Malé kalifornské městečko je svědkem zázraku! Socha Ježíše pláče skutečné krvavé slzy. Peter Fonda ve vzrušujícím příběhu malého mexického imigranta, který nevědomky rozjitřil svým příchodem do města život věřících. Mexický chlapec José Maldonado přechází ilegálně hranice Států, aby v Kalifornii našel svého otce, který sem před časem odešel za prací. Hoch najde útočiště před imigračními úředníky na půdě kostela malého městečka San Ramos. Krvácí mu rameno a krev kape skrz prkna podlahy na tvář sochy Ježíše, která je pod ním. Celé město si myslí, že se stal zázrak. Sochu chtějí vidět stovky věřících, přijíždějí reportéři. A José nemá ani zdání, co způsobil. Osamělého chlapce si oblíbí majitelka bistra Maisie, která vycítí, že hoch má potíže, a poprosí faráře Russella, aby mu pomohl. Ale ani on dlouho neví, co se vlastně v jeho kostele stalo. (oficiálny text distribútora)

M.E.J.L.A.

V Umučení Krista jsme se dozvěděli, že Ježíš vynalezl stůl, tentokrát zase zjistíme jeho krevní skupinu... Docela pěkný malý film (režijní debut Salmy Hayek) s příjemným obsazením. ()

Dudek

Salma Hayek jako režisérka? Ano, je to pravda a nejen to, zároveň se jedná o jediné lákadlo Zázraku v San Ramos. Překvapením je, že to zvládla docela dobře, což potěší, horší ovšem je látka, kterou zpracovala. Film se tváří chvíli strašně vážně a za okamžik zase nadneseně, za celou dobu co trvá z něj však nic mimořádného nevyleze, bohužel. Celkem se Zázrak v San Ramos táhne kolem sta minut a je nutno říct že až na pár povedených scén není o co stát. Na druhou stranu nemohu mluvit o zklamání, protože jsem vůbec nic nečekal. Klasický film na sobotní ráno, sloužící spíše k zaplnění prázdných děr programu, pokud jej přeskočíte, rozhodně o nic nepřijdete. ()

Pythonator

Jediný důvod proč jsem ten film sledoval je zvědavost. Salma Hayek jako režisérka je na filmu to nejzajímavější. Film sice není nejhorší, ale stále platí, že největší přednosti se Salmě houpou na hrudníku. Proto by se měla držet spíše před kamerou než za ní. Když už chtěla natočit něco o zázraku a víře, tak si měla vzít nějakou skutečnou událost potvrzenou Vatikánem. Pak by to mělo mnohem větší koule. ()

black8

Príjemný, nenáročný film. Aj napriek prítomnosti kostola ako ústredného miesta deju, bol film ani nie tak o viere ako o ľuďoch a ľudskosti. Som milo prekvapená, ako to Salme Hayek pristane aj za kamerou. ()