Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (CinemArt SK)

T2

║Rozpočet $120miliónov║ Tržby USA $121,626,598 ║ Tržby Celosvetovo $331,526,598▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,458,799║ Tržby za predaj DVD v USA $6,771,428║ Prvý krát som to vydržal pozerať asi hodinu a prišlo mi to ako megavolovina ale bolo to asi aj tým že som bol aj čiastočne spoločensky unavený...  Na druhý deň som to ešte raz vyskúšal a nakoniec z toho bola dobrá virtuálna PC herná bžunda, ktorá sa môže aspoň čiastočne zaradiť k pecke ako Ready Player One. Ani som len nevedel, že tá super "hot" bojovníčka je Jodie Cormer (tá normálne valí) a Ryan Reynolds zas výnimočne v úlohe, kde jeho otravnosť nevadí a dokáže pobaviť. /70%/ ()

POMO

Feel good Disney crossover Truman Show a Trona s milou dávkou chytlavé romantiky a akcí v duchu Ready Player One. Příjemně obsazený, hezky pestrobarevný, s typicky líbivými klišé prvky i několika fajn nápady. Jen ta dramaturgická kostra s motivacemi postav a důvody, proč se zrovna děje co se děje, je trochu mecheche. Ale to je můj problém, že chci i po takovémto filmu, aby byl logicky vymakaný a všechno v něm dávalo smysl. ()

Cervenak

Celkovo milé a bavilo ma to, ale už o niekoľko dní si nebudem pamätať nič okrem súboja s Dudeom a vyťahovania slávnych filmových zbraní. ()

Malarkey

Jak dlouho jsem čekal na podobně ulítlou pecku? Už to nedokážu ani spočítat. Těch pokusů byl ale jednoznačně bezpočet. Free Guy je totiž pro nerdy blaho na talíři. Někdo si tu vystřelil z kopejtka a natočil film, který mě hodně překvapuje, že vůbec vznikl. Ten, co má nahrané hry jako Grand Theft Auto (GTA) nebo Just Cause se tu bude rochnit blahem. Ti, co ne, budou zírat na dobrou efektní akci…a je úplně jedno, že je tu digitálu jak nasráno. Tady prostě není o nápady nouze. Střílí si ze všeho, ze všech a hlavní postavu Guye, NPC postavy z počítačové hry, která si začíná uvědomovat sám sebe v podání perfektního Ryana (ale perfektní tu jsou vlastně úplně všichni – Jodie, Joe, Lil Rel, Taika), baví sledovat od momentu, kdy se objeví na scéně. A po tom všem, co tady tvůrci na diváka nacpou, byste ani za mák netušili, že se vlastně jedná o romantický film. Prostě jedno překvapení vedle druhého a přesně ten druh filmu, který si budete rádi pouštět opakovaně a s chutí si užívat jednu scénu vedle druhé, vysloveně povedený soundtrack, ale i pocit, že tady to je pro Vás něco víc, než pro ostatní. Osobně jsem si tento film přidal po bok Soumraku mrtvých a jsem rád, že se mu něco konečně dorovnalo. ()

MrHlad

Herní charakter Ryan Reynolds získal vlastní vědomí a rozhodl se páchat dobro. A to může mít ve hře dalekosáhlé následky. Akční komedie sází na kombinaci divoké akce, lehce šíleného humoru, hromadu popkulturních odkazů, hodně trhlého hrdinu a až nečekaně pozitivní atmosféru. Hezky se na to kouká. ()

Algernons

Free guy je jeden z mála filmů, co jsem loni viděl dvakrát. Poctivý, zábavný a dobrý blockbuster. Reynolds ve své typické roli se tu extrémně hodí, ale hlavní síla filmu je ve scénáři, který má perfektní strukturu a je chytře napsaný. Nikoliv chytrý, ale chytře napsaný. Realný svět ovlivňuje herní a naopak. To vše krásně do sebe zapadá v příjemném rodinném balení s nejlepším cameem roku. Má to dokonce i větší filozofický přesah než letošní Matrix. No a ten konec?! Ten se opravdu povedl! ()

