Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (CinemArt SK)

Reverse01

Nie je hodnotenie tohto filmu prehnané? Ono to nebolo až také zlé ale viac ako 70% by som tomu nedal boli tam veľké očakávania, a nič z toho. Ryan Reynolds nesklamal vtipný ako ho poznáme rovnako dobre použitá hudba vo filme ale tu asi tie pozitívne veci končia. Príbeh prvoplánový, len tak si plynie vy už tušíte čo bude tým veľkým výkričníkom !!! zmazanie celého sveta a pod. Je to niečo na štýl Truman show s tým rozdielom že toto je viac detinskejšie, a aj keď sem Ryan zapadol nebolo to dobré. Film na uvoľnenie ktorý si pozriete iba raz. ()

SeanLSD

Velice zábavné a nakoniec aj veľmi milé. Ale asi som predsalen neprišiel do kina s tými správnymi slnečnými okuliarmi,aby som pri tej pestrej omaľovánke chrochtal blahom.. ()

otík

Tak namistrovaný film jsem neviděl od Scotta Pilgrima. Příjemný Reynolds, na oko lahodící Jodie Comer, mraky dobrých hlášek, skvělé triky, romantika i akce, výtečný odkaz na Kapitána Ameriku a Star Wars. Nápad, který se do filmu přenesl parádně. Sice některé scény a mluva jsou pro děcka za hranou, pro mne ale totální spokojenost. ()

Sabrewulf

Mně to prostě hrozně moc nesedlo a nijak extra nebavilo. Důvodů je několik. V prvé řadě i když to, že se NPC postavička ze hry vzbouří a chce žít svůj život, byl fajn nápad, celé to nahánění se za nějakým idiotským kódem bylo ultradebilní, až otravné, jakoby to tam vůbec nepasovalo a bylo dopsáno až na poslední chvíli. Dále mi tam vůbec neseděly interakce:  hráč za stolem -> hráč ve hře -> kontakt s Free guyem. bylo to hrozně moc nelogické a neodpovídalo to skutečnému reagování na NPC, když hráč hraje hru. Jinými slovy - film se nám snažil vnutit formu jakoby virtuální reality, přitom všichni hráli jen "placatou" hru na monitoru, takže těžká křeč toto všechno. A v neposlední řadě musím zdůraznit, že všeho, opravdu všeho se člověk přejí. V mém případě jsem už přejezený humorem - jak to jenom nazvat - takovým tím Waititiovským/ Gunnovským/ Deadpoolovským humorem, který chce vyzrát na diváka. V praxi to znamená takovéty podpásovky, které fungovaly u prvních Ragnaroků či Strážců Galaxie, kdy čekáte něco a ono se zničeho nic stane pravý opak. Příklad za všechny. Když probíhala bitka v té garáži, najednou se všechno zpomalilo a začala do toho hrát rádobyvtipně dosazená písnička a Reynolds se šťastně usmíval, hned jsem věděl, že do něj něco vletí a hudba se hned utne a taky že jo. Buď vymyslete nějaký nový typ humoru, nebo se prostě vraťte ke klasicky "zkrocenému", tohle už je hodně předvídatelné a tím pádem otravné jak něco. A jako třešnička na dortu postava Waititiho, která byla debilně absurdní, což korunovala scéna s rozbíjením serverů. Tvl už vidím Hideo Kojimu, jak máchá sekyrou v Konami sekci kvůli nějakému idiotskému kódu. Ten typ filmu, kde nemám ani jeden důvod vidět to znovu. ()

David.Darco

Priam až nechutná zmes všetkého klišé vo filme a počítačových hrách, nevkusnej hudby a takmer nefunkčného humoru. To všetko v príliš urýchlenom móde. Ak mal byť "Vtipný Ready player one" , tak bohužiaľ sa neblíži ani k jednému, ani k druhému. Nerozumiem ako môže niekto toto nazývať filmom roka... ()

