PeteBuck

OK, začínam krútiť hlavou. Niežeby to nemalo nejakú tú akciu, občas nejaké prekvapenie. Ale v tejto časti sa vykráda všetko možné z minulosti, čo sa len dá. Star Treky z éry Roddenberry/Berman sa proste občas obhliadli za minulosťou, ale snažili sa vyrozprávať vlastný príbeh. Tu je všetko obšlahnuté z minulosti. Je inak neskutočné, že Picard má hodinu na to letieť z Daystromovho inštitútu do vesmírneho múzea a späť a je tu more priestoru na neskutočne veľa citových výlevov, výčitiek, rozhovorov. Strašné, už to začína pripomínať päťkrát použité vrecko čaju. Je z toho horši a hroší vývar. Nič viac. Je mi jasné, že odtiaľto to pôjde už asi len dolu. ()

cyphercz

Dost mě mrzí, že podobně jako zdejší 5 hvězdičkoví hodnotitelé nedokážu vypnout mozek a tetelit se blahem nad doslova fan service lavinou - jůůů Moriarty, jůůů Voyager a Defiant, jůůů Tribble, jůůů záběry z úvodu TNG, jůůů Lore... toto mnohým očividně bohatě stačí ke štěstí a je jim naprosto buřt, že PIC Geordi nemá s TNG La Forgem pranic společného, že se Shaw už 6 epizod chová jak naprostý retard (v tomto díle naštěstí jen minimum screen timu), že Jackie boy těžce přehrává a jeho na sílu tlačená chemie s mladou La Forgovou je prakticky nulová (chraň pánbůh před spin offem s těmito k uzoufání nudnými a plochými postavami), že ve skutečně každé jednotlivé epizodě musíme mít ten hnusný holo-bar, protože asi na jiný set už nezbyly peníze, že je naprosto a zcela k smíchu, že super hyper tajné výzkumné/vědecké centrum ve stylu naší Oblasti 51 má něco jako návštěvnické centrum pro turisty, které vítá nově příchozí (WHAT THE FUCK???:D ), že návrat 2x zemřelého Data je prostě trojitý facepalm a tak bych mohl pokračovat ještě půl hodiny... Jo a ještě se nezapomnělo brečánkovat, to ve Star Treku zkrátka nesmí za žádnou cenu chybět! 40% ()

Pimburger

CSFD je plná přepálenejch hodnocení úplnejch sraček a i slepýmu, mentálně nedomrlýmu a jinak přírodou potrestanýmu fanouškovi Star Wars je jasné, o co v tomhle dílu autorům jde, ale na mě to prostě funguje. Můžeme si říkat, jaký jsou tu nelogičnosti, jak je to odporně podbízivý a jak jsou tam všichni herci v rolích dětí hlavních hrdinů otravní, ale to je právě ono! Stará parta je celá pohromadě a zase si tam hrajou svojí starou hru, která mě v devadesátkách uchvátila. Nejde jen o to, že jsou zase všichni spolu, ale i o to, že jsou to tak dobře napsané postavy, že všechny ostatní (kromě Sedmé, která je boží vždycky) postavy nové absolutně zastiňují a já si dodnes nepamatuju jméno nikoho z nich. Je to prostě stará dobrá nová generace a kdo dá při takovym znovusjednocení míň než čtyři hvězdy, je smrdutej fereng. ()

Martrix

Tak tohle mi ale vůbec nesedlo. Z příjemného fan service předchozích ep, se stal podbízivý fan protlak, ve kterém chyběl snad jen vycpaný Spock. Celá tato epizoda, byla jako setkání spolužáků po dvaceti, třiceti letech. Nikam nás neposunula, posloužila spíš jako záminka pro přivedení dalších dinopostav. Tvůrci si nemohli pomoct a snad do každé věty zakomponovali nějaký odkaz na minulost. Výsledkem je chaotická nuda, kterou ignorují snad jen nekritičtí uslintávači, kteří nepohrdnou ani Discovery. Jakkoliv jsem měl postavu Data v TNG rád, tak v Picardovi se mi Datahrátky nelíbily, takže tento návrat neocením. Moc si neumím představit, jak by se z toho dalo vrátit na úroveň aspoň předchozí epizody, která měla atmosféru starých dobrých ST, nebo dokonce vynikající čtyřky. ()

Phoenixcq odpad!

A tohle bylo jako co? Hraje si to na nostalgii, která však v tak hloupém podání opravdu nefunguje. Směska všeho možného i nemožného spatlaná dohromady, protkaná nesmyslnými a hloupými zvraty, za které by se nemysel stydět ani Rian Johnson a zbytek vyplněn 100x omílanými kecy o ničem... První díl 3. sezóny, které dávám odpad! ()