Superpero

Shawn Levy dál pokračuje v dobrých výkonech. Free Guy chce bavit a daří se mu to. Není to intelektuální podívaná, ale je to sranda. Waititi byl zase vtipnej. ()

Fr

„JÁ JSEM CHLÁPEK. A ŽIJU V RÁJI…“ ///    Kouká se na to moc hezky. Počítačová hra jako film? Nic novýho. Film jako počítačová hra?... (kurva, teď jsem se v to ztratil…) Pro všechny, kteří maj nejradši úchylně vtipnýho Ryana Reynoldse. Prostě kravina, která je (v podstatě) jen složitej milostnej dopis.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ve hře jsem vždycky „superdobrák“. 2.) Často se vyleveluju. (I před holkama.)  /// Thx za titule „Vojtěch Kostiha“.     /// PŘÍBĚH  ****  HUMOR  **  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Ready Free Guy One!Překvapení léta a Shawn Levy v nejlepší formě!Před premiérou jsem tipoval Free Guye kolem 60% a jsem opravdu rád, že se z toho ve výsledku vyklubal nečekaný hit, který potěší všechny Nerdy a Fanboye-Gameboye, kteří vyrůstali na GTA- tahle cílovka bude nejnadšenější, ale bavit se bude i zbytek.Ryan Reynolds je nejlepší od Deadpoola a opravdu se zde výborně hodí a svým hereckým výkonem zde u mne opravdu povýšil ještě o jeden level. Má to sympatický svět i příběh, celé je to zajímavě vymyšleno, je zde nespočet nápadů a odkazů, že jsem si říkal, tohle musel vymýšlet génius. Většina herních easter eggů opravdu pobaví ( Trolls exists ??) a narážka na Marvel už určitě koluje v Memečkách po celém Internetu, protože tam se smálo celé kino.Krom hravého a parádního vizuálu potěší i výborná, přehledná akce, skvělá chemie mezi hlavními představiteli, romantická linie je zde podána hřejivě a na konci jsem vyloženě brečel dojetím, že bych slzami potopil i Titanic + šokující závěrečný zvrat ( těch zvratů je tam v průběhu samozřejmě více, ale ten finální mě rozsekal, že jsem se málem plazil z kina po čtyřech!).Čekal jsem hloupý a zábavný film, dostal jsem však Full Package se vším všudy a velké plátno tomu sluší.Užíval jsem si to celé 2 hodiny a Taika Waititi jakožto záporák byl parádní.Příběh 4/5, Akce 5/5, Humor 4/5, Násilí 0/5, Zábavnost 5/5 Hudba 4/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 4/5. 9/10. ()

tron

„To je dobre alebo zle?“ – „Horšie to už byť nemôže.“ No, nejako extra ma to nebavilo ak vezmem do úvahy, že obvykle ma poteší každý vynaliezavý, interaktívny scenár. Toto bolo ale buď interaktívne a vynaliezavé príliš, alebo (to skôr) sa to na vynaliezavosť a interaktivitu iba hralo a v skutočnosti to kĺzalo po povrchu. Škoda, že tu nenájdeme viac takých cameí, ako je to... OK, nebudem spoilerovať, ale jedna štítová neviditeľná hviezda putuje práve zaň. A rovnako tak škoda, že sme sa nedočkali väčšieho množstva hravých nápadov typu hráčskej postavy, ktorá nie je dokončená a tak namiesto hlášky hovorí „hláška“ (!!!). Rovnaké výhrady mám i k akcii, ktorá je na prvý pohľad úžasná a megalomanská, ale tiež len na efekt a obsahuje iba minimum skutočne úctyhodných momentov, ktoré by ma ako fanúšika dobrej akcie nadchli, či nakopli. Kasting vyzerá fajn, ale pravdupovediac nikto okrem tradične nákazlivého Ryana Reynoldsa (a možno ešte Lil Rena Howeryho z Otcovstva s Kevinom Hartom ako jeho kámoša Kámoša) nezaujal (dokonca ani Taika Waititi a to zbožňujem jeho režisérske práce a svojrázny zmysel pre humor). Pár nepodstatných bodov k dobru za neomračujúce, ale uchádzajúce hlášky („Tak poslouchej, cukrouši...“). Osobne by som z celkovej priemernosti nevinil nikoho iného, než režiséra Shawna Levyho, ktorý už v minulosti viackrát zlyhal (asi netreba spomínať titulky ako Dvanásť do tucta, Ružový panter alebo Noc v múzeu). ()

