Boží pokušení

Na středozápadě USA žije šestnáctiletá, vždy poslušná katolická dívka Alice (Natalia Dyer). Objev masturbace jí obrátí život vzhůru nohama, potácí se mezí vábením Satana a voláním Boha a utápí se v pocitu vlastní viny. Hledá vykoupení, navštěvuje náboženské útočiště, aby se pokusila potlačit svá nutkání, ale není to snadné, zejména poté, co s ní jeden roztomilý chlapec začne flirtovat. (sator)

Arsenal83

Dívka na koštěti alias masturbácia s mopom, to je mi už len kúsok, normálne, že tlieskam. Ak má byť tento film reklamou na samouspokojovanie, potom gratulujem, mládež teraz pôjde húfne do obchodov a bude vykupovať metly a staré mobily typu tehla. Teda nie teraz, až po núdzovom stave, čiže ktovie, či na Slovensku to bude vôbec tento rok. Avšak skôr by som povedal, že ide o ďalší z trápnych pokusov zaútočiť na vieru a cirkev. Mne to celé príde tak, že slaboduchší tvorcovia bez nápadu sa chytajú jednej jedinej slamky, ktorá film v očiach liberálnych recenzentov zachráni. Stačí, že bude o deviantoch alebo proticirkevný a je to zaručený úspech, nikto to kritizovať nebude. Vo všetkých filmoch je akoby nainštalovaná povinná propaganda kritizovať alebo minimálne zosmiešniť všetko, čo súvisí s kresťanstvom, hoci práve na jeho koreňoch naša moderná spoločnosť vyrástla a zo všetkých veľkých náboženstiev je ďaleko najliberálnejšie . Napriek tomu ho film ukazuje ako čisté pokrytectvo, ukrývajú sa v ňom latentní buzíci a byť členom kresťanskej komunity znamená pomaly oprátka na krku. Som zvedavý, kedy tak začnú útočiť aj na ostatné dve monoteistické náboženstvá, ktoré sa nechávajú obrezať, búchajú hlavami o múr alebo koberec, ľudí mimo svojej viery považujú za nízkokategorický hnoj, o právach žien ani nesnívali, rovnosť a sloboda im smrdí. Alebo tam už liberálom odvaha chýba? ()

ScarPoul

Ako je to dobrý film. O dospievaní, pokrytectve a hlúposti náboženstva. Také mám rád. Dyer je vo svojej úlohe uveriteľná, milá a držíme jej palce. Maine ale ako keby nevedela, či chce natočiť teen vtipnú výpoveď alebo artový film s vážnou, hoci trochu odľahčenou témou. A táto žánrová neutriedenosť tomu trošku podkopáva nohy. Vtipy tam fungujú. Ale chýbal mi na konci väčší prostredník tomu náboženskému pokrytectvu. Vedel by som si to predstaviť ako seriál. Kde by postavy prechádzali výraznejšou zmenou a určité scény by išli trošku za hranicu. Nech sa to trošku okorení a poľudští. Ale bol som v takom tábore, keď som bol v USA a ten bol vykreslený celkom trefne. Odvtedy je pre mňa takáto skupina väčší horor ako sledovať večer Conjuring. Rozmýšľal som nad 4*. ()

silentname

"Yes, God, Yes" je filmom, ktorý v mnohom musím oceniť. Myslím si, že to dobre ukazuje, že mnohí ľudia vodu kážu ale víno v pohode pijú a pritom majú tendenciu hovoriť druhým, aby sa vyhýbali jednému alebo druhému, lebo za to skončia v pekle. Takže pokrytectvo priamo v akcii. Vďaka tomu je záverečná spoveď pre mňa jeden z highlightov filmu. No myslím si, že je tu toho trošku viac. Oceňujem Nataliu Dyer, ktorá sa s rolou skutočne popasovala veľmi dobre. Dokopy tam toho nemusí moc hovoriť, no veľa dáva do svojich pohľadov, mimiky a gestikulácie. Proste neverbálne herectvo a úplne som jej uveril tú mladú zvedavú Alice, ktorú začnú priťahovať "zakázané" myšlienky. A je skvelé ju sledovať. Dáva do toho maximum. Scénky s mobilom alebo mopom sú vďaka tomu veľmi vtipné, ale aj skutočné. Má tu aj vynikajúcu reč pri konci filmu, kde odsudzuje mnoho vecí, ktoré ako ľudia robíme. Ohovárame sa, klameme o druhých a pritom dokážeme mnohých veľmi jednoducho zraniť. A v tom momente si to ani nemusíme uvedomovať. Film v podstate skvele ukazuje, že ako ľudia si musíme nájsť svoju cestu. A môžeme kráčať s Bohom aj bez toho, aby sme ho videli ako obrovského policajta, ktorý nás za všetko zatratí. A čím skôr to ako ľudia pochopíme, tým lepšie. Hodnotenie: B ()

Wade Wright

Je to určitě lepší než ten kraťas. Myšlenka je pořád stejná a moc se mi líbí jak se tady nesnaží doslovně nic předhazovat a že jen vizualizují a tak by to mělo být. Ten film má ale hrozně nečitelné acty a k tomu dle mého dost nezvládnutou režii bez znatelného rukopisu, nebo třeba zvládnutí tempa. Finální speach by mohl vyznít mnohem lépe kdyby tyhle dva faktory fungovali ()

JohnCZ

Naprosto jednoduše natočená indie komedie o dospívání v křesťanském prostředí, jež je ovšem hodně vtipná a celkově příjemně napsaná tím, jak se trefně, ale překvapivě nekonfliktně strefuje do pokrytectví radikálního křesťanství, které na mladých lidech páchá více škody, než užitku a brání jim v sebepoznání. Natalia Dyer a její kawaii mimika za každou cenu je v téhle roli taky trefou do černého. Stejně jako dobové reálie (CRT monitory, AOL, staré Nokie a samozřejmě absence sociálních sítí) dodávající filmu určitý retro a uvěřitelnější feel. ()