Po dni D "veteráni" z Easy Company zotavují svá těla i duše v Anglii – a seznamují se s "nováčky", kteří je mají nahradit. Odpočinek však netrvá dlouho. V září se muži dozvídají, že budou přemístěni do Holandska v rámci operace Market-Garden, největší výsadkové ofenzívy spojeneckých vojsk, jejímž cílem bylo proniknout na německé území a ukončit válku ještě před Vánocemi. V porovnání s Normandií tentokrát proběhl seskok za denního světla hladce, jednotka se na cestě do Eindhovenu setkala jen s minimálním odporem a vojáci byli přivítáni jako hrdinové. Oslavná nálada se však promění v hotové peklo poté, co rota E překročí výchozí linii a dorazí do vesnice Nuenen. Tam je zasáhne těžká palba nepřátelských tanků, ve které je Compton zraněn. Rota se musí dát na ústup a "Bull" Randleman uvízne ve městě přes noc. Jedná se o krvavé vystřízlivění z opojného začátku dne. (HBO Europe)

Tumbik

Další vynikající díl. Scéna s nespočet letadly a několikaset padáky s parašutity je přímo úchvatná... Atmosféra v Eindhovenu neskutečná, dav šílel, radost a nadšení bylo cítit v každé vteřině... Tanky, výbuchy vozidel, přestřelky, obleky, herecké výkony - dohromady něco dokonalého... Aneb jak já s oblibou říkám - majstrštyk. ()

Loki_Six

"As you can see this is called Operation Market Garden. For airborne divisions, this one's bigger than Normandy. We're dropping deep into occupied Holland. The Allied objective is to take this road between Eindhoven and Arnhem so the two British armored divisions can move up it. Our job is gonna be to liberate Eindhoven. Stay there, wait for the tanks." ()

Necrotongue

Myslel jsem si, že už se k obsahům distributora nebudu vyjadřovat, ale větu: "... a seznamují se s nováčky, kteří je mají nahradit.", přece není možné brát vážně. Který idiot..., ale nic. K epizodě můžu napsat znovu jen tolik, že byla skvělá, rozdílem proti knize bylo to, že Stephen Ambrose v souvislosti s činností roty E v Holandsku nikdy nepoužil termín Tiger. ()

Najt

Easy Company dorazí spolu s 506. plukem do Holandska, konkrétně někde k Arnhemu, kde se spojenecké jednotky pokouší zvítězit dle plánů operace Market Garden. Bohužel vše nevychází jak se plánovalo a tak se rota po perfektně natočeném boji musí stáhnout. Akční scéna ve vesnici patří ke špičce a když jsi představím, že tohle všechno se natočilo už před více jak 20 lety, tak je to opravdu masakr. ()

kenkaku

13. září 1944 - za pár dní začne Market Garden. Tak se snad máme na co těšit. Název totiž nezní nijak slibně a začátek tomu taky nijak nenapovídal. Naštěstí to nezabere dlouho a můžeme si vychutnat výsadek také ve dne. Operace trvala týden (což na zabavení celé epizody naštěstí stačilo). Epizoda se nesoustředí jen na akci (bitva u Nuenen), ale i na další aspekty (“stříhání ovcí” jedno za všechny). Celkem silná epizoda. ()

• Při boji o Nuenen je Grantovým (Nolan Hemmings) výstřelem z bazuky poškozena budova Hotelu Schafrath. Po znovudobytí města Němci je však objekt v pořádku. (pavelvojta)