Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (CinemArt SK)

muti

Matrix + Truman Show + The Gamer. zaujímavý nový pohľad na koncept žánrov kde hlavný hrdina rozoznáva fake svet v ktorom žije. Tentokrát je On the true Artificial intelligence. Vo svete dokáže všetko, aj sa vylevelovat ako hráč. Len kvôli nej, aby ju mohol znovu vidieť. Ku koncu už tlačili príliš in your face (author is out there. Akože, AI best wingman ever). Do you want a Cappuccino? I want to change the world. ()

BlondJames

No určitě jsem si z toho nečůrla jako o Deadpoola, kde prakticky byla jedna hláška za druhou, kdežto zde jich bylo, na můj vkus, jen pár a to doslova. Ale konec mě pobavil, díky spojení několika, nám všem, známým filmům, ale nebudu spoilovat. Pravda je, že normálně bych dala tři hvězdy a to bez valného přemýšlení, ale díky tomu, že rok 2021 nepřinesl (až na animáky) vůbec nic, tak jsem přimhouřila i své třetí oko a dávám o hvězdu navíc.. Ale jinak film nepřináší nic nového, nejspíš se to zalíbí mladšímu publiku, a hráčům videoher, ale ani já nejsem odpůrcem a celkem mi i ten film utekl. ()

husak_k

Reference na PC hry se mi líbily, ale u toho bych tak skončil. V podstatě promarněný potenciál, ať už komediálně, příběhově, a nebo s ohledem na budování světa počítačové hry. 40% ()

Mikecat

Počiatočný chaos a nezmysly začnú postupom času dávať zmysel klbko tajomstvá sa odmotava a opäť zamotáva prepletené niekedy až čiernym humorom. Ľahká vtipná komédia na večerné uvoľnenie o postave z Pc hry, ktorá sa zamiluje do programátorky a tiež ženskej postavy vo virtuálnom svete. ws ()

klichem

Čakala som, že ďalšie totožné stvárnenie novej postavy Ryanom Reynoldsom už nedám a že ma táto osobne narastajúca zášť voči jeho jednotvárnosti premôže niekde v prvej polhodine. Čuduj sa svetu, nestalo sa tak…  Áno, je to film s prehnane jednoduchými fórmi, áno, tému už dávnejšie a lepšie pobral Ready Player One a áno, je preplnený popkultúrnymi narážkami a scénami až na prasknutie. (Takže ak Vám niečo z toho vadí - radšej ho nesledujte). Ale dokopy to dáva jeden prekvapivo príjemný, oddychový celok, ktorý rozhodne nesiahne na oscary, ale pôvabne osvieži Váš sychravý jesenný večer.  Za veľké plus musím vyhlásiť dvojicu Keery + Ambudkar, plynulé skĺbenie oboch svetov, a scény ako “wrecking ball”, či “avengers”. ()

blazma

Rozhodně největší překvapení a asi největší filmový zážitek tohoto roku co se mě týče. Samozřejmě, čeká mě ještě pár kousků od Marvelu nebo nový Matrix, jenže tohle byla fakt jízda. Ryan prostě dokáže producenty přemluvit k tomu, aby si ve filmech mohl dělat co chce a následně to dokáže přeměnit v neskutečně zábavné a povedené dílo. Tohle je přesně ta odreagovávačka, kterou každý musí alespoň jednou vidět. Fakt paráda, není co dodat. Každý by si měl udělat vlastní obrázek. ()

Blazis34

Nemůžu napsat, že film není povedený, ale asi nejsem cílová skupina. Moc mě to nebavilo, sci-fi žánr nemusím. Nicméně oceňuji originalitu a grafické ztvárnění. Dávám 45%, tři hvězdy. ()

wowylgu313

Boží Boží !!! Ryan Reynolds v této komedii exceluje.  Vím že si tento film za rok s úsměvem pustím znova.  Je to jedna z těch komedií na kterou nezapomenu a vždy potěší. Svět PC her pro PC hráče ve filmu? Co víc si přát!  Pokud chcete dnes koukat na film podle skutečné události nebo prožít reálné nasazení špičkových herců do události běžného života. Tak hledejte jinde! Tohle je totiž úplně jiná jízda! ;) ()

