Mr.Apache

Když si odmyslím celou linii s chystaným koncertem The Who, je to tak trochu jako Jak vytrhnout velrybě stoličku. Jenom totálně naruby. Tímhle dílem se The Who nejspíš dostali na druhé místo nejčastěji znějící kapely v seriálu. (Myslím, že Van Halen, od nichž jen v prvních čtyřech dílech zaznělo snad celé debutové album, neměl už pak nikdo moc šancí překonat.) Před jednadvaceti lety bych téhle epizodě dal čtyři hvězdičky, protoźe mě tenkrát dost zklamalo, že z koncertu The Who tam nakonec nebylo nic. Teď už jsem na to byl připravený, takže jsem mohl všechno ostatní pořádně docenit. Svést dohromady cesty Haverchucka a Fredrickse byl šílený nápad, který dal prostor jinému než komediálnímu umění Martina Starra a Thomase F. Wilsona. Teď už jsem tenhle zvrat očekával (ba byl na něj přímo natěšen), takže jsem si to jejich drama konečně pořádně vychutnal. A byl jsem skutečně dojat. Potěšil i Alan, který v nestřežených chvílích ukazuje, že není úplně bezcitný hajzlík, ale má i srdce. Nebo (po minulé epizodě) spíš svědomí. Všimli jste si, jak při basketballu přihrál Billovi? A těch hlášek, co tam zase padlo! Moje spokojenost je tak velká, že Mrtvým psům a učitelům tělocviku odpouštím snad první větší logickou chybu v seriálu. (Mírný spoiler: Pokud byl Goliáš tak velký, jak ukazuje fotografie v závěru, neměla být srážka s ním poněkud dramatičtější?) Jinak Millie to v roli zlobivé malé rockerky opravdu seklo a doplňující epizoda o zbylých freaks na tom koncertu by byla určitě fajn. ()

• Když ráno příjde Ben (Thomas F. Wilson) do kuchyně, tak si z linky vezme hrnek a nechá otevřená dvířka. V dalším záběru už jsou ale zavřená. (Duoscop)
  • Když si Bill (Martin Starr) připravuje jídlo, tak při tom hraje „I'm One“ od The Who. Když Bill snídá, tak při tom hraje „Love Reign O'er Me“ od The Who. Během jízdy na motokárách hraje „Going Mobile“ od The Who. (Duoscop)