Krupiér

• Francúzsko Croupier (viac)

Ví, že existují jistá pravidla, jejichž porušení znamená pro krupiéry konec jejich kariéry. Ale právě ono porušení je konečně výzvou, kterou celou dobu hledal. Jack Manfred shání práci a životní uplatnění. Vrátil se z jižní Afriky, kde pracoval v jednom z provinčních kasín a jediné, co ví je, že krupiérem už rozhodně být nechce. Stal by se raději spisovatelem. Nedostatek hotovosti ho ale nakonec přeci jen přinutí nastoupit do kasína U Zlatého lva. Návrat do domu závislých je mnohem lehčí, než si Jack myslel. Tentokrát ale chce mít vše pod kontrolou on. Nemíní se nechat nekončící mašínérií vydělávání a prohrávání peněz sešrotovat, vyždímat a vyvrhnout. Ví, že existují jistá pravidla, jejichž porušení znamená pro krupiéry konec jejich kariéry. Ale právě ono porušení je konečně výzvou, kterou Jack celou dobu hledal. (oficiálny text distribútora)

MartinNDL

Všichni hodnotící lidé, kteří Krupiéra viděli, tak náhodně zapli TV a byli mile překvapeni. Já jsem jí pustil zcela cíleně, ale výsledek byl na chlup stejný. Clive Owen mě svým výkonem naprosto dostal, byl skvělý. Navíc šlo o velmi slušný film s nečekaně podařeným scénářem. Dvě dějové roviny, nečekané momenty, zábavné. Mike Hodges sice vypadá jak rybář, ale točit evidentně umí. ()

Topco

Malá, humorne odľahčená britská krimi s atraktívnym námetom aj obsadením či menom režiséra... ale výsledok rozpačitý. Malo to nádych neo-noiru (voice-over, nejednoznačný hrdina, ktorý napriek viacerým zásadám nemá problém napr. zahýnať priateľke; záhadná žena zvádzajúca hrdinu a dávajúca návrh zúčastniť sa zločinu), ale od režiséra takej cool pecky akou je Get Carter (1971), som však rozhodne čakal lepší výsledok. Povrchne spracovaný príbeh, bez nápadu a napätia, s navyše nezaujímavými vedľajšími postavami. Nechalo ma to úplne chladným. ()

BuryGol

"Hazard". Slovo, při kterym někdomu zajiskřej oči, někdo sklopí hlavu a někdo se jenom usměje. Kolik lidí mu už propadlo? Jednou do něj spadneš a těžko se leze ven. Koukáš se do očí těch, co prohrávaj a cejtíš se jako král. Málo známej film o londýnskym krupiérovi Jackovi a jeho knize co píše během působení v casinu. Parádní britský drama, neznámí herci, silnej příběh. Co víc si přát? Snad jen to, že se moje oblíbená Rhona Mitra objevila jenom na chvilku. ()

Slartibarkfast

"A teď už se z něj stal nehybný střed kolovrátku neštěstí. Svět se točil kolem něj a jeho se to jaksi zázračně nedotýkalo. Krupiér dosáhl svého cíle. Už neslyšel zvuk kuličky. Osvojil si moc nechat vás všechny.. prohrát." ..Úžasný výkon Clive Owena. Strhující příběh z pozadí kasína. Malinkaté, přímo komorní drama s pár herci, za to však silným dějem, který mnohé překvapí svou rozmanitostí a nápadem. Podle mně nedoceněný filmový skvost, který si zasloužil více pozornosti. Rozhodně stojí za zhlédnutí. 85% ()

jenik71

Ze světa hazardu byla natočena pěkná porce filmů. Hráči v nich vymýšlejí nejrůznější fígle, jak casino oškubat. Tady je to jiné. Je to totiž vyprávění z pohledu krupiéra. Clive Owen je tradičně hodně nadprůměrný, což bohužel o filmu jako celku říct nemůžu. Je to sice dobře natočené, ale chybí mi tu nějaký výraznější prvek nebo v závěru moment překvapení. Jelikož tu není a celou dobu jsem uvažoval o čtyřech hvězdičkách, nakonec nerad, ale jednu ubírám. ()

• Snímek se dočkal uvedení až dva roky po svém dokončení. (oje)
  • Všichni herci, kteří hrají ve filmu krupiéry, tedy i včetně Clive Owena nebo Katie Hardie, byli proškoleni profesionálními krupiéry. (becki_tu)

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges

21.12.2022

V požehnaném věku devadesáti let odešel britský režisér a scenárista Mike Hodges, znám především díky filmům jako Flash Gordon a Pomsta bratra. Informaci médiím předal filmařův kolega a dlouholetý… (viac)