Sudkyňa Amy

USA, (1999–2005), 101 h 12 min (Minutáž: 44 min)

Kamera:

Kenneth Zunder

Amy Brenneman, Richard T. Jones, Jessica Tuck, Marcus Giamatti, Karle Warren, Tyne Daly, Jillian Armenante, Dan Futterman, Kevin Rahm, Reed Diamond (viac)

Sympatická Amy Grayová úspešne skončila štúdium práva, vydala sa a narodilo sa jej dieťa. Pracovala ako podniková právnička v New Yorku. Po desiatich rokoch sa rozhodla svoj život od základov zmeniť. Opustila manžela i New York a s dcérkou Lauren sa presťahovala k matke do Hartfordu v štáte Connecticut. Ako sudkyňa vyššieho súdu si pomaly zvyká na nové prostredie, nových ľudí a novú prácu. Amy Brennemanová za postavu Amy získala päť nominácií Emmy Award, dve TV Guide Awards a tri Golden Globe ako najlepšia herečka. (oficiálny text distribútora)

Indominus

Seriál, co se snažil být tzv. cool, o tlusté nasrané máti co vychovala tři sobce a nejvýš to dotáhla feministka, po které se celý seriál jmenuje, zatímco je jeden syn flákač a druhý idiot co si našel masochistku. Je to netradiční, je to jiné, ale pak to používá jen klišé opsané z jiných seriálů (kde jsou všichni ťuťu ňuňu). Kupodivu se to celkem k sobě hodí a neirituje to. Snesitelný seriál, který jsem si oblíbil. Ale ten malej zmetek (dcera soudkyně), prostě řezat a řezat a řezat. ()

Segrestor

I když se v seriálu sem tam objeví nějaký ten zajímavý herec, pořád je to v podstatě pro mě nekoukatelné. Takzvaná přeslazená amerikčnost z toho tak sálá, že se bojím o duševní zdraví mé televize. Na druhou stranu, pustit to manželkám v době oběda také není nápad úplně k zahození. ()

flanker.27 odpad!

Pravda, mé hodnocení nemůže být objektivní, protože jsem viděl všeho všudy části nějakých čtyř dílů. Je to ale z právního a sociálního prostředí, tudíž mi to nedá nekomentovat. Takže: politicky korektní srajda, kde se vznešeně moralizuje tím nejubožejším a nejlacinějším způsobem. Je jedno, že ty kecy lze rozcupovat dvěma nebo třemi větami racionální argumentace, protože jsou nesmírně hloupé, to scénáristy zjevně netrápí. Příklad: žena v naději tam káže, jak se nepodrobí prohlídkám a kdesicosi, spoléhá na boha všemohoucího, který přece chce, abychom byli zdraví a silní a jeho vůle je neměnná. Už vidím, jak případně její děťátko, které umřelo kvůli senzibilizaci krve (věc, která se dá velmi snadno identifikovat v prenatálním stádiu a vyřešit rychlou transfůzí) jen proto, že to nebylo včas odhaleno, jí pak z ráje zamává a řekne "maminko, díky žes mi nedovolila žít, že ses spolehla na vůli všemohoucího, já teď můžu být v rájíčku." A maminka nad mrtvým děťátkem zaplesá "to je boží vůle, díky ti pámbíčku." A zatímco maminka pěla svou ódu na boží vůli a svobodu rozhodnutí (kterou svým přesvědčením svému očekávanému dítěti zcela vzala), všichni v soudní síni sedí, poslouchají s blaženým úsměvem, jak je to všechny osvítilo, nikdo ani nehlesne slovo námitky, jen se chytnout za ručičky a zpívat koledičky. Bleee. Imbecilita, která předpokládá, že divák je individuum bez mozku a vlastního rozumu. A možná vzhledem k zemi původu nebude tak daleko od pravdy. ()

tron

Štandardne dobrý americký rodinný seriál o humore a bolesti. Divák je na 60 minút znova rád, že je rád/človekom. ()

Tom Riddle

Vcelku příjemný rodinný seriál se sympatickými postavami, který v naší zemi jen tak proletěl bez povšimnutí (asi to bude tím blbým vysílacím časem...). Není to žádná hardcore záležitost, u které bych musel vidět každý díl, ale fajn oddychová zábava. 70 % ()

• Dvacátý díl 4. série nazvaný "Rekviem" je rozloučením s postavou Jareda Duffa, kterého ztvárnil Richard Crenna. Herec v průběhu natáčení zemřel, bylo mu 76 let. Tento díl je věnován jeho památce. (Proste..Jana)
  • Seriál je založen na skutečných zážitcích matky Amy Brennemanové. (HappySmile)
  • Lauren měla původně hrát Steffani Brass, ovšem při natáčení pilotu se rozhodli herečku přeobsadit Karle Warren. (HappySmile)