Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (CinemArt SK)

Torgal

Seriózne, toto je možno najlepší film s videohernou tematikou, aj keď to nie je žiadna adaptácia. Shawn Levy dokázal prekvapiť a priniesol sviežu letnú oddychovku plnú pomrknutí pre znalých divákov. Dobrá nálada a pozitívna energia srší z každého políčka a film sa pozerá vyložene príjemne. I napriek téme je to totiž čisto rodinný film s jasne rozdeleným dobrom a zlom a sympatickými hlavnými postavami (a samozrejme aj zjednodušením všetkých technických aspektov tvorby hier až hanba). Reynolds hrá to isté čo vždy, ale táto poloha mu sadne, takže ak sa vám ešte neobjedol, budete spokojný. Akurát je tu jeden pomerne zásadný problém - o týždeň si už naňho nespomeniete. A už tradične som mal pocit, že z námetu sa dalo vytrieskať aj viac, len na to neboli ambície.  7-/10 ()

Rockerman

Pro videohráče to musí být lahůdka. Absolutně bych nečekal, že mě notorického nehráče bude bavit tento vymazleně a nápaditě natočený film. Jistě, je to pohádka s určitým společenským přesahem, ale fakt zručně natočená, idylicky a hodně optimisticky přehnaná. No ale což, bavil jsem se. ()

aR3Zz

Ač Ryana Reynoldse moc nemusím, tahle role mu padla jako ušitá. Statická postava, NPC bez emocí (relativně), spousta grimas a póz, umělý a naaranžovaný dojem jako vždy. Jenže přesně tohle bylo nyní potřeba. Prolínání obou světů se povedlo, akce skvělá a dokonce i humor a nadsázka na vysoké úrovni. Za mne nadprůměrné rodinné komediální scifi. 70% ()

pepa3rd

Mix mezi Ready player one a Raubíř Ralf se skvělým obsazením, kde jsem se chvílema i docela bavil a chvílema si říkal, co to proboha jako je :). Konec to ale vcelku spravil, takže lehce nadprůměrných 60 %. ()

Kingjiri

Sympatická akční komedie s prvkama sci-fi, kterou táhne hlavně hláškující Ryan Reynolds v hlavní roli, množství popkulturních odkazů, solidní vizuál a dostatek akce. Trochu mě scházelo víc filmařský práce s videoherní tématikou, aspoň těch pohledů přes brýle s označenim různejch cílů, zbraní, lékárniček a udělátek mohlo být víc a Free Guy by pak byl i poměrně stylová podivaná. Po slibně rozjetym úvodu dochází občas v prostřední části bijáku scénáři lehce dech, takže jsem sem tam mrknul na hodinky. Nicméně do žánrovýho nadprůměru nakonec Free Guye spolehlivě dotáhlo skvělý finále s nedomyšlenym "Dudem", odkazama na Star Wars nebo Avengers (cameo Chrise Evanse boží). Celkově se mi líbilo, jak elegantně se podařilo příběh zakončit. Za finále teda musim prihodit aspoň čtvrtou slabší hvězdu. ()

tomik99

Málokdy se vidí tak originální snímek, jako je tento. A přesto stačí tak málo. Stačilo si vzít na paškál prostředí her, jejich typické pojetí, udělat z toho film a přidat k tomu romantickou zápletku. A ono to vlastně stačí. Film totiž skvěle vystihuje podstatu a vlastně i fádnost všech počítačových her. Vše je navíc skvěle natočeno a pojato. Ryan Reynolds je ostatně jako vždy boží a jeho hláška „nepřeju vám dobrý den, přeju vám skvělý den“ mě naprosto dostala a budu na ni ještě dlouho vzpomínat. Taika Waititi jako záporák výborně obstál a jeho šílenost se sem náramně hodila. Tahle romantická sci-fi komedie mě skvěle bavila, protože byla od první do poslední scény originální. Takhle má vypadat blockbuster, který pobaví. ()

tranquill

"To v těch kalhotách je kvér? .. Ne...dva kvéry!" Tomuto se říká dokonalá komiksová akční romantika rozhodně nepostrádající vtip! "Ve skutečnosti jsem... pořád chlápek..." ()

