Aquaman a stratené kráľovstvo

• Česko Aquaman a ztracené království (viac)

Black Manta, stále poháňaný potrebou pomstiť smrť svojho otca, sa nezastaví pred ničím, aby Aquamana raz a navždy porazil. Tentoraz Black Manta ovláda silu mýtického Čierneho trojzubca, ktorý uchováva starodávnu a zákernú silu. Aby ho porazil, Aquaman sa obráti na netradičného spojenca - svojho uväzneného brata Orma, bývalého kráľa Atlantídy. (Continental film)

Ondatra

Pokračování Aquamana bylo oznámeno už v době, kdy se točila jednička. A po pěti letech to tu máme a názory jsou velmi rozporuplné. Režisérem opět zůstává James Wan, který druhý díl udělal chytře v tom, že celý příběh krásně navazuje na předešlý díl. Wan je velice schopný režisér, protože ho můžeme znát zejména z jeho hororových snímků, jako je Insidious nebo V zajetí démonů, které hodnotím velmi kladně. Avšak tohle nemůžu říct o pokračování Aquamana. Prvních pět minut krásně shrne celou postavu Aquamana, co má rád, jak žije a jak vypadá jeho rodina, která se rozrostla o syna. Pro diváka, který si předešlý film moc nepamatuje, tak toto je velice dobrý krok. Celá zápletka ale jinak není nijak speciální. V celém filmu figuruje tajemný artefakt, který má absolutní moc a může zničit celé lidstvo. A toho se právě zmocní Black Manta, kterému v minulém díle Aquaman zabil otce a ten se mu snaží pomstít. Proto Aquaman vyhledá svého bratra a pouští se do záchrany světa. Z herců je ve filmu samozřejmě nejkontroverznější Amber Heard, o které se minulý a předešlý rok pořád mluvilo, jestli se ve filmu vůbec objeví díky soudu s Johnnym Deppem. Za mě mohla mít víc prostoru a mohla se ve filmu víc ukázat. Chyběl mi tam nějaký ten wow moment. Jason Momoa je pořád ten stejný sympaťák, který se občas snaží až moc vtipkovat, akorát ne vždy mu to vyjde. Spolu s jeho bratrem Patrickem Stewartem jde vidět, že jim to ale sedí. Zde platí pravidlo, za bráchu klidně umřu. A dostáváme se k té asi nejkontroverznější části celého filmu a to jsou vizuální efekty a prostředí. A těch tu je opravdu mnoho. Ve filmu můžeme vidět spoustu lokací, ať už to jsou pouště, oceány nebo i tropické pralesy. Samozřejmě muselo to dát hromadu práce, to vůbec nezpochybňuju, ale kolikrát se stávalo, že těch efektů je až moc a ve výsledku to působí moc uměle. Některé scény jsou moc tmavé, některé naopak moc nasvícené až z toho bolí oči. Další problém, který s tím souvisí je plynulost jednotlivých snímků. Chápu, je to náročné, ale někdy se stává, že věci, které jsou vytvořeny digitálně (postavy, doladění, předměty), tak se potom při rychlém pohybu kamerou nebo střihu jednoduše rozmáznou, což je škoda a ubírá tomu na výsledku. To jsou ale zanedbatelné chyby. Celkově je prostředí velmi barevné a většinou působí hezky na oko. Spolu se zábavou, kterou na plátno přináší zejména Jason Momoa se jedná o průměrný DC film, který zaujme především svými efekty a pravděpodobně se jedná o jeden z posledních filmů této DC éry. Jsem zvědavý, co přinese restart DC Universa, ale doufám, že se bude ubírat lepším směrem, než v posledních letech. 6,5/10 ()

Chrustyn

Pokračování jednoho z těch lepších DC komiksů, které je oproti prvnímu dílu větší, barevnější ale zároveň výrazně hloupější, rozbitější a vše se snaží zakrýt pocitem, že se zde neustále něco děje a pořád se postupuje vpřed. Akční scény mají Wanovu hravost ale kazí je slabší vizuální stránka, která je sice pestrobarevná ale i docela hnusná. Chybí mi zde menší potyčky, které byly v prvním díle tím nejzajímavějším a kde se nejvíce ukazoval Wanův um. Jako celek slušná, nenáročná zábava ale pořád jen lepší komiksovka než kulervoucí blockbuster. ()

EvilPhoEniX

Jamese Wana je škoda na tyhle digitální blbiny. Chce to buď další horor nebo nějaký akční nářez, tohle zkrátka mohl natočit kdokoliv jiný a výsledk by vyšel stejný- Průměrný. Přitom jednička byla hodně fajn, tohle je trochu recyklace, ale zároveň bez žádné přidané hodnoty. Humor nefunguje ani zde, proč je tu sakra zas ten stejný záporák a ne někdo nový? Chyběla mi tu nějaká vyloženě hororová a atmosférická sekvence z jedničky ( kde byly ty potvory jak z Vetřelce- Škoda, že ten spin-off s němi se zrušil). Vedlejší postavy tu moc prostoru nemají Nicole Kidman, Amber Heard i Lundgren jsou tu chvilkově a akce sice střídá akci, ale žádná vyloženě neurve koule. Když si vybavím zpětně ten epický monstrózní fight z jedničky, tak tady bylo finále docela dost komorní, což je za mne velké mínus. V Theatre Deluxe ozvučení super, bylo se na co dívat, takže vyloženě nasraný člověk po projekci není. Je to lepší než Marvels,Antman a Blue Beetle, ale pořád to sakra není nic extra. Komiksovky jdou už špatným směrem. 6/10. ()

JASON_X

Aquaman a ztracený čas. Jedničku jsem ještě skousnul, ale tohle pokračování mě fakt minulo. Jasně, věděl jsem předem že nejsem cílovka, ale byl jsem zvědavý aspoň na potenciálně působivý vizuál. No, bohužel to nevyšlo, animáky totiž už zhruba od deseti let zrovna moc nemusím. A tohle je de facto ryzí animák, do kterého jen byli dodatečně nějakými hollywoodskými černomagickými triky implantováni živí herci. Něco jako třeba Avatar, ale ten je aspoň estetický, kýčovitě krásný, zatímco tohle je pouhá bezduchá šablonovitá komerčárna, zasviněná ještě trapným "humorem", trapnými scénami z Aquamanova rodinného života a "nenápadně" podsouvanými ekohysterickými kydy. "Aquaman sucks!". ()

italka63

Čekala jsem komiksový průšvih a ejhle, ono to šlo. Film měl rozhodně spád, slušný vizuál a muziku. Pravda, děj byl místy trochu zkratkovitý, finále mohlo být monstróznější, ale co, nemůžete chtít všechno. Špionážní agentka chobotnice byla skvělá, Momoa si to všechno užíval a je to krásnej chlap a Patrickovi to seklo. Na jeden nenáročný večer dobrá volba. ()

• Orichalcum je grécky výraz pre „horskú meď“ a považuje sa za tradičnú medeno-červenú farbu, čiže nie je to zelená farba, ktorú má vo filme. Meď sa ale mení na zelenú, keď ju skoroduje voda alebo soľ, ktoré tvoria oceánsku vodu. Farba korózie tiež naznačuje, aká je toxická. (Arsenal83)
  • Na konci filmu si servírku zahrá režisérova manželka Ingrid Bisu. (EvilMatus)
  • Pokračování bylo oznámeno měsíc po uvedení filmu Aquaman (2018). (Johnny.ARN)

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (viac)