Nedaleko Sunnydale byl nalezen starý artefakt, který by mohl být zneužit ke zničení světa. Kromě toho se dozvídáme o Angelově minulosti. Tomu hrozí, že mu bude opět navrácena duše, čemuž chce za každou cenu zabránit. (ArsenalEagle)

Mr.Apache

Dvojdílů je v téhle show hned několik. A většinou velmi dobrých. Becoming je z nich asi úplně nejlepší a nejvíce osudový. První část má vynikající tragický závěr a dokonale navnadí na pokračování. ()

Milano33

Tak prvá epizóda záverečného dvojdielu bola excelentná. Flashbacky, ktoré sa zamerali na Angelovu minulosť, boli skvelým spestrením príbehu a bolo naprosto úžasné sa ponoriť do 18. storočia, kde to všetko celé len začalo. Dobovú atmosféru sa podarilo zachytiť na výbornú. Tiež bolo zaujímave nahliadnuť na to, ako sa z mladej Buffy stala Slayer, jej origin bol dosť podarený. Kvôli tomu, že sa objavil na scéne záhadný obelisk, Buffy musí čeliť veľkému nebezpečenstvu, ktoré predstavuje. Hrozí to, že sa pretnú dve oddelené dimenzie a to naša a tá démonská. Doslova zanikne hranica, ktorá chránila pred nastaním pekla na Zemi. Zvrátiť to mohol rituál s cieľom navrátiť Angelovi dušu, no nuž sa nevydaril podľa predstáv. Buffy opäť naletela Angelovi, aspoňže ich súboj bol parádny. A ten koniec, wow! “Bottom line is, even if you see 'em coming, you're not ready for the big moments. No one asks for their life to change, not really. But it does. So what are we, helpless? Puppets? No. The big moments are gonna come. You can't help that. It's what you do afterwards that counts. That's when you find out who you are.” ()