rublik05

Poprvé se mi stalo, že jsem se nechal zlákat trailerem v rámci kinoreklamy, neboť Free Guy vypadal fakt luxusně a sliboval lehkou a vtipnou podívanou, které jednoduše nešlo odolat. Ve finále jsem byl mile překvapen, jakou svěží jízdu si tvůrci pro diváky připravili. Hned od samého začátku si nelze nevšimnou nádherného vizuálu, efekty jsou prvotřídní, vše působí neskutečně příjemně a líbivě. Ryan Reynolds je naprosto uhrančivý, působí maximálně přirozeně, výborní jsou nicméně i ostatní herci, nejvíc mě zaujal hlavní záporák v podání skvělého Waititiho. Samotný příběh je vcelku originální, má slušné tempo, příjemnou gradaci, líbily se mi i dobře natočené a provedené akční scény. Celkově mohu potvrdit, že kamera a střih jsou na velmi vysoké úrovni, spolu s trefným soundtrackem utváří jednotlivým scénám výbornou atmosféru a skvěle je podtrhují. Z mého pohledu ale mohlo být ve filmu mnohem více humoru, všemožných šíleností a popkulturních narážek, ubral bych také lehce na stopáži, což by se týkalo zejména romantické linky, která mě po chvilce už trochu štvala. Jinak ale spokojenost, perfektně jsem se pobavil, Free Guy je výborná oddechovka, kterou doporučuji všem milovníkům nejen akčních filmů, ale i fanouškům počítačových her, na které film svým způsobem cílí asi nejvíc. Viděno v kině 14.8.2021. 8/10 ()

baddass01

Tak tohle bylo něco geniálního !! Takto královsky jsem se nebavil, ani nepamatuji. Protkané různými vtípky, vydařenými odkazy na různé hry i filmy ... Mělo to i nějaké ty dírečky v logice, ale kdo by jim to měl za zlé, když sedíte v kině, které se celé směje (děti i rodiče), baví se a všem září oči nadšením. Za mě prostě pozitivně nabušený film roku !! A přestože raději volím projekce s původním zněním a titulky, tak tady rozhodně doporučuji český dabing, ten tomu sedl jak prdel na hrnec. Ten fakt neměl chybu. ()

Warhaus

Cool provedení cool nápadu. Co mě ale neuvěřitelně štvalo, byl hlavní záporák, který nemohl být víc primitivnější, občasné díry ve scénáři a tak trochu jednoduchá hlavní zápletka. Ale jinak vesměs super film pro lidi 30- ()

Sharpooter

Free Guy je opravdu úžasný film. Když jsem vcházel do kinosálu tak jsem měl nějakou představu o čem to tak přibližně bude a myslel jsem si, že to bude pouhý průměrný videoherní film. Jakmile jsem potom vycházel z kina byl jsem opravdu uchvácen, jelikož tento film je prostě boží. Má všechno, co od filmu očekávám: dobrý příběh, humor, skvěle napsané postavy, dobré herecké výkony a hlavně, když se jedná o v podstatě "parodii" na GTA, tak skvělé efekty. Hodně lidí srovnává tento film s Ready player one, ale dle mého je Free Guy o stupeň lepší i když v podstatě má se zmíněným filmem společné možná tak to, že se oba odehrávají v nějakém videoherním světě. Co se příběhu týče tak ten byl hodně dobrý, jako nic světoborného, ale v kombinaci s prostředím (prolínající se reálný a videoherní svět) je to masterpiece. Postavy, jak už jsem psal jsou skvěle napsané, a herecké obsazení je famózní. Hlavně tedy Ryan Reynolds, který zde hraje hlavní postavu je skvělý, a je prostě jeden z nejlepších herců, co se týče takových těch akčních sci-fi komedií (viz. Deadpool). Hodně se mi líbilo, že ve filmu byly easter eggy na hry, herní studia, filmy, filmová studia apod. Prostě se mi líbily takové ty věci, které pochopí hlavně mladší generace diváků. Nevím moc co by na film říkaly třeba moji rodiče. Taky se mi velmi líbilo, že do filmu přidaly i streamery, kteří tedy měli jen malou roli, ale hned jsem se díky nim lépe vcítil do tohoto filmového světa a když se tam poprvé objevily, tak jsem se i zasmál. 9/10 ()

