Shoky a Morthy sú kamaráti od školy a zároveň YouTuberi s dobre našliapnutou kariérou. Morthyho však už ich detinské pranky prestávajú baviť, tiež vďaka vplyvu jeho priateľky, ambicióznej influencerky Sáry. Keď posledné video chalanov zožne na sieťach vlnu kritiky, ich kanál prestane zarábať a vyslúžia si za neho verejne prospešné práce, vyzerá to na ich definitívny rozchod. Jedinou šancou, ako si napraviť youtuberskú povesť, je spoločný plán na "poslednú veľkú akciu". Shoky, Morthy, Sára, svojrázna lovkyňa duchov Lucia a predajca vysávačov (a neúspešný YouTuber) Radomil sa vydávajú po diaľnici D1 na divokú jazdu ústrety objasnenia záhady Deviatich krížov. (Magic Box)

Kothy

Český pokus o horor, proč ne? Zpočátku jsem měl z filmu jisté obavy, ale nakonec to stálo za to. Obsazení není nijak závratné, ale je hezké vidět Štěpána Kozuba v celovečerním filmu. Jakub Štáfek na něj sice herecky nemá, ale tahle role mu sedla. Ti dva hrají youtubery, kteří už neví, co vymyslet, aby zaujali své fanoušky. Svůj poslední kousek dost přepísknou a jejich popularita klesá. Napadne je tedy natočit dokument o pověsti o krvavé nevěstě u Devíti křížů. Spolu s dalšími lidmi dojedou na místo a začnou pátrat. Věci se ale nevyvíjí tak, jak by chtěli a začíná to vypadat na neúspěch. Nakonec se ale všechno změní a díky nečekaným okolnostem to skončí úplně jinak. Konec je dost ujetý, ale mě to pobavilo. "Tvoje máma mě měla v hubě minulou středu." :D ()

DwayneJohnson

Pomyslnou, čtvrtou hvězdu přidávám za Tomáše Magnuska, u kterého bych to před začátkem filmu asi nejmíň čekal. Viděl od něho pár opravdu otřesných filmů, ale tady je naprosto geniální. A spolu a Kozubem a Štáfkem opravdu moc příjemně strávených sto minut. ()

Slarque

Už Nenasytná Tiffany mě přinutila zapamatovat si jméno Andy Fehu, a přestože mi komedie o youtuberech přišla jako něco nepříliš lákavého, vyrazil jsem na ni. A dobře jsem udělal. Tenhle film je totiž dost nepředvídatelný, přestože už úvodní scéna s prankem ukazuje, že režisér má horory rád. Zábavná černá komedie se spoustou humoru přes čáru, zvratků a krve. Bavit se budete, i když také nesledujete ani jednoho youtubera. Jakub Štáfek a Štěpán Kozub jsou výborní, ale nejzábavnější vedlejší postavou je jednoznačně Tomáš Magnusek, jehož obsazení byl od autora vyloženě geniální tah. ()

Willy Kufalt

Moderní stylizovaná komedie, beroucí si na paškál současný trend YouTuberů (a v menší míře i trend béčkových hororů z dílen amatérských nadšenců), tady snad ještě nebyla! Určitě se nejedná o žádné veledílo a nejspíš ani film, na který bych se sám od sebe chtěl podívat znovu, ale v rámci současné české komedie, která je poslední roky přeplněna nemastnými neslanými romantickými tuctovkami, představují Shoky & Morthy docela příjemně svěží závan čehosi nového, doopravdy zábavného a originálního. Shoky a Morthy mají hlavní cíl pobavit a já se po většinu času úspěšně bavil a nenudil. Humor, trendy a počiny YouTuberů kolem nás často zachází až za hranici vkusu, překračují meze trapnosti a odzrkadlují silný společenský marasmus, tak tento film to v rámci svého satirického nadhledu činí prostě taky... Byly zde momenty, bez kterých bych se vážně obešel, třeba ono fekální překvapení na talíři pro Ráďu v restauraci, nebo závěrečné vyvrcholení s drsně využitou písničkou bratří Nedvědů už v jistých chvílích během souboje s všude stříkající krví taky zašlo přes čáru. Naplat musím říct, že mysteriózní linku spočívající v záhadě krvavé nevěsty tvůrci vymysleli a vypointovali dobře, její odhalování bylo napínavé i zábavné, ve výsledku dávalo smysl a temnější atmosféru s prvky hororu se taky podařilo vybudovat. 4 hvězdičky nedám v žádném případě, ale silné 3* si tento počin za mě určitě zaslouží, už jen díky roztomilému Tomáši Magnuskovi v životní roli! :o) Jeden z moderních filmových úletů, který mě bavil a na kterém jsem i jako nepříznivec dokázal ocenit i výstrižné narážky na současný YT trend včetně reakcí komentujících. [70%] ()

