Detektív Marlowe

• Česko Detektiv Marlowe (viac)
Krimi / Mysteriózny
Veľká Británia / Kanada, (1983–1986), 9 h 9 min (Minutáž: 48–53 min)

Predloha:

Raymond Chandler (kniha)

Powers Boothe, John Terry, Ian A. Wallace, Linda Griffiths, John Vernon, Paul Hecht, Ken Pogue, R.H. Thomson, Melody Anderson, Mark Humphrey, William Hootkins (viac)

Phil Marlowe (Powers Boothe) je americký detektív, hlavná postava kníh Raymonda Chandlera. K vlastnostiam detektíva patrí vášeň pre ženy, alkohol a fajčenie. Okrem toho je charakteristický cynizmom a ironickým vyjadrovaním. Napriek tomu všetkému vždy dopátra páchateľa... (dyfur)

nascendi

Je dobré pozrieť si, čo teší mojich obľúbencov. Z času na čas tam nájdem film alebo seriál, na ktoré som pri prvotnom zostavovaní svojho prehľadu zabudol. Nie snáď preto, že by nestáli za to, ale z nejakých nevysvetliteľných dôvodov. Klamal by som tvrdiac, že si pamätám podrobnosti z tohto seriálu. Ale o jednom som skalopevne presvedčený - že som lepšieho fimového predstaviteľa Phila Marlowa nevidel a určite už ani neuvidím. Takže štyri hviezdičky vypálené od boku sú nespochybniteľné. ()

blackperseus

Po prvej sérii: Prvých päť epizód. Neviem, či to bolo predlohou, scenárom, réžiou, či príšerným starým českým dabingom, ale v jednotlivých prípadoch som sa dosť strácal a musel rozmýšľať dosť tuho a dozadu na to, aby som si vôbec pospájal motívy a udalosti. Čítal som len zopár chandleroviek a jednoduché na pochop práve neboli, myslím, že ale v tomto prípade tej Chandlerovej komplikovanosti dabing značne "pomohol". Takto bohužiaľ len za tri, ak sa niekto dostal k pôvodnému zneniu, odhadujem to na pridanie jednej hviezdy naviac. ()

kkarx

Kvalitní seriál, který bych asi jako děcko miloval. Je neuvěřitelně podobný seriálu "Mike Hammer", včetně rysů hlavního hrdiny - Powers Booth a Stacy Keach jsou úplně stejné typy, skoro jak bratři. Tento seriál měl vyšší rozpočet, a tak ho tvůrci zasadili do 40. let a výprava je skutečně na seriál úžasná. Tak proč jen tři hvězdy? Inu, autoři to dle mě s noir stylem přehnali natolik, že vyznívá trochu jako sebeparodie. Nikdy jsem si nepředstavoval Marlowa jako bezcitného flegmatika či dokonce sociopata, ale spíš jako cynického a šarmantního detektiva se smyslem pro humor. Zpočátku člověka seriál uhrane, ale už za pár minut se směje oné škrobenosti a umělosti a ještě více umrlčím monologům bez jakékoliv sebereflexe. ()

vitekpe

Docela prijemne televizni jednohubky na tema chandlerovskych pribehu. Boothe jako Marlowe nevadil, ale ani neoslnil (ale byl dobrej, to jo.). Ma to cele trosku osmdesatkovy vizual (nebo zpracovani, jak chcete), ale to take nevadi. Jak rikam, odpocinkove, kratke pribehy ze starych casu, s dobrym ustrednim hrdinou. P.S.: Potesila tez Kathryn Leigh Scott, jako Annie Riordan, ktera dela Phillovy takovy background... (myslim, ze v orig. detektivkach byla pouze v pribehu Farewell, My Lovely - Sbohem bud lasko ma.) P.S.: Bohuzel videno s cs dabingem, ale Svata Skopal to celkem zvladnul...resp. da se na to zvyknout. :-) Uvidite plno peknych obrazku, klasicjych scenek a hlasek, a taky plno puvabnych zen. Pokud si stahnete barvy a zkouknete jako cb, muzete si pridat jeste jednu hvezdu. Jako ja. :-) 4+ ()

Pimburger

První řada seriálu opravdu dobrá, ale druhá řada celkem nudná s často příliš překombinovanými zápletkami a nepravděpodobnými situacemi. Powers Boothe je perfektní a míhají se tam i pěkný ženský, ale u pár dílů jsem prostě usnul, protože ta konverzační cvičení vůbec nikam nevedla. Je to škoda - detektiva Hammera jsem měl mnohem radši. ()

• Snímek byl natočen na motivy detektivních příběhů Raymonda Chandlera, který svoji první knihu o detektivu Marloowi napsal v roce 1933. (Terva)
  • Poprvé se soukromý detektiv Marlowe objevil v roce 1938 v románu "Hluboký spánek". (Paity)