Smrť na diaľnici

• Česko Smrt na dálnici (viac)
všetky plagáty

Od té doby, co někdo před pěti lety srazil autem jeho ženu na dálnici a ujel, putuje Rennie Cray (Jim Caveziel) napříč Amerikou ve svém vytuněném voze Plymouth Barracuda z roku 1968 a hledá vraha své manželky. Mužem, kterého v této vysokorychlostní hře na kočku a myš hledá, je James Fargo (Colm Feore), nemilosrdný, ochrnutý psychopat. Díky sérii technických inovací udělal Fargo ze svého zuřivého Cadillaku Eldorado ´72 monstrózní nástavbu své pomatené mysli a ochrnutého těla. Jejich boj na život a na smrt, ve kterém oba zapojí naplno svou vůli a inteligenci, se právě blíží vyvrcholení. Světla jejich aut však zachytí na silnici usouženou krásnou dívku (Rhona Mitra), jež nevědomky drží v ruce klíč k jejich konečnému zúčtování. (oficiálny text distribútora)

Radiq

Celkem v pohodě filmařina, kde nic nepřekvapí, ale ani se nic neposere. Caviezel je tady obdivuhodně sympatickej (a to ani nemusí mít na hlavě trnovou korunu) a i režisér s jeho pomocí dokázal slabej scénář povýšit o jednu úroveň. Celkem naštvalo, jak se ve scénáři všechno a všichni točí jenom kolem nehod. Colm Feore v roli záporáka, což nikoho nepřekvapí, protože on ani nic jinýho nehraje. Rhona Mitra je kočka, ale už teď jsem na její výkon zapomněl. Jediný, co mi ulpělo, tak jak měla ty červený šaty. PS: a kozy neukázala. Každej si o tomhle filmu musí udělat obrázek sám. Můj jste si právě přečetli. ()

MI-380

Pokud máte rádi silná americká auta sedmdesátých let, invalidní vraždící maniaky, natvrdlé poldy, krásné ženské oběti a podprůměrné scénáře, pak se máte na co těšit. Co mě nejvíc rozladilo, a platí to obecně: když po dvou třetinách filmu je nezbytné věnovat 5 minut drahoceného filmového času vysvětlování situace, abychom my blbí pochopili, co se vlastně děje. Pro jediného, kdo tu připomínal herce, Jamese Caviezela, jde naštěstí jen o jeden z mála jeho kroků divným směrem. 45%. ()

Dallas

Spielbergov Duel som nevidel a tak nemôžem zrovnávať. Možno je práve toto ten dôvod prečo sa mi to aj celkom páčilo. Príbeh je pekne béčkovitý, ale medzi klasické béčka by som to nezaradil. Film má akurátnu stopáž a to je dobre lebo ma nestihol nudiť. Rhona Mitra je jednoducho kočka a každý záber, v ktorom je stojí za to. Zvuku vytunenej Barracudy a Eldorada som sa nemohol napočúvať. Už od malička mám pre béčkové filmi slabosť a tento je aj dobre natočený aj ked niektorým klasickým klišé sa autory nevyhli, ale to im odpúšťam. 65% ()

yoryk

Tak tento film ma naozaj hodne sklamal. Obsahuje tolko nelogickych scen a blbosti, ze som to dopozeral uz len preto, aby som vedel ako to cele skonci. Aby dolamany a dochramany James Fargo soferoval svoje upravene auto na zaklade nejakych mechanizmov ako Michael Schumacher formulu v casoch svojej najvacsej slavy je fakt dost divne.Ma tolko sily, ze uplne v pohode stiahne do auta Rennieho akoby sa ani nechumelilo a nebol invalid ale wrestlingovy zapasnik.Mitra sa cely cas bala soferovat,ale nakoniec sadne do Fargovho auta a riadi, preraduje 3 paky uplne v pohode, akoby jej to auto patrilo najmenej 5 rokov......a kopu dalsich chobotin...neodporucam, namet a scenar uplne o nicom. ()

nash.

Svižná a krátká jednohubka o pronásledování psychopata za volantem. Nenáročná, přesto nepostrádající atmosféru, zejména v první polovině příjemně temnou, budouvanou nejen pomocí obrazu a hudby, ale také strohých dialogů. Kdyby druhá půlka udržela kvalitu té první, bylo by to možná o hvězdu víc. Možná. ()

• Fargův (Colm Feore) Cadillac Eldorado má střídavě zcela tmavá a jindy průsvitná okna, a to včetně čelního. (Chuppa)