F1: Touha po vítězství - Série 1

(séria)
Dokumentárny / Športový
Veľká Británia, 2019, 5 h 54 min (Minutáž: 27–41 min)

VanTom

Věděl jsem předem, že tvůrcům nepůjde o výsledky, ale že v zákulisí a kokpitech formulí budou hledat Příběhy(TM) sezóny 2018. Což se potvrdilo a z tohoto pohledu nemám nad jejich zpracováním nebo dramatičností výhrad, byť je občas trochu krkolomně přiživují (nejenom umělými výkřiky komentátorů). Že ale úplně vynechají mnoho Velkých cen, nebudou rozebírat průběhy závodů a pořadí v cíli (ani v šampionátu), to mě mírně zklamalo – i když to nejspíš souviselo mj. s neúčastí Mercedesu a Ferrari, takže se tu vlastně zápolilo maximálně o 3. místo, čili titul "nejlepší ze zbytku". ()

DonBraso

Jako stále fanoušek F1 jsem si to užil.Z vcelku absolutně nudný sezóny 2018 udělají tvůrci akční dokument s příběhem.Jsou tu příběhy lidí,jezdců,manažerů.Od všeho máte kousek a díky tomu,že většinou nejste celý díl u jedné stáje,tak to má vážně svižný tempo.V druhý řadě už je kompletní rošt,takže není proč váhat,protože tohle se Netflixu povedlo.Vlastně paradoxně je to lepší,než většina závodů. ()

diccon

Vybornej dokument o svete F1. Kdyz nejste zarytej fanda muze se zdat, ze F1 je jenom show, na trati se skoro nic nedeje (uz taky neni pravda) a jezdi se jenom pro paradu. Dneska se ale soupereni odehrava z vetsiny mimo trat, v laboratorich a open officech zavodnich teamu, kde stovky nejlepsich inzenyru vymysleji a pracujou na spickovejch resenich ve vsech oborech od aerodynamiky, spalovani, chlazeni, elektroniky po HPC vypocty a automaticky optimalizace. Vysledkem jsou dve auta, ktery kazdej team postavi v pulce brezna na startovni rost a do zacatku prosince s nima pak lamou rekordy (a nekdy i ty auta samotny) na 22 velkejch cenach po celym svete. Tenhle serial vam do toho sveta da castecne nahlidnout. Stoji to za to. ()

campix

Tohle přesně F1 potřebuje. Seriál, který by dostal lidi zpátky k televizím a na okruhy. Seriál, který dokáže ukázat, že se z F1 nestaly nudné závody a je to stále neskutečná testosterovoná jízda. To se tu přesně daří přímo parádně. Už hodně dlouhou dobu tyto závody nesleduji, i když jsem je dříve přímo hltal. Už první série mě hodně navnadila, takže se na příští ročník snad začnu znovu dívat. ()

Tomas_PO

Dokumentov o Formule 1 je veľa, no len zopár z nich sa úrovňou tomuto športu aj vyrovná. A za tento TV seriál sa Netflix rozhodne hanbiť nemusí. Zjavne licencovaný, nakoľko použité zábery sú nielen oficiálne, z pretekov a oficiálnych kamier, ale aj hlbokého zákulisia, kam nemajú žiadne kamery vstup povolený - garáže, testovacie facility, no dokonca aj súkromné kóje. A to vrátane necenzúrovaného audia, či už z intercomov, alebo rozhovorov mimo pretek (okej, určite vidíme len to, čo 'prešlo' autorizáciu, no aj tak je toho pomerne dosť). Pred sledovaním som vôbec netušil, čomu sa seriál bude venovať, o to je prekvapenie príjemnejšie. Minimum pozornosti je totiž venované notoricky známym top jazdcom a tímom, či osvedčeným témam. Naopak, gró pozornosti je venovanej tímom mimo špičky štartového poľa, takže divák sa zoznámi aj s mediálne menej známymi tvárami. A to sa tvorcom podarilo skvele, nakoľko občas sa rozoberá ich rodinné zázemie, občas ich psychika, snaha, a nekonečné trápenia. Doslova sa s niektorými podarí stotožniť. Pomerne veľa priestoru, snáď aj najviac, dostávajú šéfovia tímov. A to dáva širší rozmer nielen seriálu, ale aj rozširuje vnímanie pretekov. Seriál postupuje chronologicky v sezóne 2018, s len malými deriváciami, keď prechádza z tímu na tím. Zo dva-tri diely za plných 5 hviezd ... a všetko v 4K. ()

• Tato epizoda přeskočila druhý a třetí závod, Velkou cenu Bahrajnu a Velkou cenu Číny, a pojednává o čtvrté a páté Grand Prix. (Kubaaa97)
  • Ferrari a Mercedes odmítli účast v první sérii, do druhé se již oba týmy zapojily. (Kubaaa97)
  • Jules Bianchi (kmotr Charlese Leclerca) získal jediné 2 body pro tým Marussia F1 Team za celou dobu jejich působení v F1. Konkrétně to bylo ve Velké ceně Monaka 2014. (Matej.Krajci)