Fr

„JE TO OBYČEJNÝ CHLAPEC!“ … „NENÍ OBYČEJNÝ. JE TO NÁŠ SPASITEL!…“ ///    Žluťáckej sirotčinec, kterej s příchodem novýho chlapečka, dostane duchařskou atrakci… Tak bez kreténskejch keců a pitvoření. Což je asi u filmů z tohodle zákoutí to nejpodstatnější. Duchařina je to solidní a ani mi nevadí, že jsou tady tak nějak v hlavní úloze děcka. Voni se totiž nebojej je pocákat krví… Žádnej zázrak nečekejte, ale...   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Žiju v sirotčinci. 2.) Potkal jsem dávno mrtvý lidi.  /// Thx za titule „pozorovatel“.       /// PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

ricci.s

Prekvapenie na záver večera. Pri duchárskych hororoch z Indonézie väčšinou nie je čo komentovať, pretože z väčšej časti sa jedná o priemerné až mierne podpriemerné filmy, s hordou ľakačiek, avšak mizerným scenárom, navyše je všetko na to isté kopyto, takže divák má pocit, že sleduje stále jeden a ten istý film. Lenže aj svetlá výnimka sa nájde - a som rád, že som narazil na toto malé prekvapenie. Príbeh o deťoch zo sirotinca a ich opatrovateľke - veľkej ochrankyni, ktorú začnú privádzať do šialenstva duchovia. Tí sa tam začnú objavovať po príchode malého chlapca, s ktorým niečo nie je v poriadku. Spočiatku to vyzerá na takú naivnú, priemernú detskú báchorku s nejakými nutnými šokmi, avšak s hravou rodinnou atmosférou, takže som nečakal, že sa to môže zmeniť na niečo vážnejšie. V závere som sa zase nestačil čudovať. Američania väčšinou deťom neubližujú, Indonézia má očividne trochu iný názor. Takže som rád, že sa režisér neposral, hoci sa vyhýba brutalite v priamych záberoch, to už by bolo vzhľadom na námet asi trochu moc. Na jeho prvotinu - veľká spokojnosť. ()

EvilPhoEniX

Solidní Indonésská duchařina ze sirotčince s dětmi. Příběh se zaměřuje na krásnou opečovatelku, která příjme nového chlapce, jehož rodina záhadně zemřela jednoho večera a po jeho příchodu se začnou dít podivné věci v celém Sirotčinci. Solidní vizuál, spousta efektních jump scarů, intenzivní atmosféra, zajímavý plot twist a byť je násilí mimo záběr, tak krve se rozhodně režisér nebojí. Libilo, sirotčinec je fajn téma pro horor, které poslední dobou už tak moc vídané není. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí**, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 7.5/10. ()

*CARNIFEX*

Prierez indonézskymi ducharinami pokračuje, konečne som sa dopracoval k vychválenému “MatiAnak”, no tak či onak som svoje očakávania krotil, keďže horory z Indonézie mi takmer všetky prídu na jedno kopyto. Akoby mali pásovú výrobu nie len na handry, ale aj kinematografiu. No a result je presne taký, aký som si myslel, že aj bude. Chvála bohu za 80 minútovú stopáž, lebo zas je to viac menej to isté, len zabalené do čiastočne iného príbehu, respektíve prostredia, pričom tento krát chýba väčšia snaha vystrašiť diváka. Kým v snímku “Satu Suro” sa neustále niečo dialo takmer od úvodu, “MatiAnak” pôsobí až príliš skromne. Ale tak to dopadá, keď jebú do hororov detská. Slabší priemer .. ()

darkrobyk

Slečna Ina se stará o opuštěné děti v sirotčinci, jelikož sama si podobným martyriem prošla. A protože ví, tak dětem s podobným osudem chce ulehčit. Jednou ale doveze policie chlapce Andiho, který přišel o rodinu, s prosbou, aby se o něj na čas v sirotčinci postarali. Majitel Rosman o tom nechce ani slyšet, ale Ina se za kluka zaručí. Udělá tak největší chybu svého života. Andi je parchant, se kterým přišlo peklo, a z Iny se rázem stává nejhorší postava celého filmu. Nebýt závěrečných deseti minut, tak se jedná o bubákovinu pro malé děti. Masakr OK, ale zbytek filmu nezachránil. Slabé....Indonésie má mnohem lepší kousky. ()

Chrustyn

Indonéské horory mají svou specifickou, příjemně špinavou atmosféru, ale vždy mi celkový dojem rozbijí, toporní herci. Nejinak je tomu i zde. ()

Morholt

Vyvraždění rodiny přežije jen malý chlapec, který je vzápětí umístěn do sirotčince. A tam se začnou dít divné věci. Tématicky nic extra a totéž platí o celém filmu. Občas jsou tu sice náznaky solidní atmosféry, ale ty se nepodařilo využít. lekaček je dost, ale jsou dlouho dopředu avizované, takže snad až na jeden případ přicházejí vniveč. Masky bubáků jsou vesměs průměrné, ale kdzž už nic, tak neurážejí. Závěr, který na vše vrhá světlo, byl pro mě spíš úsměvný. Alespoň herecky je to oukej a indonéská verze Evy Josefíkové zaujala. Indonésané to umí lépe. 35% ()

