Záchranáři

• Austrália Police Rescue
všetky plagáty
Austrália / Veľká Británia, (1989–1996), 51 h 20 min (Minutáž: 49–90 min)

Gary Sweet, Sonia Todd, Steve Bastoni, John Clayton, Steve Bisley, Gia Carides, Lani John Tupu, Russell Crowe, Gabrielle Fitzpatrick, Nash Edgerton (viac)

Příběhy z každého dne se zapisují do dějin záchranářů někdy i černým písmem. Není tomu však vždy! Proto nastupuje zvláštní vycvičený tým i pro ty nejhorší záchranářské práce... aby nám mohl pomoci. (Rodriguez)

Gemini

Záchranáře stihl stejný osud jako téměř každý dlouhý seriál - výměny původních postav za nováčky, se kterými už to nějak nebylo ono, jistá okoukanost, však to známe...ale protože jsou Záchranáři proklatě dobrý seriál s originálním námětem (ve své době, samozřejmě...dnes přece máme Medicopter 117, k našemu neskutečnému potěšení:((() a hodně dobrým scénářem, svoje čtyři hvězdy si určitě zaslouží. ()

tron

60% za nostalgiu (bola to doba, keď som v klete po škole poobede naháňal po dolných uliciach hulákajúce zrmzlinárske autíčko Family Frost a s nanukmi som sadal pred tento austrálsky seriál). ()

Davies182

Seriál mého dětství, který jsem zbožňoval, a pokaždé se na něj neskutečně těšil. Nyní se nestačím divit, jakých kvalit vlastně tenkrát dosahoval. Na rok 1991 a na Austrálii (ne, že by tamnější seriálová tvorba nějak zaostávala) to byl vážně obdivuhodný výkon. A ta znělka...! ()

Divočák

Další z legendárních seriálů, které na nás Nova těsně po svém vzniku vychrlila a který jsem naivně a nekriticky miloval, stejně jako ty ostatní. Když jsem se na něj ovšem podíval po delší době (a myslím, že to bylo už v jeho pokročilém stádiu), dost mě to zklamalo a nechápal jsem, co jsem na tom dřív tak žral. A taky mě vždycky strašně znechutil ten hnusný obrázek, co tam byl u závěrečných titulků:/ Bleee ()

Bachy

Nic převratného. Jako u většiny seriálů - přibývají díly a série a kvalita padá a padá. Medicopter je možná ještě o úroveň níž. ()

J.Connor

Památný seriál, který ale dle mého názoru netěžil zdaleka jen z toho, že byl u nás uveden mezi prvními. Dobré zápletky, sympatická parta v čele s Mikim, Endžlem a Džordžou a zejména uvěřitelnost hrdinů i jejich osudů. ()

frashmaker

Tenhle seriál jsem jako malý miloval. Přišel mi hodně realistický a při každém díle jsem byl plný napětí. Občas tam byly scény, které by měly být oku dětského diváka spíše upřeny. Teď bych třeba hodnotil nižšími body,ale z toho co si pamatuju to byl opravdu seriál, který stál za to. ()

PROCESOR

Jeden ze seriálů, který mám zafixovaný, když se rozjížděla Nova. Jeden z těch lepších. Ten, kdy sem byl v pubertě a samozřejmě sem chtěl být drsnej záchranář a zachranovat nebohé slečny z hořících mrakodrapů. Po revoluci sem na to koukal s otevřenou pusou a furt nechápal, proč na to mají speciální oddělení, když u nás to všechno zmáknou hasiči. Nicméně epizody byly napínavý a já se nikdy nenudil, naopak sem to prožíval. Škoda, že opakujou, kdejakou sračku a tenhle seroš ne. Neva stáhnem to legálně a zase bude večírek .) ()

lskala

Tak na tenhle seriál jsme tenkrát byli s kámošem přímo ujetý. Každou neděli po jeho skončení jsem šli hodit řeč jaký že to bylo báječný pokoukání... :-) 70% - 4**** ()

Scytale

Svého času jsem nedočkavě očekával další díl, ale ty 4* jsou dílem nostalgie . Velmi se mi líbilo herecké obsazení postav a charaktery postav jako takové. Btw, moje první setkání s Russell Crowem. ()

divak84

mě se to líbilo. seriál mého pubertálního věku mě dostával hlavně charismatem Sweeta (hrdisnký zachránce utápějící se ve své vlastní krizi jmenem posraný život). samozřejmě dnes by asi neobstál ale mělo to něco do sebe. ()

mira007

U nás máme hasiče, policajty a doktory a v Austrálii mají navíc záchranáře - seriál z přelomu osmdesátých a devadesátých let byl námětem relativně originální, na svou dobu akční a tvořil dějiny počátků Tv Nova, ale dneska už moc obstarožní a po deseti dílech opakující se. ()