Toxičtí křižáci

(festivalový názov)
  • USA Toxic Crusaders: The Movie

Animace ještě nikdy nebyla takhle toxická! Jeden z nejbizarnějších projektů důsledně brakového studia Troma. Lloyd Kaufman, ředitel společnosti zaměřené především na bizarní, krvavé a perverzní komedie se totiž na přelomu osmdesátých a devadesátých let rozhodl, že zkusí prorazit do oblasti rodinné zábavy. A to s nikým jiným, než se svou nejemblematičtější postavou, „ohavně znetvořeným stvořením s nadlidskou velikostí a silou“ Toxíkem z hitové hororové komedie Toxický mstitel. Výsledkem jsou Toxičtí křižáci. Představte si Želvy ninja, ovšem vykoupané nikoli v mutagenu, ale v barelu s poctivým radioaktivním odpadem – a místo nunčak a dýk sai vyzbrojené mopem s vlastní inteligencí. Toxičtí křižáci jsou přesně tohle. K původnímu třináctidílnému animovanému seriálu pro děti, který se vysílal roku 1991, se okamžitě přifařila spousta doplňujících produktů – společnost Marvel vyrobila sérii komiksů (ano, Toxík je svým způsobem součástí Marvelovského univerza), vznikly akční figurky, kartičky, počítačová hra, omalovánky a tak dále. Kola merchandisingu se ale hodně rychle zadrhla – ukázalo se, že děti tak úplně nechtějí mít na zdi svých pokojíků vylepené plakáty se zmutovanou zelenou příšerou v sukýnce a s mopem v ruce. Po projektu nám ale zůstal film složený z prvních tří epizod seriálu, který je pro Festival otrlého diváka jako stvořený. (Festival otrlého diváka)

Mulosz

Blbost jak mraky, ale opět klobouček před živým dabingem organizátorů Festivalu otrlého diváka - tentokrát 9.3.2023 v podání Immanuela Lubrikanta a Kafilérie Zawadské :-) ()

MightyHal

FOD 2023: Jelikžo Toxíka miluju v jeho originální formě, tak tohle byl must see. I když je tento animák cílený pro dětské publikum na stanici Fox Kids, tak jde z některých vtipů pořád cítit ta stará dobrá Troma a pro fanoušky této série se určitě bude jednat o příjemnou a absurdní jednohubku. Samozřejmě ale také k celkovému prožitku přispěl i live dabing který tomu zase dodal svojí typickou šťávu. ()

marcel5

I přesto že mne animované filmy už neberou, bylo to poměrně dobré a asi i dobře promyšlené. Film měl smysl, a byť se ke konci Toxík raději podvolil sňatku s mouchou, aby město ochránil před totálním zničením, bylo to předpokládám kvůli mladším divákům, jinak by nepřítele zlikvidoval jako ve všech předchozích soubojích. Vše samozřejmě vylepšil dabing v rámci Festivalu otrlého diváka, který dal filmu jiný lepší nádech. ()