SeBig

Jako komedie to funguje možná tak prvních dvacet minut, pak je to nějakej pokus horor, drama a nevim co ješte.. ten konec byl směšněj (ve špatným slova smyslu) ale abych tady jen nekritizoval, tak jsem to čekal fakt daleko horší. ()

Arsenal83

To boli fakt šoky a mordy. Šok hlavne z toho, že ani raz som sa nezasmial, čo je to za komédiu? Storoční youtuberi a otrasne prehrávajúca Daňková, to bolo takmer k nevydržaniu. ()

Chrustyn

Na české poměry slušné, odvázané a docela chytré. Jen ne tak vtipné, jak by si asi přálo být a dost fórů bylo na tenké hranici trapnosti. ()

TheEvilTwin

Na českou tvorbu rozhodně ne tak katastrofální, jak jsem předpokládal (a to nejspíš tím, že se projektu chopili mladí tvůrci a ne přestárlé fosílie, jak je u české tvorby zvykem…), na druhou stranu ani tak dobré, jak by to potenciálně být mohlo. Je celkem úsměvné, jak se tvůrci snaží seriózně zaplout do žánru světového hororu, což se obviously nedaří, ale z hlediska komediální stránky se občas pár hlášek podaří, herecky je zejména Kozub skvělý a Štáfek jej taky pěkně dorovnává. Stopáž přiměřená, vizuál klasicky „český“ a humor místy dobrý, místy trapnější, ale ve výsledku se jedná o stravitelný film, u kterého jsem vyloženě netrpěl. A to říkám já, jakožto člověk, který naši tvorbu nenávidí na světě ze všeho nejvíc, takže milovníci podobné tvorby si tu jednu hvězdičku navíc klidně přihodí. ()

claudel

Letos se s Kritiky naprosto shoduji, avšak nerozumím tomu, že pokud odstraní kategorii za vedlejší roli, dostane Tomáš Magnusek přednost před Miroslavem Donutilem, Janem Jankovským nebo Otakarem Brouskem. To působí nesmírně přehnaně jako celý tento film. Přiznávám vám mu plus, že jsem se alespoň nenudil. ()

Necrotongue

Mno, tak tohle byla těžce nejednoznačná záležitost. Myslel jsem, že půjde o vcelku přímý útok na bránici, ať už bude jeho kvalita jakákoli, ale nebylo tomu tak. Po část stopáže jsem se docela nudil, jindy jsem se vcelku bavil, ale že bych se smíchem plácal do kolen, to nehrozilo. Štěpán Kozub byl svým výkonem minimálně o parník před ostatními, málem jsem ale odpadl, když mi došlo, komu u mě připadlo druhé místo. Tomáš Magnusek!!! Tento neumětel a po Mistru Troškovi druhý nejhorší český režisér v mém osobním žebříčku, mě svým hereckým výkonem úplně rozsekal. Takže abych to nějak shrnul; film mě nikterak neohromil, ale vlastně ani neurazil a dvojice Kozub/ Magnusek mu ten lehký nadprůměr zajistila. Já tomu furt nevěřím. Tomáš Magnusek!!! ()

ARI50 odpad!

Hnus, mám tyhle borce rád, ale tohle byla katastrofa. Divím se že jim samotným se to vůbec líbilo. Borci co ví jak rozesmát člověka tady tak pohoří. Hrozný příběh, žádný vtip, nic zábavného, katastrofa. Nechtěl jsem odpad! Ale tedy ten film si nezaslouží ani hvězdu. ()

matestlust

Mám radost z toho, že po vážně dlouhé době vylezla z české produkce zábavná a pohodová komedie, která není romantická a ani z poválečného období, ve který není potřeba mít zajeté a dlouholeté herecké hvězdy a která si dokáže udělat srandu sama ze sebe, bez jakéholiv hlubšího podtextu. Dvojice Štáfek a Kozub funguje skvěle, ale vše do kapsy strčil pan Magnusek, který se se svou postavou Radomila zaručeně musí zapsat do análu českých komedií, jelikož zkrátka a dobře nemá chybu. Hororový nádech mě potěšil moc, ostatně, Andy Fehu už několikrát dokázal, že dovede naladit, kromě vtipné atmosféry, taky tu hororově hutnou, temnou a strašidelnou. 4* zaslouženě a doufám, že další díl nepolevý na černým humoru a i té brutálnější stránce. ()

