Díky závazkům baltimorské policie přichází na oddělení vražd k McNultymu a Danielsovi posily, mezi prvními dorazí Carver. Tváří v tvář politickým výzvám musí Carcetti učinit nebezpečné politické čachry. S ohledem na vyhrocenou Pulitzerovu "horečku" Haynes uhodí na Templetona kvůli jeho podivným zdrojům. Bunk se odvděčí McNultymu. Fletcher dále pracuje na článku s Bubblesem. Freamon seznámí státní zástupkyni se svým plánem. Sydnor odhalí chybějící článek v hádance. (HBO Europe)

Anderton

Končí púť s jednou z najdôležitejších a aj najlepšie zahratých postáv celého seriálu a mne nie je ľúto toho, akým spôsobom skončil, pretože to má svoje opodstatnenie, ale pretože sa tak neudialo v samotnom finále. McNulty rieši vzťahové problémy a keď už fakt nevie kam z konopy, tak vyklopí zo seba svojej momentálne družke celú pravdu o baltimorskom "Jackovi Rozparovačovi" stehien tunajších bezdomovcov. ()

APLSMLS

Moment s McNultyho FBI profilem se povedl :D Jinak to velký finále, kdy podojí svoje nenáviděné autority teda nese jeho podpis ukázkově, ale obávám se velkýho pádu až se mu na to přijde, tenhle seriál málokdy volí pozitivnější varianty na rozcestích. Prostředí novin je mi protivný, snad aspoň pošlou k vodě toho ulhanýho reportéra. ()

warrenur

Tipoval som, ze ak legenda ulic nejako skonci, nebude to nejakym "esom z ulice". Este to podtrhli, ked redkcia v Sun-e ani len nevytlacila zmienku o tom. Medzitym sa o McNulltyho scame dozveda dost ludi a ten si konecne uvedomuje, ze rozbehol hru vacsiu ako on. Zrejme az vtedy, ked pocuva psychologicky profil z ust FBI. Vyborny diel. ()