RetroGamer

Free Guy je ten typ filmu, ktorý do kín pritiahne veľký počet rôznorodých ľudí. Aj keď je to film určený hlavne pre hráčov, hardcore hráči si ho moc neužijú, pretože stále niečo vysvetľuje, aby na neho mohlo prísť čo najviac ľudí a aby ho mohli pochopiť aj nehráči. A užijú si ho skôr mladšie ročníky. Ray Reynolds privedie do kín veľa žien ale to NPCčko zahral veľmi dobre. Free Guy nakoniec nebol až taký dobrý ako Ready Player One, ten ma bavil oveľa viac. No záver filmu bol našlapaný a posledná pol hodina bola výborná. A rád som videl známe tváre – napríklad jacksepticeye a ďalších, ktorí sa tam v krátkosti mihli. Do kina sa mi ale tento film nehodil. 70% ()

Maximilianus

Celkom fajn, ale mám pocit, že potenciál tohto nápadu mohol byť využitý viac. Prvých 40 minút veľmi dobrých, možno aj hodina, no potom sa vytratila akcia  až na súboj s Dudeom aj nápady, a už to bol iba dojazd. Síce stále na dobrej úrovni, ale dalo sa vyhrať omnoho viac. Páčilo sa mi, že hlavná postava nebola iba slušnák, ale film mal aj trochu z Deadpoolovského Ryana Raynoldsa. 7,2/10. ()

ER

Mně tyto hráčské světy moc nebaví, ani žádné hry nehraji, takže se ztotožnit s chlápkem v modré košili je pro mně problém. Na podívání dobrý. ()

gemi

Příjemná a vizuálně podmanivá variace na Ready player one a příspěvek na téma sebevědomé AI, v daném případě ale bezpečně uzavřené v sandboxu. ()

Kritik.

Nebyť absurdností a naťahovania vo finále, dal by som plných päť hviezd! Perfektné. Paráda. Výborný žáner, skvelá myšlienka, príbeh utkaný kombináciou Truman Show a Matrixu, s prvkami Jumanji... :))) ()

arkie

V dnesnej konkurencii je to vlazny priemer. Par zaujimavych vtipov, ale inak je to stale o tom istom. Nuda, ale da sa na to divat. ()

Likan7

Pokud se má točit akční oddychovka, trochu dobrodružná, vtipná, tak je Shawn Levy stále ideální kandidát. Ocelovou pěst můžu kdykoliv na ní narazím a Free Guy bude přesně taková taky. Reynoldse moc nevyhledávám, Deadpoola moc nemusím, ale jeho talent být trochu blbeček, trochu akční, trochu vtipný je neoddiskutovatelný a ve Free Guy si užil všeho ažaž. Představte si GTA svět s reálnými lidmi. To je prostě sen pro každého hráče. A Levy se taky snaží, aby to divák viděl. Šílenost střídá šílenost, akce je přepálená, hloupá a mě se to prostě líbilo. Jodie Comer je hodně fajn, "druhý" příběh kolem Taika Waititiho mě taky bavil a sledovat co se děje v tomhle světě by mě bavilo ještě dlouho. Tady bych si klidně dal další díly, protože potenciál tu je téměř neomezený. PS - Cap je geniální! ()

Nix

V poslední době jsem rád, že i hráči her dostávají zajímavé počiny. Líbí se mi ten námět, který udělal z NPC postavy hlavní a docela dobře se s tím režisér popasoval a je to hodně zábavný. Svět je takový prostý a strohý, ale baví. Ryan je prostě borec, jeho ukecanost, vtipy a grimasy jsou prostě boží a dycky jsem si přál ať začne mít dobrý role a od doby Deadpoola musím říct, že se mi dostává toho, co jsem si přál. Je to příjemná oddychovka, takový nenáročný film s hezkou grafikou a i když tý romantiky tam moc není, je to trochu klišé, ale tak to jsou amíci a bez toho asi to moc nejde. Každopádně doporučuji. ()

samkko

Čím víc nad tím přemýšlím, tím větší to byla nuda. Ryan by se měl držet Deadpoola. Nápad je ohraný, s tím už se nic udělat nedá, ale mě nebavila ani druhá dějová linie mimo hru. Humor byl absolutně mizerný (zasmál jsem se jednou). Konec se dal předpokládat už když odhalili hlavní zápletku. Určitě jeden ze slabších snímků tohoto žánru na který se už znovu dívat nebudu. Na druhou stranu to aspoň vizuálně docela ušlo. 5/10 ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+