Tajomné krížovky: Hra so smrťou

(TV film)
  • Česko Tajemné křížovky: Hra se smrtí (viac)

Život skúsenej redaktorky a autorky krížoviek Tess Harperovej sa razom obráti hore nohami. Po tom, čo odhalí spojitosť medzi nápovedami z jej posledných krížoviek a niekoľkými nevyriešenými zločinmi, začne spolupracovať s políciou a stane sa súčasťou vyšetrovania vraždy majiteľa vykradnutej galérie. V snahe dokázať svoju nevinu sa musí vzdať pohodlného a bezstarostného života a začať spolupracovať s drsným policajným detektívom Loganom O´Connorom. Spoločnými silami se snažia rozlúštiť nájdené stopy a prípad čo najskôr vyriešiť. Obaja sa totiž ocitli v odlišných svetoch, než na ktoré sú zvyknutí, a tak sa cítia ako ryby na suchu. Popri tom musí Tess stíhať aj svoju prácu a navyše zorganizovať náročný krížovkársky turnaj. (TV JOJ)

p.a.douch

Tak vida kam se poděla otravná ségra z filmu Ztraceni ve vesmíru. Lehce nadprůměrná detektivka z pro mě neobvyklého prostředí. Celé je to taková Hallmarkovská klasika. Příjemní herci, dobrá výprava, hudba taky ujde, režisér ví co dělá. I scénář je plně Hallmarkovský - nic závažného neřešit a přinést příběh, který má sloužit k hodinu a půl dlouhé zábavě. No a to se povedlo. ()

Peabody odpad!

co bych se s tím patlal, oni se taky nesrali. Tak za prvé jako detektivka hrozné, vezměte si geniálního autora křížovek, který do nich umně vkládá pokyny pro dokonalé krádeže. Prosím, to nezní špatně, ale přitom se nechá chytit na to, že jednak nesebere po vraždě všechny tři nábojnice, ale jednu tam, nechá a navíc ty dvě nosí několik dní sebou v tašce všudy kudy chodí. No nezabili byste ho? Za druhé rychlopřeklad a rychklodabing pravděpodobně Dabing studia Dejvického divadla na vedlejšák. Jednak překladatel se tím tedy opravdu nepatla, jede na první takže - hořkosladké - a jiné anglicismy (místy vůbec nevíte, co chtěl kdo říci) jsou všuidypřítomné. No a operátoři dabingu (herci neříkám úmyslně) to prostě jedou rovněž na první dobrou ze sluchátek, druhého neslyší, na druhého vůbec nereagují, někteří se nestarají ani o českou intonaci věty, ani o nejaký vztah k partnerovi, jen to rychle odemlít na čas. Hrozný ()

silentname

Otvorenie tejto série teda nedopadlo najlepšie. Po celkom v pohode detektívkach z tohto roku som sa rozhodol pozrieť ako to vlastne s Lacey Chabert a Brennanom Elliottom vlastne začalo. A výsledok je teda celkom chabý. "The Crossword Mysteries: A Puzzle To Die For" v jadre padá na pusu kvôli chabému scenáru, ktorý dokopy absolútne nevie vybudovať atmosféru a film je dokopy len neskutočne nudný. Námet je okey a rozuzlenie je celkom šikovné a inteligentné, no to je asi tak všetko, čo by reálne fungovalo. Áno Elliott a Chabert majú spolu istú dávku charizmy a díva sa nich celkom dobre, no to už som pochopil aj z minulých filmov. A úprimne vidieť ich začiatky je oveľa menej zaujímavé ako keď už medzi nimi reálne neskôr nejaká chémia vybudovaná je. Film je v jadre okey, no keby ma tohtoročné filmy celkom nepotešili, tak týmto otvorením by som určite nebol zaháknutý na pokračovania. Hodnotenie: C ()

EDEN13

Vyloženě nenadchne, ale taky neurazí. Občas se film neskutečně vleče, ale jindy v něm zase vidíte záblesky něčeho, co by mohlo být vážně dobré... vždy to pak ale po pár minutách vyšumí kamsi do ztracena. Každopádně nápad s křížovkami je alespon dostatečně neotřelý a zajímavý a zápletka prvního dílu je asi nejzajímavější ze všech vůbec. Když pominu otřesný dabing většiny herců z prvního dílu, tak jinak jsem s postavami problém neměla, i když jsou samozřejmě neskutečně klišoidní...svým způsobem jsou, ale stejně dostatečně roztomilé a sympatické, takže jim to stejně odpustíte. Jedna z těch lepších krimi tohoto druhu... ()

Olík

Chtěli jsme být světoví, ale jsem jenom televizní. Tajenkou této křížovky mělo být něco ve stylu Vražd podle Jidáše nebo nedej bože Dana Browna…takže jestli, tak možná Robert Langdon pro chudé. Indicie zločinů zašifrované do luštitelských úloh, to určitě není špatná idea….ale. Prostě, když točíte televizní film, tak výsledkem bývá většinou televizní film. ()