Taxi na Gibraltar

• Španielsko Taxi a Gibraltar

Adramelech

Poměrně netradičně pojatá komedie, která místy připomíná drama. Mám dojem, že aby středoevropský divák tento film plně vychutnal, musel by znát názor Španělů na Argentince. Občas tam probleskla určitá animozita. Některé vtipy jsou zjevně založené na rozdílné frazeologii španělské a argentinské španělštiny. Charaktery obou hlavních postav jsou trochu neurčitě načrtnuté a během děje se měnily. Pobavily mě hlášky i chování pěkně cáklé slečny s růžovými vlasy. I její charakter se však během filmu změnil – stejně jako barva vlasů. Ta se však v důsledku přirozené ženské nestálosti ženám často mění i v reálu. Děj není právě dvakrát předvídatelný. Film končí trochu sentimentálním happyendem. Celkově slušný průměr. ()

Johnny.ARN

Toto ma nejak nezasiahlo. Španielska komediálna škola pre stredoeurópana nie je komediálna. Ale isto sa to dalo natočiť viac otravnejšie. 2 z 5 ()

tein

Neurotický nepříjemný až protivný a hloupý neschopný španělský taxikář bere do taxíku právě z vězení propustěného ukecaného otravného Argentince čímž začíná nezábavná cesta za pokladem do Gibraltaru. Film je uboze nevtipný a plný divných situací a narážek na Gibraltarce mluvících zprasenou angličtinou zde opakovaně vyobrazených jako totální idioti kteří se přehnaně cítí být hrdou součástí britského impéria. Španělská mentalita mi v komediích asi není nijak blízká a tak jsem se během celé této "komedie" ani jednou nezasmál, ikdyž jsem teda zřetelně poznal momenty kdy by se dívák asi smát měl. ()