Marlo a Chris jsou zaskočeni Omarovým zmizením a začnou vynakládat větší úsilí k zaměření své pomsty. Poté, co Carcetti vystoupí před hrstkou posluchačů na ceremoniálu v přístavu, pronese svou řeč i na mnohem rozsáhlejší tiskové konferenci, kde se staví do role bojovníka za bezdomovce. Bunk znovu prochází staré důkazy k případům z prázdných baráků, ale neschopnost získat výsledky krevních rozborů z laboratoře ho rozčiluje. Templeton hledá dokonalé pokračování svého posledního článku, který vyšel v celostátním vydání a vytlačil vzdělávací krizi města z nejčtenější stránky novin. Poté, co Freamon získá pro odposlechy další posilu, tlačí na McNultyho, aby zajistil nové sledovací vybavení. Jejich zdroje však nejsou tak bohaté, jak oba doufali. Pearlmanová odhalí nové stopy, které poukazují na korupci na radnici. Marlo rozděluje nové pravomoci na poslední schůzi. McNulty má zvláštní zájem o jednoho bezdomovce. (HBO Europe)

Anderton

Páči sa mi, akú super zámienku vymysleli tvorcovia, aby sem dali cameo jednej z najdôležitejších postáv druhej série. McNulty ďalej hrá svoju hru a všetko pokračuje tak ako má. Len až teraz v polovici sezóny som si uvedomil, že mi tu chýba Pryz. Snáď sa ho dočkáme aspoň smerom k finále, či aspoň v ňom, nemyslím v zmysle návratu na políciu, ale dejové línie na škole a pri prípadoch by sa mohli, kvôli tejto postave, ešte nejako prepojiť. ()