Astaroth12

Podľa mna, veľmi veľké prekvapenie z Indonézie. Pred pozeraním tohto filmu, som naozaj nič nečakal, lebo poznám horory z tejto krajiny a vyznačujú sa hlavne nesympatickými hercami, urevanými scénami a neposlednom rade hnusnými všadeprítomnými lakačkami. Tak pri týchto neduhoch, sa nikto nemôže diviť, že do filmu som išiel zo značným rešpektom. Ale hned začiatok ma prekvapil, ako keby som ani nepozeral film zo štátu z juhovýchodnej Ázie. Sympatický herci, zaujímavý príbeh zo sirotinca a vizual bol tiež kvalitný. Lakaciek tu veľa nebolo, ale aj tých niekoľko stalo za to. Nie je veľa hororov, kde zomierajú aj deti a tak tento i tým prekvapil. Nie je tu veľká gore stránka, ale kvôli pálčivému námetu je to celkom pochopiteľné. Jediné negatívum vidím v tom, že je celkom predvídateľný, lebo ten koniec sa dal v pohode predvídat. ()

E´Tonno

Tak toto potešilo... Veľmi pekný, atmosférický a napínavý horor z Indonézie. Strašenie miestami nie je úplne dokonalé, ale hercami je tak dobre zahraný, že to ani moc nevadí. Hudobne je dobre podkreslený a jeho záver je vhodnou čerešničkou. Dostal som oveľa viac ako som očakával - 75%. ()

Flopik

Osobne som čakal trocha lepšiu ducharinu, toto však bol čistý priemer. Sirotinec, príde tam malý chlapec a začnú sa diať divné veci. Po hororovej stránke žiadna sláva, masky neboli zlé, škoda, že duchovia tu hrajú druhé husle a veľmi si ich neužijeme. Príbehovo to nie je žiadna novinka ale to mne nevadí. Koniec sa snažil byť originálny ale ja by som bol teda radšej, keby sa strašilo a využívalo viac duchov ako pointa so sektou. Obrovské plus za hlavnú herečku, ktorá je nádherná a dúfam, že v nejakom horore na ňu náhodou narazím. Pozeralo sa nato dobre a nakrútené je to tiež pekne. U mňa čistý priemer. ()

bozka10

Keď už si videl všetky duchariny,tak kukni čo nové v Indonezii,lebo tam to je asi národný šport a teda väčšinou ma nesklamali a do tejto kategórie patrí aj MatiAnak,ducharina ľahko nadpriemerná, dobrá hudba, solídna atmosféra, Indonézia si proste drží svoj zlatý štandard. ()

MickeyStuma

Na začátku příběhu jsme svědky rodinného masakru, který přežije jen malý chlapec Andi. Ten se dostane do sirotčince, který okamžitě ovládnou temné síly. Jakou spojitost to má s Andim? Mysteriózní indonéský horor míchá do jednoho nejrůznější motivy, pro fanoušky hororů dobře známých, čímž výsledek sice není špatný, ale zanechává za sebou spoustu nezodpovězených otázek. Ano, mnoho není dotáhnuto do konce. Pokud je to záminka pro případné pokračování, dejme tomu. Scénář přirozeně není nijak složitý, což je výrazné plus. Hororová atmosféra se se sem tam nějakou tou lekačkou také není k zahození. Japonskou tvorbu připomíná takřka až čítankově. Sympatická Cinta Laura Kiehl v roli dívky, které na opuštěných dětech hodně záleží a která urputně brání malého Andiho, přes počínající nenávist k němu, je v každé scéně přirozená a svým výkonem uvěřitelná. U zbytku osazenstva je znát mírné přehrávání. Pro Derbyho Romera se jednalo o režijní debut a dá se říci, že obstál. Samozřejmě to občas někde zaskřípe, ale to, obzvlášť u hororových snímků, není nic neobvyklého. Pro někoho se může zdát dějový vývoj předvídatelný, což je svým způsobem také zcela v pořádku. Jak je výše zmíněno, takový dojem je ovlivněn použitím několika známých hororových motivů. Hororové matadory tedy snímek svou neoriginalitou moc nenadchne, ale jinak by po divácké stránce šanci dostat mohl. Filmový zážitek ničím nezkazí. ()

Ace.A.T.L.

Hodně oceňuju, že se tvůrci nebáli vzít mentem i děti. To je téma, kterýmu se v dnešní době hororový filaři, vyhejbaj. O to je to lepší atmosféra. Další věcí je konec, kterej končí přesně tak, jak by měl. Nic nemá krásný vycházející slunce na obzoru a dopadne to, jak dopadne. V celkovým dojmu to je lepší průměr. Neni to nic mega novýho, inovativního nebo tak, ale jako celek to působí dost fajn. Takže za mě 3* a DOPORUČUJU ()

vinducha

MrtvéDěcko úřaduje v sirotčinci . Za mě ok , odsejpá to v pohodě a furt se tam něco děje . Pár momentů se zimomriavkamy tam bylo. ()