Staroveká hystéria: Dobrodružstvo povrchných Rímanou

• Česko Starověká hysterie: Dobrodružství povrchních Římanů (viac)

Teenager Atti je donucen vstoupit do římských legií a je vyslán do „děsivé, chladné a vlhké Británie“, kde probíhá doslova revoluce tamějších obyvatel. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Attiho zajme Orla, mladá Keltka, která chce všem dokázat své válečnické schopnosti. Atti jí nakonec pomůže zachránit babičku, kterou unesl soupeřící kmen. Císař Nero se mezitím pokouší rozdrtit rebely vedené icenskou královnou Boudiccou. Atti se opět přidá ke svým římským spolubojovníkům a zjistí, že se armáda připravuje na rozhodující bitvu s Kelty u Watling Street. Atti a Orla se tak ocitají na opačné straně barikády. (Filmbox)

Arsenal83

Debilné spevácke, rapové a tanečné vložky sa tu striedajú s fórmi založenými na chcaní a sraní. A dokola a dokola. Raz retardovaný Riman, inokedy ušmudený, páchnucí Kelt. Briti si robia srandu zo svoje histórie. Mnohí z nich ale ostali presne na tej istej úrovni, odporúčam navštíviť napríklad Stoke on Trent. ()

Vyhy

Cítím trochu snahu se inspirovat Asterixem a Obelixem (jak Mise Kleopatra, tak Olympijské hry) v rámci humoru, ale zde se to nepovedlo a vymklo se jim to z rukou - hlavně těmi tanečky a písničkami, to jsem trpěl. Vtipy o ničem (přesto pro malé děti asi fajn), přiběhově tuctové a občas mi přišlo, že tvůrci nevěděli, jestli mají jít cestou rodinné komedie, nebo parodie a nebo dobrodružného fajn filmu. Ale dohromady to nezaklaplo. Jediné, co bylo asi fajn, byl vizuál. ()

Johnny.ARN odpad!

A ja, ako historik, som si 2 minúty myslel, že to bude niečo relevantné. Zlatá paródia na 300, toto je nepozerateľný hnoj. Snáď sa už Milka v ničom podobnom nikdy neobjaví. ODPAD! ()

Bantarian

Nelze nesrovnávat s Asterixem a Obelixem. Rozhodně je to vtipnější než všechny poslední díly Asterixe dohromady. Utahuje si to z historických faktů a děj příjemě odsejpá. Obsazení je celkem dobré s vyjímkou hlavního hrdiny, kterému se prostě nedá fandit. Tolik ke chvále. Nicméně místy je to zbytečně ulítlé a zpravodajské vstupy tam působí spíše rušivě. No a pak ten hlavní problém, a to muzikál. Moc často a moc dlouho se zpívá a tančí a pro neanglicky mluvící je to naprosto nudná nicneříkající výplň. Takže na jedno shlédnutí, proč ne ,ale jinak to asi nic nezanechá. ()

Karbos

Podle názvu jsem si na malý okamžik myslel, že si pouštím dokument, pak Asterixe a Obelixe a nakonec ujetý muzikál. Tohle bylo prostě divný a rozhodně horší než všechny ty hraný cajdáky s Asterixem (kromě prvního hraného dílů, který ještě není parodická fraška). Humor je tu fakt hrozný, respektive tu není ale nejhorší jsou ty písničky, jediné co mě motivovalo to dokoukat byly ucházející kostýmy, samotná tématika starověkého Říma a s tím spojené celkem ucházející kulisy s exteriéry. Vůbec ale nechápu, jak se tam ocitl Nick Frost, vidět ho tam byl celkem bizár. Jednu hvězda za římskou tématiku a jedna za tu malou, cute britskou dcerku náčelníka Frosta ()

• Natáčalo sa v Spojenom kráľovstve (napr. Butser Ancient Farm, Chalton, Hampshire) a v Bulharsku. (Arsenal83)
  • Autor Terry Deary o tom, ako ho producenti s ním riešili obsah scenára: „Konzultovali to so mnou a ja som im navrhol, aby sa zamerali na Rimanov – najstrašnejšiu éru zo všetkých, keď ľudia zabíjali iných ľudí pre zábavu, šport a zábavu a oni vtedy povedali, že toho sa určite chopia." (Arsenal83)
  • Vo filme sa objaví graffiti rímskeho legionára, to však nie je žiadny anachronizmus. Rímske graffiti skutočne existovali, často s hrubými, satirickými a kritickými odkazmi, a mnohé sa zachovali dodnes. (Arsenal83)