Prima sezona

Smutné podzimní blues (E05)

(epizóda)

Kamera:

Andrej Barla

Hudba:

Petr Hapka

V lehce nostalgických povídkách Prima sezóny válečné hrůzy spíše jen tušíme v pozadí dějů, nicméně jsou tu přítomny a upozorňují na relativnost věcí. V posledním dílu zasáhnou přímo do osudů seriálových postav. Sledovali jsme milostné pokusy Dannyho Smiřického od nadějných zimních příslibů přes májové intermezzo k fiaskům horkého léta, a teď, když se rok uzavírá, si spolu s hrdinou položíme tu otázku naposled: Jaká byla uplynulá sezóna? Dopřeje konečně Dannymu prožít lásku? (Česká televize)

NinadeL

Epilog s Irenou je ideálním koncem té jedné kouzelné prima sezony, během níž Danny zamotal hlavu mnoha a mnoha kosteleckým děvčatům navzdory válečným časům. Protektorátní mládež je skvělé téma a právě zde bylo zachyceno zdaleka nejupřímněji. ()

sator

Štěstí může být umýt si hrnky deštěm.. Přestože si objednávali mladí na taneční zábavě u číšníka kávu, mohl jim ve válečných časech donést jen její náhradu, buď z melty (směs kořene čekanky, cukrové řepy, drcených obilek ječmene a žita) nebo cikorky (pražený drcený kořen čekanky). V samém závěru války, když už nebylo z čeho vařit, se objevila káva z pampeliškového kořene. ()

• Přestože si objednávali mladí na taneční zábavě u číšníka kávu, mohl jim ve válečných časech donést jen její náhradu, buď z melty (směs kořene čekanky, cukrové řepy, drcených obilek ječmene a žita) nebo cikorky (pražený drcený kořen čekanky). V samém závěru války, když už nebylo z čeho vařit, se objevila káva z pampeliškového kořene. (sator)
  • Točilo se v Karlovicích u vodárny, v Sedmihorkách u Josefova pramene, v Kladně na gymnáziu, Sklenařicích a na nádraží v Příbrami. (sator)