Přípravy na starostovo Povýšení a předávání maturitních diplomů jsou v plném proudu. Faith se pokusí zabít Angela, využije k tomu vzácný jed, na který existuje jen jediná protilátka – krev přemožitelky. (ArsenalEagle)

Mr.Apache

"My neklepeme během temných rituálů?" Jó, starosta. Uhlazený... vtipný... a vysoce nebezpečný. Na první pohled hodný taťka, který vás ovšem při první příležitosti okamžitě vyvede z omylu. Bojíte se ho, ale zároveň vás neskutečně baví. Chcete ho mrtvého, zároveň ale víte, že by vám tam pak něco chybělo. A takových ikonických postav má Buffy mraky. Přesně tohle je asi největší tajemství úspěchu toho seriálu. Prostě všechny ty charaktery chcete. Chcete vědět co s nimi bude dál. A oni vás neustále překvapují. Takže si můžete být jisti, že s nimi žádná nuda nehrozí. /// Tenhle díl je slavný hlavně kvůli souboji dvou Přemožitelek na život a na smrt. Ano, ten fight je dechberoucí, protože tam jde o všechno. Ve skutečnosti je to ale nenápadný, za fasádou největších osudových střetů ukrytý a ve výsledku o to působivější humor, který vám z toho v paměti utkví nejvíc. Jako třeba ta starostova hláška v úvodu mého komentu. Neviděl jsem tu epizodu léta, ale vždycky když si na ni vzpomenu, musím se smát. A vzpomenu si na ni docela často, protože lidí kteří neklepou (a nezdraví), nejen během temných rituálů, je kolem pořád dost. Zrovna dnes mě to třeba donutilo napsat tenhle komentář. ()

Milano33

Dianie nabralo poriadne drastický smer. Príbeh graduje a je viac než len jasné, že sa blížime ku veľkolepému zakončeniu. Anyanka, keď sa dozvedela o závažnosti celej spletitej situácie, rozhodla sa odísť. A s Xanderom bola veľmi podarená. Willow a Oz zažili spoločnú krásnu noc. A Buffy už nemá záujem o Wesleyho služby ako jej Watchera. Faith sa stáva čoraz väčším problémom a zastaviť starostu nebude vôbec ľahké. Faith sa podarilo otráviť Angela a to už Buffy nemohla tolerovať. Keď sa ukázalo, že jediným protijedom je krv Slayer, Buffy mala jasno, čo musí urobiť. Tak zúfalo si priala zachrániť Angela, že bola odhodlaná aj zabiť Faith. Súboj medzi Buffy a Faith bol skutočne epický. Choreografia bola pôsobivá. Ale či Buffy naozaj zabila Faith, to zostáva záhadou. Celkom poetický skončila. ()

Kacitr

Tohle bylo napěchované emocemi od první do poslední minuty. Šíp. Angel. Willow a Oz. Boj mezi Faith a Buffy - zadržovala jsem dech. Neskutečné. Tento seriál je skutečně nedoceněný. ()