Záchranáři

• Austrália Police Rescue
všetky plagáty
Austrália / Veľká Británia, (1989–1996), 51 h 20 min (Minutáž: 49–90 min)

Gary Sweet, Sonia Todd, Steve Bastoni, John Clayton, Steve Bisley, Gia Carides, Lani John Tupu, Russell Crowe, Gabrielle Fitzpatrick, Nash Edgerton (viac)

Příběhy z každého dne se zapisují do dějin záchranářů někdy i černým písmem. Není tomu však vždy! Proto nastupuje zvláštní vycvičený tým i pro ty nejhorší záchranářské práce... aby nám mohl pomoci. (Rodriguez)

kkarx

Tak tohle byl v 90. letech hodně napínavej a někdy i smutnej seriál se sympatickým Gary Sweetem v hlavní roli. Dodnes si pamatuju díl, kde dělníkovi zavalila stavba nohy a on tam uvízl tak nešťastně, že ho nemohli dostat ven. Není to britský seriál, ale australský, takže i další obsazení je úplně v pohodě, ale další si už moc nepamatuji (ahh Russel Crow tam byl, no skutečně). Mně jsou až na výjimky Angláni neskutečně proti srsti. Měl jsem německého kamaráda a ten je taky nemohl vystát a rovněž tvrdil, že nikdy nepotkal žádného se kterým by se dalo normálně mluvit. ()

n0ty

Původní myšlenka a obsazení nemělo chybu. Dokonce mi i ukápla slza, když umíral jeden z hlavních představitelů. Jenže poté přišlo střídání postav a scénáře a už to nebylo ono. Každopádně 4* za původní zpracování jsou zasloužené. ()

HonzaMag

Tak tuhle partičku Australanů jsem měl tehdy velmi rád. Bohužel nějak upadla v zapomnění. Ani jsem si nevšiml, že se tam objevil tehdy ještě neznámý gladiátor Russel Crowe. Já si vybavím pouze Angela/Sweet, Froga/? a pak myslím ještě parťáka Mela Gibsona z prvního Šíleného Maxe. Vzkaz pro TRONA - a nebyli to Family Frost - ty s tou šílenou znělkou a nanukama? ()

NoIdentity

Jediný seriál ze "záchranářského" prostředí, který jsem skutečně viděl celý a svého času ho miloval. S trochou objektivní kritiky musím přiznat, že určité klišé se v něm najdou (neohrožený hrdina v hlavní roli, který neustále riskuje svoji pracovní pozici pro dobro druhých atd.) a pozadí soukromého života postav mě taky příliš nebavilo, takže proč plný počet bodů? Protože tohle není ani akční a ani romantický seriál, ale záchranářský a zatím jsem neviděl žádný, který by se snažil reálněji zachytit jejich práci. Naprostá většina dílů, pokud si dobře pamatuji, zobrazovala více jak polovinu své délky záchranné akce a ne nudnou omáčku typu kdo s kým spí a snažila se je zachytit v míře divácké atraktivnosti co možná nejvěrněji. Hloupostem zobrazovaných v německých seriálech podobného ražení (Medicopter, Cobra 11) skutečně nemůže věřit ani divák laik, zatímco Záchranáři na mě působili dost realisticky a tenhle dojem ve mně za ta léta, co jsem je viděl naposledy, zůstal. ()

route60

Příjemný austrálský serial na ktrerý jsem se rád koukal, dnes už by to nebylo tak schutí ale proti podobným serialům dnešní doby jde o parádni věc ()

Kivis

Jeden ze seriálů, které jsem kdysi pravidelně sledoval s otevřenou pusou a teď už bych si na něj málem ani nevzpomněl. Pamtuju si, že ta ústřední dvojice Mickey a Angel byli opravdu charismatické postavy a záchranné akce byly asi docela propracované (nebo mi to tehdy tak aspoň připadalo). A kdybych měl tehdy mobil, dám si melodii ze znělky jako vyzvánění - ta byla také hodně povedená: Znělka a následně celý díl s Russellem Crowem ()

A.MacGyver

Jako malý jsem seriál žral a viděl snad většinu dílů. O to horší byl závěr staré party, kde většina zemřela nebo byla přeložena. Ale za nostalgii a staré časy **** ()

Monco

Pamatuju si, jak tento seriál běžel na Nově někdy v roce 1995 nebo 1996 a mě se to moc líbilo. Z nostalgie dávám za 3. Škoda, že už to nedávají v televizi. ()