Když Glory zjistí, že Dawn je ve skutečnosti onen chtěný „Klíč", nestojí jí takřka nic v cestě. Buffy se s Dawn jen tak tak zachrání a rozhodne se co nejrychleji opustit Sunnydale. Přátelé je následují, ale kromě Glory jsou pronásledováni i armádou rytířů. (ArsenalEagle)

Mr.Apache

Z velké části poměrně jasná parafráze na legendární western Johna Forda Stagecoach (Dostavník), který je u nás známý jako Přepadení. Kdyby si toho na TV Nova - nebo kde to vlastně opatřili těmi názvy - všimli, mohli využít příležitosti a pojmenovat tuhle epizodu třeba... Přepadení. Což by se mi líbilo víc než otrocké přeložení původního názvu, nad jehož významem momentálně tápu. Zajímavé je, že třeba díl Phases se nemohl jmenovat prostě Fáze (rozuměj: měsíční fáze), ale musel to být Vlkodlak ze Sunnydale. Což je o poznání méně sofistikované. Ale zpátky ke Stagecoach. Tedy vlastně k Spiral čili Přepadení. Ano, máme tady westernovou epizodu Buffy! Jen místo dostavníku je tu karavan a Indiány nahradili rytíři. Trochu bizarní, ale velice zábavné. No, alespoň já si pošmákl. ()

Milano33

To bola ale epická a zbesilá jazda. Glory sa napokon dozvedá, že práve Dawn je tým kľúčom. Buffy si uvedomuje, že už nie sú v bezpečí a preto sa rozhodne utiecť. A som veľmi rád, že neopomenula na Spikea. Buffy konečne nadobudla v Spikeovi dôveru a stal sa neoddeliteľnou súčasťou jej života. Práve naňho spolieha v najhoršom, že ochráni bezbrannú Dawnie. Nečakaný príchod rytierskeho rádu celú situáciu ešte viac skomplikoval. Tá akčná sekvencia, ktorá sa odohrávala na karavane, bola nesmierne pompézna a podmanivá. Buffy si to riadne dávala. Chudák Giles, je mi ho ľúto. Rozhovor medzi Xanderom a Spikeym bol veľmi príjemný. Záverečné minúty boli napínavé až do konca. A všetko to skončilo Buffyinim smutným pohľadom, ktorý neskrýval sklamanie, že nedokázala ochrániť svoju malú sestru pred Glory. ()