UhLee

(8,5/10). Free Guy je jakousi poctou všem herním fanouškům, kteří si tady určitě přišli na své. Je tady nespočet easter eggů, které pouhému smrtelníkovi mohou v pohodě uniknout. Já se řadím mezi příležitostné hráče, ale i tak jsem si tady přišel na své. Nejlepší způsob jak shlédnout tento film je jedná prostá věc. Nedívejte se na to sami. Ve větší skupině budete jásat nadšením. Hlavně u jedné konkrétní scény jsme všichni křičeli, ale to tady nechci prozrazovat. Ryan Reynold na tuto roli sedl jako ulitý. Hrozně si to užívá a příběhem proplouvá jako Guy celou hrou. Vznikají tady hrozně vtipné situace, kdy Channing Tatum tady má vynikající scénu s prolínáním do reality. Celkově je film hrozně moc vtipný a zábavný. Divák nemá šanci se ani na chvíli nudit a ztratit pozornost. Jediný kaz vidím v závěrečném cukrování. Mi osobně mi tady moc nesedlo, ale třeba jsem měl ten večer akorát cynickou náladu. ()

filmmovier

Skvělá sranda plný výtečných nápadů. Naprosto luxusní finále, perfektní herci, stylová zábava, kterou si užijí nejen nehráči her (jako jsem já), ale taky všichni ostatní. Free Guy je taková ta blbina plná hromady popkultutních odkazů, ale tahle navíc má ještě docela zajímavý příběh a je fakt dobře natočená. Jedna z nejlepších komedií posledních let, na hercích je vidět, že si to užívali. Užíval jsem si to dost pravděpodobně úplně stejně. Už teď je to totální kult. A zaslouženě. 75%. ()

Honzek

Čekání se vyplatilo, protože Free Guy dokazuje, že je milostným dopisem především videohernímu publiku (popkultura samozřejmě nezůstává bokem). Možná je přeci jen lepší se hrami inspirovat než je na sílu převádět na plátna. Tady někdo moc dobře věděl co dělá a nebál se u toho použít kromě mozku taky srdce! Bylo to zábavný, promyšlený, hezky vypadající a chytlavý. Najdete tu miliardu hlášek, odkazů a překvapení ale taky skvělého Ryana jež filmu dodal patřičné grády. Tak nějak jsem tušil že to bude stát za to, ale nevěděl jsem, že až tak. Skvělá práce a nutnost pro všechny nerdy. 9/10. ()

Lachtaan

Shawn Levy nikdy kromě Real Steel nesplácal pro mé oči hodnotný kousek a obavy, že ani Free Guy nebude výjimkou, byly na místě. On si ale ku štěstí všech vzal pod svá křídla stále nepřekonaného borce Ryana Reynoldse a stvořil s ním podívanou, která je pro mě osobně svou překypující originalitou zdařilým nástupcem Deadpoola. Nikoli po stránce vtipu, ale skrze vynalézavost samotného filmu, skrze revoluci, kterou celková vizáž a vliv Free Guye na diváka dokážou představit. A Jodie Comer je mým novým crushem mezi neznámými herečkami. [viděno v Cinema City Plaza Plzeň 17.8.2021] ()

LUKICKK

Některé věci prostě nedávaly smysl, ale to nevadí, byla to prdel, a tyhle nesmysly jdou snadno hodit za hlavu. Konec byl velmi dojímavý. ()

Ryuuhei

Promrhaný potenciál možného i opravdu dobrého herního filmu se zajímavým nápadem. Na celkem fajnový začátek, který představil hlavního hrdinu a obecně téma ústřední videohry, se postupem času začala nabalovat jedna nelogičnost za druhou, do toho figuroval až zbytečně uspěchaný děj, který vůbec nedával prostor emocím, jež mohly postavy prožívat mnohem silněji, atd. Jasně, film rozhodně nenudil, jako hráče a znalce herní popkultury mě docela potěšil, ale když ho srovnám třeba s Ready Player One, vyjde mi z toho opravdu jen takový zbytečně moc ztřeštěný herní film, který měl na víc, než na prvoplánovou záchranu herního světa. Třeba už jen ve scénách, kde hlavní hrdina, Guy, získával zkušenosti, mi chyběl detailnější náhled na jeho postup a ne, že v jedné scéně koná dobro a v druhé se ukáže, že už je na úrovni 60. Vše se vezlo na podobné vlně a to mě mrzí. Mohlo to být mnohem lepší. ()

