11. (koba)