JFL

"Tron: Legacy" procezené přes "Idiocracy", kde se ale blbost nesatirizuje, nýbrž se s korporátně hřejivým tymolínovým úsměvem vydává za iluzi svobody. "Free Guy" ukazuje absurdní degradaci ideálů kyberpunku do tuctové báchorky pro generaci odkojenou mýty sociálních sítí o výlučnosti a genialitě každého já. Zdejší mesianistická romance financovaná gigantickou megakorporací Disney, o jaké se Williamu Gibsonovi ani nezdálo, dělá zastírací manévr v podobě ty ty ty na jednoho karikaturního zlouna, zatímco cpe své cílovce dospívajících děcek do chřtánu prefabrikované iluze, podplacené youtubové hvězdy a vlastní bling aneb okázalé předvádění, jaké všechny franšízy má pod palcem a může je citovat, aniž by za ně musela platit. Taky už začíná být smutné, jak se Ryan Reynolds stává otrokem své urputně budované image bad boy nerda, zatímco začíná zhmotňovat klišé o čtyřicátnících hrajících mlaďochy a nahánějících rádoby svobodomyslné dvacítky. ()

B!shop

Co si budem povidat, kravovina to je, ale bavil jsem se. Silenej mix Fortnite, GTA, Matrixu, Ready Player One a buhviceho jeste, kterej ale dost prekvapive funguje. Pribehove to je samozrejme znacne mimo, misty si logika vzala dovolenou, ale nic vylozene hroznyho, pokud clovek pristoupi na hru autoru. Akcni sceny jsou misty fajn, misty znacne videoherni, to samy se da rict vlastne i o tricich a tak nekdy se clovek bavi a jindy je mu spis lito, ze si to nemuze zahrat. Noumovskej Reynolds si jede tu svoji klasiku, kdy se obcas chova jak trotl, obcas sfoukne akci levou zadni a prihodi hlasku, ale sem se to skvele hodi. No a Waititiho zaporak je naprosto libovej. Celkove tak fajnova akcni jizda se spoustou super foru a paradni zabava za hodne slusny 4*. ()

Jara.Cimrman.jr

"Byl jsem hustý? Cítil jsem se hustě." Jsem už moc starej na to, abych dokázal rozeznat všechny narážky na herní pecky současnosti, ale bavil jsem se parádně. Chlápek byl prostě skvělej v tom, jak nezúčastněně míjel veškerý násilí kolem sebe, jak si poslušně lehal při přepadení i při tom, jak získal brejle. On v tom však nebyl sám. Vlnící se pan Buttons mě rozsekal, týpek s rukama nahoře je neuvěřitelnej nápad, Mazel bez naprogramovanejch hlášek byl naprosto geniální a šéf Anwar nemohl být dokonalejší zmrd. Já jsem prostě nadšenej, ale pátou hvězdu nemůžu dát. Molotovka totiž měla být naprogramovaná jako můj vlhkej sen a to se absolutně nepovedlo. ()