Johnny.ARN

Toto je splnený sen každého hráča. Vidieť, čo by sa dialo, keby postavičky ožívali. A konali za seba. A neboli by také neužitočné. Samozrejme s moderným presahom, myšlienkou, príbehom a všetkými tými vzťahovými sračkami. Lebo pozerať sa 2 hodiny na vybuchujúce autá a zničené budovy by vás v kine nebavilo. Free Guy je presne to, čo sa očakáva od pojmu "hra na plátne". Film, ktorý by ste si radi zahrali ale pritom stále film, so všetkým, čo má mať. Reálne by to bola silná trojka, ale ako hráč musím jednu prihodiť, lebo si to zaslúži. 4 z 5 ()

Mrkvič

Pro hráče počítačových her povinnost. Ostatní těžko ocení tu spoustu detailů odkazující na počítačové hry - od odpadkových košů naplněných jediným produktem po NPC beze jmen. Do toho rošťácký kukuč Ryana Reynoldse. Ke konci ještě navíc programátorské fórky. Sice se film točí hlavně v online světě a dění ve filmu komentují nejspíš nějaké známé osobnosti z youtube a jiných kanálů, což ani jedno není mým šálkem kávy, ale i tak jsem si film parádně užil. ()

Koocik

Hodnotím bohužel dabovanou verzi, neboť v mém oblíbeném kině se rozhodli na premiéře nepouštět původní znění, což mě celkem se*e. Nicméně i přes tento zásadní nedostatek, je film za mě super. Taková tématika, určená primárně pro nerdy GTA, mi sedla velmi dobře, ačkoliv se za nerda vůbec nepovažuji. Dost mě to překvapilo a svým obsahem můj apetit uspokojilo i více, než takovej Ready player one. Zábavnost, vtipnost, akčnost, prostředí, vizuály, dobrodružnost i s prvky romantiky a emočnosti. Jako musím říct, že z toho konce jsem byl docela i na měkko. K tomu všemu skvělé herecké obsazení a jejich výkony. Jako hodně příjemné překvapení, jsem velmi spokojen a s uděleným hodnocením i na vážkách tomu dát "plnou palbu", ale to si nechám na moment, až uvidím titulkovou verzi. Každopádně jde o jeden z nejlepších filmů poslední doby, u kterého musí bejt uspokojena zájmově široká vrstva lidí. ()

Dreaker.24

Nápad je opravdu dobrý, ale aby to mělo hlavu a patu, musí to být dobře zrežírované, herci zahrané a prostě celkově dobře zpracované, což je, nechybí ani dávka humoru a akce, vše však s mírou. ()

koxin

Překvapení. Nečekal jsem kdoví co a první třetina filmu mě vyloženě netáhla. Jakmile to pak ale nabere na otáčkách, začne to být vlastně originální a příjemná záležitost. Finále sice nepřinese nic nečekaného, ale emoce vytáhlo a fungovalo parádně — především zásluhou postavy Millie (která táhne celý film). Humor byl asi cílený na jinou věkovou kategorii, ale cítil jsem v něm trochu nevyužitý potenciál, což se potvrdilo tím, že humorným vrcholem celého filmu je cameo Chris Evanse, které by však mělo být jen třešinkou k tomu, co nám měl naservírovat Reynolds ve virtuálním světě a nenaservíroval. I tak jsem si to ale užil o chlup víc než druhého Deadpoola či videoherního staršího sourozence Ready Player One. ()

venison

Koukatelná oddechovka. Neurazí, nenadchne. Ryan Reynolds do role naprosto přesně sedne. Ve vedlejších rolích se objeví jako příjemné překvápko slavná jména. I pro nehráče fajn jednohubka. ()

Pavlínka9

Když už jsem před pár lety viděla poprvé trailer - trošku jsem nechápala o co jde :D Nejsem člověk, co hraje počítačové hry a vlastně v pár věcech jsem se ve filmu nechytala, ale co - každý nemůže vědět všechno :D Ale bavilo mě to, protože - zajímavá myšlenka, zajímavě střelené, skvěle obsazené a za mě bylo cílem pobavit a to se stalo :) ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+