Že právě tahle holka skončí jako reportérka, to by čekal vážně málokdo. Je tak potrhlá, že její okolí musí být neustále ve střehu. (Netflix)

Tsuki

Krátký seriálek, který v prvních momentech působí trochu "overwhelming" (tedy jaksi zahlcujícím dojmem, jelikož nám najednou předloží množství postav a množství informací týkající se fungování televize), ale jakmile se člověk trochu rozkouká a zvykne si (cca během druhého dílu), začne se bavit a užívat si jak přihlouplé a zmatené jednání hlavní hrdinky, tak i všechny ty okolnosti týkající se procesů v televizi. Některé scény byly doslova k popukání, jiné naopak příjemně zábavným způsobem poučné. Stejně jako je tomu u jiných oborů, ani televizní vysílání samozřejmě nelze brát na lehkou váhu. Líbí se mi, že množství japonských seriálů či filmů funguje jako jakási sonda do určitého oboru a pracovního prostředí. Tohle je právě jeden z nich. Přestože je samozřejmě prvotně cílený na humor, daří se mu zároveň hezky ukazovat právě prostředí televizního vysílání v celé jeho komplexnosti. Japonci to zkrátka s pracovní tématikou umí. A s hlavní hrdinkou i vedlejšími postavami se nakonec během oněch pěti dílů sžijeme taky, takže hodnotím jako celkem podařený komediální seriál. ~(3,9)~ ()