Buffy právě v Sunnydale potkala kamaráda Forda, se kterým se zná z Los Angeles. Zrovna přijel a chystá se zařídit si studium na střední v blízkosti Pekelné brány. Dívka zatím netuší, že do města plného upírů nepřijel náhodou. (ArsenalEagle)

Milano33

Jedna z mojich najobľúbenejších epizód, ktorá nám priniesla doposiaľ to najsilnejšie téma. Išlo o tragický príbeh, v ktorom sa mladý chlapec túži stať upírom, pretože má strach zo smrti. Dalo sa ho pochopiť a dokonca s ním aj súcitiť, jednoducho nechcel takto skoro zomrieť, keďže by mal mať ešte celý život pred sebou, lenže mu niekto túto možnosť vzal. Angel nám trošku žiarlil, ale vďaka tomu prišiel na to, o čo ide. A tiež sa podelil s Buffy o to, čo spravil v minulosti Drusille. Spike bol opäť naprosto boží. Jeho prítomnosť vždy poteší. Po zhliadnutí tejto epizódy sa môže zdať, že dobre myslená lož môže byť lepšia, ako krutá pravda. A záverečný trpký dialóg medzi Buffy a Gilesom je tomu dôkazom. A to najmä kvôli Gilesovemu utopickému monológu o tom, že všetko nakoniec dobre dopadne. Buffy: “Lie to me.” Giles: “Yes, it's terribly simple. The good guys are always stalwart and true, the bad guys are easily distinguished by their pointy horns or black hats, and, uh, we always defeat them and save the day. No one ever dies, and everybody lives happily ever after.” Buffy: “Liar.” ()

Arkanoid

Vzťahy medzi postavami sa trochu zamotali príchodom Buffyinho starého známeho. Humorom sa šetrilo, konflikt bol načrtnutý správne, no jeho vyriešenie nepôsobilo až tak dramaticky, čo sa v divákovi vyvolaných emócií týka. Avšak záverečný trpký dialóg Buffy a Gilesa, najmä jeho konštatovania stavu sveta, pôsobia ako čerešnička na torte priam božsky. ()

Mr.Apache

Tento seriál používá fantasy základy jako metaforu ke skutečným problémům reálného života. Nejpozději někdy v této epizodě o kultu vyznavačů upírů (která by jistě snesla přiléhavější název Můžete mi lhát) vám to už musí dojít. ()