cyphercz

Achjo, zase je tu Federace zobrazená jako pomalu ta největší galaktická špína, tentokrát tu máme experimentování na vězních, za které by se nestyděl ani samotný Joska Mengele, och jak mě tento seriál naplňuje optimismem a vírou v lepší zítřky lidstva, jako to svého času dělala TNG... Pikárd s Beverly si navzájem omlouvají chystanou popravu Vadic, Geordi nám brečánkuje před Lorem, všude samá smrt, zmar, bolest, jojo, tohle je přesně to "úžasné pokračování TNG, na které jsme všichni tak dlouho čekali!"... Cameo Tuvoka naprosto zbytečné, celkově mají lépe zvládnutá camea i takové Lower Decks, a to je přitom animák s humorem pro teenagery, co mi alespoň udělalo radost je fakt, že Vadic dala přes držku otravnému Shawovi, který si to už hezkou řádku epizod zasloužil za to, jak blbě je napsaný, a také fakt, že se vysmála naprosto debilnímu plánu Pikárda a spol. a obsadila Titan, jen teda vůbec nerozumím tomu, proč unášela Rikera a Troi, tahle zápletka s návnadou nastíněná v předchozím dílu najednou nikam nevede a postrádá smysl... 60% ()

PeteBuck

Federácia, ktorá poslala Menavcov niekam, rozhodla sa na nich robiť pokusy, úplne ignorovala všetky svoje zásady, vďaka čomu vznikla banda nasratých zmutovaných Meňavcov, ktorá sa rozhodla urobiť s Federáciou krátky proces. OK, Gene Roddenberry sa musí v hrobe obracať. Toto nie je Star Trek. Federácia v pôvodnom ST mala svoje chyby, ale nesprávala sa ako Jozef Mengele. Katastrofa toto. Takže Picard sa rozhodne nalákať Vadic do pasce, aj sa to podarí, ale je tam Data/B4/Lore/Soong, ktorý sa chvíľu správa ako Jekyll, chvíľu ako Hyde. Pokazí celý plán, pretože je, bohvie z akého dôvodu, napojený na loď či čo. Takže z Vadica zajatec, sa stáva Vadic kapitán Titanu. Nechápem, prečo občas meňavcov zabijú, ale sú tam niektorí, ktorí evidentne sú nesmrteľní. Celé zle toto, more somarín, zostal čas na slzičky, preafektovanosť a iné hovadiny. Ide to pekne rýchlo do prdele. ()

Tomas.Abi

Nemohu si pomoci, ale toto byla opět velmi silná epizoda, která mě činí hladovým a chci okamžitě vědět, co se bude dít dál. Temnější pohled na celou Federaci a Hvězdnou flotilu mi prostě hrozně moc sedí a backstory naší záporné hrdinky, byla emotivní a funkční. Konečně se dostáváme pod slupku našim Měňavcům a pomalu odkrýváme jejich plány a hlavně motivace pro infiltraci flotily, aneb, za hříchy se platí a historii píší vítězové. Pokud se nic nepokazí v poledních třech epizodách, máme zde jeden z nejlepších Star Trek počinů po mnoha letech. ()

Martrix

Uff, hned první záběry a další fan vlezdoprdelení, takže jsem se lekl, že tvůrci budou pokračovat tam, kde naposledy skončili. Naštěstí tomu tak nebylo. I přes ten festival tuposti a  zavlasypřitažeností, je mi ten pokus o drrrramatickou hallapaloozu sympatičtější, než další pěchování fan čípků do vývěv zamrzlých trekies. Protože mám za to, že podobně jako posádka vesmírné lodi Enterprise, by se měli i scénáristé odvážně vydávat tam, kam se doposud žádný divák nevydal ... . Tzn. žádné přešlapování na místě a zbytečná recyklace starých postav. Takže i když si scénaristé i tentokrát počínali velmi neobratně, jsem aspoň s naznačeným vývojem budoucího dění, vcelku spokojen. ()

snop

Dosud to byla celkem fajn nostalgie. Tato epizoda je taky svého druhu nostalgická, ale z toho špatného důvodu, projevil se v ní totiž klasický ST syndrom demence: všechno funguje a všichni jsou dokonale kompetentní, tedy až na chvíle, kdy o něco jde, pak nic nejde zaměřit, všechno se rozbije a i superkompetentní 7/9 se otočí zády ke kompromitovanému výtahu. K čemu si kapitáni předávají kódy, když kdokoli úplně cizí se prostě kapitánem může prohlásit? ()