Dějiny zločinu: Kandidát

• Mexiko Historia de un Crimen: Colosio (viac)

V roce 1994 se kandidát na mexického prezidenta Luis Donaldo Colosio stal obětí atentátu. Jeho umírající manželce nezbývá moc času odhalit vraha. (Netflix)

Arsenal83

Veľmi zaujímavý seriál, ktorý to s tempom síce nepreháňa, za to tu máme na konci každej časti vodítka, ktoré lákajú pozerať ďalej. Kým mladí Američania sa chodia do Tijuany lacno zabaviť, Luis Donaldo Colosio si tam prišiel po smrť. Jeho vražda sa spája s mnohými teóriami a v mnohom sa podobá na vraždu JFK - je za tým istotne viac ako osamelý strelec. Tento seriál sa snaží odhaliť všetky možnosti. Zradila ho vlastná strana? Sú za tým kartely? Seriál sa nebojí konšpirčných teórií a dáva možnosti na zamyslenie. Ešte lepší v tomto ohľade je vraj film: Colosio: El asesinato (2012). ()

Kouba007

Kdybych nemusel chodit do práce, dal bych všech 8 dílů na jeden zátah. Další díl do skládačky reálného a drsného života v Mexiku. ()

OtokPag

Zajímavý úhel pohledu na vraždu prezidentského kandidáta. Vdova musela ve skutečnosti projít velkým zklamáním, když postupně viděla co je to tam v PRI za “kamarády” a stranické kolegy”… ()

WUTEN

Mexické krimi natočené podle skutečných událostí které bylo konečně bez drog a štětek. Atmosféra jako v Narcosu a bohužel jenom jedna řada. Líbí se mi jak mezi některé záběry dělají střih na archivní záběry z TV nebo z policejních nahrávek takže je to podobné jako díly z Narcos a přidává to na autenticitě která vám dá dojem že se chvilku díváte na dokument. Byl jsem překvapen hereckými výkony velmi kladně, stejně jako za střih a výběr hudby. Seriál vás nechá v napětí až do konce ale kdo má namočené prsty v tomto atentátu? Divák si musí udělat závěr sám, je tam tolik nejasností a machinací za kulisou která vám dá možnost nahlédnout pod pokličku špinavých praktik mexické politiky. ()

*CARNIFEX*

Veľmi pomalý, “tichý”, bez akčnosti či mimoriadneho tempa, podaný krimi seriál o politickej vražde podľa skutočnosti. Epizódy sú kratšie, na záver každej sa divák dozvie malé vodítko, ktoré vedie k “pravde”. Odprezentované s pokorou a úctou, no v závere to vzhľadom na udalosť, po dejovej stránke, graduje ako má. Veľmi spokojný. ()