Makléři z Hollywoodu

(relácia)
  • USA Selling Sunset

Elitní realitní makléři z firmy Oppenheim Group prodávají luxusní život majetným kupcům v Los Angeles. Když se tým rozroste o nového člena, drama se začne vyostřovat. (Netflix)

vnimatkrasu

Koktejl afektu, půlmetrovejch šteklí, párty outfitů, umělejch dekoltů, mimosy, luxusních baráků a pomluv. Selling Sunset má všechno. A já se po pár epizodách přistih, že jsem přistoupil na zdejší wannabe realitu, a že mě doopravdy zajímá, jestli si to Mary s Christine vyříkají, a jestli tu první pomluvu vypustila Chrishell, Maya nebo Davina. Makléřská šou to není, lidi, tvl. Je to miliardářskej Sex ve městě tohohle milénia. ()

klukluka

Makléři z Hollywoodu se nedají hodnotit po řadách a já mám za sebou teprve první. Co považuju za nejdůležitější: Tohle není reality show. Tady se jede podle scénáře. Ano, pravděpodobně existuje společnost Oppenheim Real Estate, ale všechno ostatní je fake. Platí to hlavně pro klienty. To podle mě nejsou milionáři shánějící se po nemovitostech, ale herci plnící zadání. V herce se proměnily i ty domnělé realitní makléřky. Nevím, jak přesně to vznikalo, je to pro mě trochu záhada, ale funguje to, ještě pořád jsem vás nezavrhnul.///S hrůzou jsem zjistil, že mě druhá řada ohromně bavila, že se mi to dostalo pod kůži. Ještě pořád nechápu, jak to vzniká, nakolik je to real a nakolik tomu pomáhá scénář a režie, ale vnímám to jako velkou lekci z etiky, taktu a podnikání v nemovitostech. Jason a Brett jsou nejúspěšnější makléři na západě Spojených států a je fakt zajímavý sledovat, jak k té práci přistupují, jak přistupují ke kolektivu více méně na krev rozhádaných holek, který jim přinášejí statisíce dolarů zisku. Je to možná ne úplně užitečná, protože obtížně aplikovatelná a do mého malého světa pravděpodobně nepřenosná, nicméně lekce. Druhá série rozhodně lepší té první, u mě je to za 70%- pomyslný 4 pecky.///Třetí řada už se mi o takovou zábavu jako dvojka nepostarala, ale stejně tomu za celek zvýším o jednu hvězdu hodnocení, protože mě to bavilo a místy až fascinovalo. Namátkou zmíním svatbu Christine. Trochu se o toho jejího miliardáře bojím, myslím, že ho brzy přivede na buben.///Čtvrtou řadu jsem viděl s několikaměsíčním odstupem od prvních tří. Znovu jsem propadl kouzlu všeho toho luxusu a nádhery, dělá mi ale trochu problém prokousat se těmi holčičími problémy, které děvčata ještě záměrně zveličují, aby měla vůbec nějaké problémy, protože jinak jsou jejich životy většinou “dokonalé”. Člověk je nevidí dvakrát ve stejných šatech, jejich vozový park je taková lepší Ženeva, párty střídá párty, supersexy vypadají i stěhováci a po chudobě a bezdomovcích, kterých mají být v L.A. plné ulice, není v jejich vyvoněným světě ani památky. Pořád jsem ještě nepřišel na to, jak tenhle formát vlastně vzniká, ale ta sonda do odlišnýho světa mě pořád víc baví, než nebaví a proto si další sérii určitě nenechám ujít. ()

Nikkilee

To je tak blbý, až je to chytlavý! Holky umělý a přestylovaný. Je to prvoplánovaný, LA je za mě obrovská mexická vesnice plná luxusních baráků na jedno brdo. No a samozřejmě víc než o prodej nemovitostí jde o mezilidské vztahy, asi jako všude. Koukla jsem z čiré zvědavosti, prvních několik dílů zděšena těžce podprůměrným IQ všech zúčastněných a kroutila hlavou nad těmi extraordinérními outfity. No a teď se trochu děsím sama sebe, že jsem to dokoukala do konce, jak mě to nepustilo...Výplach mozku - ✔️! :-D ()

crackonosh

Šestá řada pořadu přináší až nesnesitelný vzhled do elitního slepičince, který je přehlídkou voskových figurín s inteligencí, rozhledem a lidskou hodnotou na bodu mrazu. Takhle nějak si představuji oživlé vlhké sny o Barbie, které mají američtí padesátníci z kteréhosi tamního vidlákova. Stejně sterilní a zaměnitelné jako umělohmotné ženy-štětky jsou i domy, které se v seriálu nabízejí. Mimořádně odpudivý formát plný odpudivých lidí. Tento unikátní televizní paskvil by se dal nejlépe využít jako nástroj mučení v Guantánamu. ()

Dramarama

Je to DOBRÁ reality show, bohužel většina mužů si asi neumí přečíst popis formátu a pak tady brečí víc, než ty makléřky v Selling Sunset. Hollywood a LA zde vypadá přesně tak, jaké by chcete, aby bylo. Je to esteticky hezká podívaná a protagonistky jsou zajímavé a navíc je radost se na ně koukat. Je to o vztazích, které se náhodou řeší v luxusních domech, které prodávají. Jako znalec reality show dávám 100 %. Reality shows jsou zkrátka jiný formát a musíte se naučit dívat se na ně. Selling Sunset je navíc uklidňující a skvělý na relax. ()