Dadel

Docela fajn oddechovka, která je určena lidem, co nikdy žádnou počítačovou hru nehráli. Hráči budou facepalmovat nad neuvěřitelným množstvím pitomostí. ()

choze

Po slibném rozjezdu kdy poznáváme svět a postavy tomu někde v polovině spadl dějový řetěz a zbytek jsem prozíval. Humor mě míjel, Reynolds si zase jede svého rádobyvtipného Reynoldse a Waitikiho záporák taky mohl být zábavnější. ()

TeeAge

--- Je stále viac evidentné, že sa civilizácia nachádza na prahu enormných zmien. Zdá sa, že sa pólka civilizácie vydáva tradiciálnou cestou, než kým ta druhá prekráča do módu virtualizácie. Obydve, tieto svojim spôsobom extrémne strany majú vzľadom k hlbokým globálnym hodnotovým a envirovmentálnym krízam svoje výhody, ale aj nedostatky. Časť spoločnosti, ktorá sa uberá do tradičného smeru skrze navracania sa k prírode, off-grid životného štýlu a samostatnosti, týmto spôsobom dúfa v prežitie aj v prípade kolapsu dnešného ultra-kapitalizmu a bio-rovnováhy. Virtualizujúca sa časť spoločnosti sa naopak vzďaluje míľovými krokmy nielen od prírody samotnej, ale od reálne, fyzicky hmatateľného priestoru, a vsádza svoje prežitie a spôsob života na technologický progres v hospodárstve i vo vede. Vnímam v týchto dvoch smeroch, ako v mnohých globálnych tématách, zbytočnú radikalizáciu jedným či druhým smerom, a vidím jediné skutočné východisko v zlatnej strednej ceste - prepojenia tradicionálnych postupov s vymoženosťami virtualizovanej vedy v dnešnej, ešte pre-apokaliptickej dobe. --- Free Guy je príjemným prekvapením, ktoré využíva virtuálny priestor a jeho zovšeobecnenú kultúru. Vytvára skrz neho morálne otázky vlastného sveta, a tiež hľadania skutočných hodnôt v priestore chladnom, ako psí čumák, a navoňanom, jak umelina z reklamného generátoru. V prvej štvrtine som si hovoril, že je to len ďalší naumelkovaný, bezduchý digitálny sajrajt, ale Shawn Levy ukázal, že aj s virtuálnou tematikou sa dá ísť aspoň o kúsok hlbšie a nápaditejšie. Ps: Zrazu mám chuť hrať GTA :D ()

Eliott

Nečekaný hit a dost možná nejlepší komedie tohoto roku! Již jsem pár pokusů o uvědomnělé umělé inteligence viděl, ale žádné nedopadlo takhle dobře.  Shawn Levy se velice obratně vypořádal se všemi detaily a připravil parádní jízdu pro poměrně široký vzorek obecenstva. Příběh se odehrává ve dvou rovinách a ty se nápaditě prolínají. Herní reference jsou trefné a každý hráč ihned rekapituluje, co vlastně dělal celé ty dny při hraní například slavného GTA. Podívat se na svět z úhlu pohledu NPCéčka je moc dobrý nápad, ale Ryan Reynolds odvedl obrovský kus práce k celkové dokonalosti, neboť své postavě doslova vdechl život. Dílo bylo mimořádně vtipné, herecky na výši, po akční stránce téměř dokonalé a k tomu všemu ještě s několika trefnými narážkami na jiné populární filmy i hry. Jediné čeho jsem se obával, bylo jak tohle celé režie ukončí, ale naštěstí bylo finále zvládnuto stejně dobře jako celý film a dokonce může zapůsobit až srdceryvně. Já jsem tímto velmi spokojen. 92% ()

3DD!3

Příjemná oddechovka. Zfilmovaný multiplayer gtaček s poselstvím, že si můžeme dělat co chceme, táhne Reynoldsův šílený humor a divoké akční scény. Pohodová, optimistická atmosféra je ve světě Grand Theft Auto docela nečekaná, ale sedlo mi to. Waititiho padouch musel být na papíře extrémní karikatura, ale on si ho dává s takovým přehledem... ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+