Porno

Goldbeater

Kdesi hluboko v tomto filmu je zahrabán docela plodný námět, ač nejde o nic, co bychom už neokusili v jiných dílech (napadají mě hlavně Démoni Lamberta Bavy), ale stále z toho mohl být aspoň povedený béčkový horor. Kvůli otravnému a utahanému scénáři a naprosto neschopné režii je z toho však téměř nesledovatelná záležitost. Vzniklo cosi, co asi v prvopočátku mělo být spojením hororu a komedie, ale ve finále to není ani jedno, jen naprosto nudná a ukecaná patlanina pro křesťanskou mládež se stupidně puritánským vyzněním, že porno je zlo. A přitom se prakticky ničeho pornografického ve filmu nedočkáme, takže křiklavý název je jen takové lákadlo na diváky. Bylo docela utrpení to dokoukat. [Sitges 2019] ()

RUSSELL

Porno je zhmotněním scenáristické bezradnosti. Všechny postavy jsou naprosto příšerně a šablonovitě napsané, tudíž jsou nesnesitelné a trapné – z jejich ukrutně nezáživných interakcí jsem si málem přehryzal žíly. Film má zbytečně přestřelenou stopáž na to, jak moc nezajímavou zápletku obsahuje – většinu času vyplňuje halda fádních a hlavně absolutně nevtipných dialogů, ve kterých ústřední pablbové neustále řeší, co je v rámci křesťanství přijatelné a co ne. Porno zaujme mnohé diváky svým vyzývavým názvem, aby posléze zjistili, že jde vlastně o relativně krotkou záležitost, která je především plná trapných canců a tvůrčí neobratnosti. Tohle je na hraně odpadu a vlastně ani nevím, za co jsem dal tu jednu hvězdu. Možná za působivé zobrazení rozmašírovaného penisu, možná... ()

Filmmaniak

Navzdory lechtivému názvu a vzrušujícímu námětu o mladistvých zaměstnancích kina, kteří na počátku 90. let náhodou objeví prokletý filmový pás s pornografickým obsahem a jeho promítnutím vyvolají ženského sexuálního démona, jde o poměrně cudný a mravoučný komediální horor, jehož poselství spočívá v tom, že porno je zlo a že smilníkům hrozí brutální zdevastování pohlavních orgánů (což si v jedné scéně užijete zblízka). Mizerně napsané a otravné postavy hlavních hrdinů jsou členové křesťanské mládeže, kteří se při pohledu na hanbatý plakát div nekřižují, a film víc než na exploatačních výjevech stojí na jejich dialozích, které jsou však tupé, nevtipné, bezzubé a neschopné jakkoli podnětně využít nabízené dobové motivy, jako je přístup k pornografii v době před internetem a k homosexualitě jako k něčemu nepřirozenému. Nezábavný brak, který za těch pár vteřin nahých prsou vážně nestojí. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 9. března 2019 na filmovém festivalu South by Southwest v USA. (ČSFD)