Jsem do tebe blázen

• USA Mad About You
USA, (1992–2019), 64 h 22 min (Minutáž: 20–28 min)

Hudba:

David Kitay

Paul Reiser, Helen Hunt, Maui, Anne Ramsay, Louis Zorich, Tommy Hinkley, Richard Kind, John Pankow, Jerry Adler, George Petrie, James Carville, David Strickland (viac)

…ale proč mi jdeš občas tak na nervy? I manželství má svá učednická léta... Paul (Paul Reiser) a Jamie (Helen Huntová) jsou krásný mladý pár. Před půl rokem se vzali a pustili se tak do dobrodružství, které zná důvěrně téměř každý dospělý člověk na této planetě. Do soužití dvou tak odlišných bytostí, jako jsou muž a žena. Vzali se z lásky a milují se dál, ale naučit se spolu žít v jednom bytě, mít společné věci a nemít už prostě ani chvilku jenom pro sebe není tak jednoduché. Paul je režisér dokumentárních filmů, tvořivý a roztomilý, někdy ale nesnesitelně pedantický. Jamie, zaměstnaná v reklamní společnosti, je mnohem uvolněnější, milá a občas úplně stejně nesnesitelná. Kromě bytu na Manhattanu a psa jménem Mary mají ještě společné přátele Fran a Marka (Fran je Jamiina bývalá šéfová), z mládeneckého života zbyl Paulovi kamarád Selby, který je chodí navštěvovat v nejnemožnější denní i noční dobu. A nakonec je tu ještě lehkomyslná starší sestra Lisa – Jamiin velký problém. Kdovíproč si Jamie všechny Lisiny milostné i pracovní karamboly tak bere. Lisa o její péči pochopitelně vůbec nestojí... Seriál, jehož první díly byly natočeny v roce 1992, slavil v USA velký úspěch na stanici NBC a to zejména díky představitelce Jamie, Helen Huntové – u nás ji známe především z role partnerky Jacka Nicholsona ve filmu Lepší už to nebude. Za dobu existence seriálu posbírala Helen Huntová množství cen za hlavní ženskou komickou roli v televizním seriálu. Z dlouhé řady nominací proměnila nakonec 11! Její seriálový partner Paul Reiser je zároveň i tvůrcem seriálu a spoluautorem scénářů k několika epizodám. (Česká televize)

Olík

Paul Buchman – Jamie Buchman, Paul Reiser - Helen Hunt…jeden z nejcivilnějších a zároveň nejsympatičtějších páru sit-comové historie, jehož prostřednictvím se tvůrci snaží nalézat humorné prvky v každodenních reálných situacích. Téhle dvojici zkrátka nejde nedržet všechny palce. Na druhou stranu je však třeba podotknout, že vodopádu z křesla shazujících gagů se od nich vesměs nedočkáme. Závěrečné hodnocení: příjemné, milé, bohužel místy lehce fádní. ()

KapitanKuraz

Tak dnes, ked bol "Carter Burke" v taxiku a neskor vo vytahu (s2e15 tohoto serialu), som dostal taku chut na ALIENS, ze som prehrabal celu povalu a nasiel som VeeHaaeSko nahrane z tv NOVA a to este zo stareho tisicrocia (to len pre deti, co uz dnes, mozno nejsu deti(2001-2018)). Ale o co ide, stale mam chut, pouzit pulznu pusku a dat ho dole, no tu ho mam tak rad, ze to dam o jednu hore na 99%+-1% ()

filmmovier

Chvíli trvá, než se to rozjede (stejně jako divákovi chvíli potrvá, než si k seriálu najde cestu), ale nejpozději ve druhé sérii si to sedne a pak je to fakt výborná zábava, v níž je sice dost dílů průměrných a některé vyloženě geniální, jinak si ale tenhle sitcom drží vesměs nadprůměrnou laťku. Helen Hunt, Paul Reiser, Murray, bratranec Ira i Ursula jsou výborní. Určitě nevidím naposledy. 75%. ()

Gemini

Tenhle seriál mi svým pojetím humoru sice úplně nesedl, ale Helen Hunt je úžasná a je vidět, že hraje srdcem. Její sestra je skvěle šáhlá, Paul Lesitter (pardon, špatný seriál:)) je pořád trochu mimo, o Uršule ani nemluvě. Každopádně se střídaly díly u kterých jsem si říkal - vidíš, přesně proto si myslíš, že svatba je blbost - s díly, u kterých mi cosi říkalo, že bych svůj názor měl maličko přehodnotit. Asi jako když Andrejka Verešová vyšla na molo ve svatebních šatech od Blanky Matragi...a taková Jitka Kocurová a Escada... :) Ale pánové - Helen Hunt je jenom jedna a i tak dokonalost neexistuje. To ale neznamená, že byste ji neměli hledat, protože výjimka potvrzuje pravidlo... ()

Alister

Seriál plný klišé. Pruderní rodiče, názory muže versus názory ženy v manželství, přičemž zde je to malinko komplikovanější, jelikož humorné situace manželů Buchmanových jsou z velké části vystavěné na jakémsi prohození genderu. Stručně řečeno Paul se chová jako užvaněná hysterická žena a působí tak dojmem homosexuála ve svazku se ženou, která svým chováním a charakterem spíše supluje muže. Bohužel jsem se nesmál a výstupy Paula Reisera na mě působili mnohdy skoro až nechutně. Zato Helen Hunt je v poněkud staženější roli než Reiser úžasná, a i přestože má zde mnoho mužských vlastností, působí velmi žensky a přirozeně. Reiser působí také žensky, ale přirozeně(logicky) už sotva. Nicméně seriál je poměrně zdařilou studií manželství, pomineme-li onu zvrácenost. Největším přínosem seriálu je, že objevil Helen Hunt. ()

• Tutulní píseň "Final Frontier" nahrál Paul Reiser společně s Donem Wasem. Původně ji nahrál Andrew Gold, ale v polovině sezóny 1997 ji nahradila verze Anity Baker, která se používala pro zbytek seriálu. (Olík)
  • Buchmanovi mají psa (mix kolie) jménem Murray, kterého si Paul (Paul Reiser) pořídil jako štěně a při jednom z jeho venčení se seznámil s Jamie (Helen Hunt). Murray se ve skutečnosti jmenuje Maui a objevil ho hollywoodský trenér zvířat ve psím útulku. (mandlova)
  • V seriálu se v několika epizodách objeví i Lisa Kudrow jako Ursula Buffay, servírka u Riffa, kam Jamie (Helen Hunt) a Paul (Paul Reiser) často chodí. Kudrow poté začala hrát v seriálu Přátelé (od r. 1994) postavu Phoebe, oba seriály se vysílaly ve shodném vysilácím čase, a i když to scenáristé původně nezamýšleli, udělali z Ursuly a Phoebe sestry-dvojčata a oba seriály tak trochu propojily oslím můstkem. Jamie se poté v 1. série Přátel objeví v Central Perku jako host a splete si Phoebe se "svou" servírkou Ursulou. Seriály se propojí ještě v několika dalších epizodách. (mandlova)

Helen Hunt režisérkou

Helen Hunt režisérkou

10.05.2005

Helen Hunt (na obr.) zrežíruje samú seba, Diane Keaton a Woodyho Harrelsona v dráme THEN SHE FOUND ME podľa románu Elinora Lipmana. Helen na scenári striedavo popri iných povinnostiach pracovala… (viac)