Cesta vlka

(TV film)
  • Česko Vlčí putování (viac)
Francúzsko, 2019, 90 min (Alternatívna 52 min, televízna verzia: 2x45 min)

Príbeh mladého vlka, ktorý musí opustiť svoju svorku, z ktorej ho vyženú a teraz musí čeliť osudu samotára. Musí prežiť vo svete, ovládanom človekom. Na základe skutočného príbehu nakrútili tvorcovia tohto diela pútavý film o vlkovi Slávovi, ktorý prehrá v súboji s mocnejším sokom a vydá sa na cestu - krížom cez celú Európu. Z Rumunska - cez 11 krajín. Prejde 3600 km. To všetko preto, aby našiel pokojné miesto pre svoj vlčí život. Po ceste stretne aj svoju partnerku, ktorá s ním zdieľa jeho osud.....Osud divého zvieraťa vo svete ľudí.... (RTVS)

mm13

Mohli toho viac o vlkovi samotnom (ako živočíšnom druhu) porozprávať, nie len len bájky okolo onoho putovania skladať. Ale ako rekonštrukcia skutočného príbehu chvíľami až obdivuhodne natočené a hlavný hrdina je nádherný. ()

angel74

Rozhodně se nejedná o klasický přírodopisný dokument. Vincent Steiger se odvážně pustil do rekonstrukce skutečného příběhu mladého vlka se zlatožlutýma očima jménem Slava, který byl kvůli své neposlušnosti vyštván alfa samcem ze smečky. Osamocený vlk následně započne neuvěřitelnou cestu napříč Evropou dlouhou 3600 km z rumunských lesů až do Kantaberského pohoří na severu Španělska, aby zde našel vhodné místo, kde bude moci spokojeně žít s vlastní smečkou, jež dokázal během svého strastiplného putování založit. Obrazově působivý snímek poukazuje na houževnatost a nezdolnost divokých zvířat, nad nimiž naštěstí stále ještě nemá lidské plémě plnou moc. Díky zdatnému Slavovi pevně věřím a doufám, že se člověku nikdy nepodaří vlky zotročit, nebo úplně vyhubit. (95%) ()

Autogram

Krásna podívaná. Akurát so žánrom dokumentárny by som tu váhal, pretože ide o rekonštrukciu skutočného príbehu vlka. Vhodnejší by bol žáner životopisný, dobrodružný a romantický, pričom v hlavných hraných rolách sú vlci, psi, krkavec, medvede a diviaky. Vo vedľajších úlohách ovce a pár bezmenných ľudí. Ako sa to všetko podarilo natočiť, mi zostáva záhadou, a vysvetliť by to dokázal iba film o filme, to by ale mohlo pokaziť čaro videného. ()

nonick1

Poněkud zvláštní „dokument“(?), ve kterém za celou tu dlouhou dobu vlčího putování, měřícího přes tři a půl tisíce kilometrů, nejsme svědky žádného ulovení jakékoliv kořisti - onoho pohozeného polomrtvého pstruha, se kterým si vlčice nedokázala poradit, nepočítám, zrovna tak jako toho ušáka, na kterém si pochutnává vlk (aniž by bylo vidět, že by ho snad předtím ulovil). Ale třeba se mýlím... Dvě hvězdy za záběry přírody, být to bez toho otravného komentáře, tak bych možná ještě jednu hvězdu přihodil. ()

Narciska

Je to rekonstrukce příběhu, který nám odhaluje jinak utajený svět. Je tak výtvorem autorovy svobodné ruky, která je ale vedena znalostí vlčího chování a představuje nám jeden z možných scénářů opírajících se o skutečnost, že v 21. století je schopen vlk putovat z Rumunska do Španělska. Představeno v podobě, která je tak krásnou a precizní prací, že věříte, že bylo celé putování natáčeno doopravdy. ()

agassi68

Tieto príbehové dokumenty majú svoju príťažlivosť lebo sa divák môže identifikovať s daným zvieraťom. Preto majú vždy meno a sú akousi personifikáciou človeka. Stojí to nemalé úsilie, ale výsledok zvyčajne stojí za to.. ()

fafejt001

Slovenská televize dvojka nám dala poutavý zážitek o Slavovi , který šel do Španěl . Jak to natočily , nechápu . Nádherná příroda , záběry zvířat rovněž , prostě ZÁŽITEK ! Bravoooooo . KRÁÁÁÁÁSA . Pohlazení po duši v téhle podivné době . ()

supg

Kdyby to byl opravdu dokument, s kterým to nemá nic spolecneho, tak by to mělo tak max 2 ⭐. Jako pohádka pro trošku větší děti, které upřednostňují přírodu před kreslenými cipovinama (scifi) to jsou už 4⭐. Pokud jste viděli FR film Medvěd, což je vyprávění v podobném stylu (kde se však téměř vůbec nemluví, což není na škodu), tak tento film je jen slabý odvar. Jediné co si zaslouží absolutorium jsou samotné záběry přírody, které jistě nebylo lehké pořídit. Ale na to tu jsou přece opravdové dokumenty. S odřenýma ušima ⭐⭐⭐. A to jsem milovník přírody.. ()

vecnaAmbra

Jednoducho úžasné. Pravdaže určite to nie je film pri ktorom by ste od vzrušenia nedýchali, či v kľude nemohli popri pozeraní robiť aj niečo iné keďže charakter je dokumentárny, no vo mne zanechal naozaj hlboký dojem. Som rada, že v dnešnej dobe ešte niekto niečo takto krásne vytvoril! ()

Prck4

Nejsem na dokumenty a už vůbec ne o přírodě. Ale Slava si našel místo i v mé hrudi. Jakožto bývalý majitel psa a člověk co má rád psy mě moc zajímalo jak žijí vlci. Doposud jsem věděl spíše o vlcích co se dělají při kombinaci zimy a nedostatečné hygieny v anální oblasti. ()