Matula

Free Guy je film hlavně pro herní tipy. Já se za velký herní tip úplně nepovažuji, ale i tak jsem dokázal ocenit ty kreativní nápady, které tento film má.  Z trailerů jsem se trochu obával co se z toho vyvine. Nakonec to nějakou náplň mělo,  avšak bez Ryana Reynoldse by tento film  dost ztrácel a zde bych se již rozhodoval mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, protože v mnoha případech to tahal hlavně on.    Hodnocení: 70% ()

Alex_01

Podívejme jak se nám ta naše média krásně propojují a doplňují... Nový Top gun doplňuje videoherní zpracování zatímco v kinech zároveň vidíme již druhý díl filmového Sonica. Na začátku určitě stálo něco jako: to by bylo cool kdybychom udělali film který se odehrává v herním světě -- jenomže ne všechno co zní cool nakonec funguje. Tady nicméně můžu říct že se to více méně povedlo. Zápletka filmu o ukradeném kódu není teda nic moc (nápad s oživlým NPC ale už docela ujde -- i s tím přesahem, že bychom neměli žít životy jako NPCčka a čekat co nám život přinese, ale jít zážitkům naproti) a s ohledem na obsazení Taika Waititi, Ryan Reynolds jsem čekal daleko více humoru a situací, ale v tomto ohledu je film poměrně chladný. Na druhou stranu je poměrně dobře odstupňovaný -- velice rychle je nám představena hlavní premisa, u které ale dlouho nezůstáváme a přídáváme další postavy a vrstvy a výzvy, které drží film na hladině mojí pozornosti... jinými slovy jsem se bavil. Kamera se místy snaží o videoherní feeling (vč. 3rd person), ale byl bych rád, kdyby šla v tomto ohledu ještě dál, protože stále působila na videohru moc filmově. ()

AndyDarcia

Silné tři hvězdy, ale třeba se mi to ještě rozleží a přidám čtvrtou. Hodně mě potěšilo více odkazů na Proyasovo Dark City, ale nejsou tak prvoplánové, jako ty popkulturní a dokonce jsem o nich ani nenašel článek. A přitom jsem si jistý, že tam jsou :) ()

Vito_LePour

Skvělá oddechovka, výborně natočené, výborné efekty. Koncept velice zajímavý, i když ne až zas tak originální, dost to připomínalo například Ready Player One. Nicméně je to film, který rozhodně stojí za vidění. ()

Stepka.T

Jakože kdyby tam nebyl Ryan Reynolds, tak je to skoro odpad. I tak jsem nepochopila ta vysoká hodnocení. Nápad originální, ale iritovalo mě, že to moc nedávalo smysl (např. to ničení serverů kladivem, o "restartu" guye nemluvě). A - POZOR SPOILER - ta rádoby romantická linka v reálném světě? Jakože dva existují vedle sebe, jiskra nulová, on ji miluje, ale neřekne jí to (jasně), ale jakmile ona se to dozví, tak ho najednou taky hrozně miluje? Jakto?? ()

kobras5

Místy přeplácané, ale jako celek funkční a pro gamery zábavné zpracování filmu, které má hlavu a patu s občasnými bugy. Bohužel se tam nachází i nějaké ty pravdy o herním světě a ukázka toho, jak spousty studií opravdu fungují a než aby vydali nějakou novou hru, raději udělají díl 2, 3,... 10 jako přes kopírák od předchozího úspěšného titulu, který vlastně nepřináší nic nového. Jako večerní film určitě fajn podívaná a pokud 2ka někdy spatří světlo světa, bude to fajn se zajít na ni podívat do kina. A snad to nebude stejná kopírka prvního dílu, jako je problém u her. ()

kreion

Fíha, už nejakú tú chvíľu som si lámal hlavu nad tým, ako sa po redizajne webu pridávajú recenzie. Je to tak trocha ako keď vás žena pošle do Kauflandu po chlieb, ale namiesto v regále ho musíte ísť hľadať do dodávky odstavenej v sklade, ku ktorej nemáte kľúče. Každopádne ku filmu, pozeralo sa to dobre, aj napriek tomu, že som omylom kúpil vstupenky na CZ dabovanú iMAX verziu. Netreba od toho nič čakať, je to vykrádačka všetkého, čo tu už bolo. Raynolds si ide mládeži prístupného Deadppola a  Taika Waititi hraje výborne, len je ťažké kúpiť jeho záporáka po tom, ako človek videl  What We Do In Shadows ...  3/5, pekné spríjemnenie leta ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+