ancientone

od leta som Shokyho s Morthym obchádzal ako potenciálnu "strašnú kokotinu". Ono to nakoniec strašná kokotina aj je. Ale je zároveň strašne premyslená, vtipná, vynaliezavá, s ľahkosťou prekračujúca a spájajúca žánre, vyťahujúca (pre mňa) srdcové filmové odkazy. Nebudem spoilovať - je to nečakaný úkaz. Period. ()

luka4615

Vy, kdož mou osobu máte v oblíbených uživatelích delší dobu, víte, že tuzemskou tvorbu nevyhledávám a až na čestné výjimky ji nemám nikterak v lásce. Avšak v aktuální “covid době” toho v kině není tolik co dříve, takže jsem na snímek Shoky & Morthy šel s nulovým očekáváním a možná právě také díky tomu jsem byl ve finále vlastně tak moc nadšený. Chemie hlavních představitelů v podání Jakuba Štáfka a Štěpána Kozuba totiž funguje na výbornou, pročež všechny hlášky vyznívají přirozeně a neskutečným způsobem potrápí Vaši bránici. A v kombinaci se scénářem, který hercům nechává patřičný prostor a zároveň pevně vede postavy i děj  vpřed, je rázem  z tohoto snímku najednou výbušný komediální koktejl, který Vás ani na chvíli nenechá vydechnout. Ve finále tedy dostaneme neskutečný komediální zářez, který až na lehce utahaný závěr funguje zcela bez problému, přičemž  se už teď moc těším až si na duo šílených “Beer Bear Brothers” zajdu znovu. PS: Nesmím zde samozřejmě opomenout Tomáše Magnuska, jehož podání postavy postaršího a naivního youtubera patří ke zlatému hřebu celého snímku. Tohle prostě musíte vidět! (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) ()

Morholt

Vyloženě k zasmání tady toho moc není, ale úsměvu se člověk neubrání a to především díky skvěle sehrané dvojici Kozub-Štáfek. Bohužel se je z mého pohledu nepodařilo úplně využít a nijak mě neoslovilo ani zasazení do influencerského prostředí, které jde absolutně mimo mě. Poloamatérský formát vyšel tak napůl. někdy to sedělo, někdy ne. Hororových je tu jen pár momentů a to  především splatterový záběr. Ale i dvě duchařské momentky stály za to a tak nějak si říkám, že Fehu je asi jediný režisér, který má potenciál natočit plnohodnotnou žánrovku. A na závěr nelze nezmínit Magnuska po liposukci, který tu podává životní výkon. 60% ()

6thSun

Opět značný potenciál a jedinečné okamžiky, ale také neucelené dramaturgické fáze, nevyužité komediální pointy a částečně nefunkční propojení žánrů komedie a horor. Magnusek super, ale zrovna jeho trumbelínovská kreace asi neměla bejt to, co si divák z kina odnese jako nejlepší moment díla. Pořád trvám na tom, že Fehu jednou natočí pamětihodnou pecku, zatím se tak ale nestalo. ()

BoPo

Vydarené momenty by som spočítal na prstoch jednej ruky. Hviezdou filmu nie sú dvojica Štáfek / Kozub, ale skvelo vystihnutý youtuber nižšej cenovej skupiny Magnusek. Hlavný prúser, okrem častých hluchých miest bez väčšieho nápadu, je obsadenie ženských postáv. Martina Babišová a Andrea Daňková mňa nudili až otravovali. Je fajn, že sa v ČR niekto pustil do žánru naschvál, vedome béčkovej komédie až paródie, ale ja som sa za celú dobu nedokázal naladiť na tunajšiu vlnovú dĺžku. ()

JohnCZ

Filmařsky nic moc, ale kde je Kozub a jeho hlášky, tam je zábava. A překvapuje i Magnusek, jehož komediální talent (narozdíl od toho režisérského) je nepopiratelný. Trefně si to kope do youtuberské scény a dokázalo mě to rozesmát, což je u české komedie docela úspěch. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD