Notebook

• India नोटबुक (viac)

Aljak

Indický remake vynikajúceho thajského filmu Khid thueng withaya. Veľmi som sa obával, že Notebook neprinesie nič nového a bude to len bezduchá kópia thajského originálu, no našťastie tomu tak nebolo. Aj keď princíp a základ príbehu bol rovnaký, tak v kontexte a dejovej línii tam bola predsa len odchýlka, ktorá nebola v tomto indickom podaní vôbec na zahodenie. Samozrejme, originál je originál, ale Nitin Kakkar sa rozhodne nemá za čo hanbiť. Notebook má skutočne krásny vizuál zasadený do malebného Kašmíru, sympatické postavy so zaujímavými osudmi, pôsobivé dialógy a pochopiteľne aj krásne posolstvo (rovnako ako aj v thajskom podaní). Málokedy dávam remaku 5*, lebo už len fakt, že je to často akési déjà vu, tomu uberá celkový dojem, ale v tomto prípade spravím zrejme výnimku. ()

Andrea1717

Film z nádherného Kašmíru. Poetický príbeh z prukcie Salmaana Khana (zaspieval si tu jednu pieseň) s veľmi zvláštnou atmosférou, ktorá od začiatku vzbudzuje akýsi nepokoj, napriek tomu, že film je veľmi pokojný, plynúci ako voda v jazere v ktorom je maličká Bohom zabudnutá škola, kde sa nečakane ocitne mladá učiteľka a o rok po nej mladý učiteľ. Dvaja ľudia sa spoznajú a zamilujú do seba len prostredníctvom čítania denníka, do ktorého obaja píšu všetko čo majú na duši. Film je zaujímavo koncipovaný, romanca dvoch ľudí, ktorý sa vlastne stretnú až na konci filmu. Veľmi sa mi to páčilo. Filmy s podobnou atmosférou mám rada. ()

Marze

Příliš těžký materiál by si zasloužil být lehčí. Hlavní atrakcí filmu je Kashmir. Hudba, která je duší každého Bollywoodského filmu je v ústraní této hloupé romance.Bývalý vojenský důstojník Kabir (Zaheer Iqbal) se vrací do Kashmiru jako učitel. Škola je uprostřed jezera Wuller bez základního vybavení jako voda, elektřina . Jednou ve škole Kabir nalezne notebook po předešlém učiteli Firdausovi (Pranutan Bahl) a to změní jeho celý život. Šťastný, duchovně založený a s vřelým srdcem, Notebook je o dvou lidech, kteří našli lásku tím nejnečekanějším způsobem. ()