Giuliano a Tommaso se přátelí už 30 let, ale nadcházející čtyři dny budou jedny z nejtěžších, jaké kdy zažili. Tommaso je učitel žijící v Kanadě, Giuliano zůstal v Římě, kde se živí jako herec. Oba jsou si velice blízcí, přestože mají zcela rozdílné povahy – zatímco Giuliano je výbušný extrovert, Tommaso je ostýchavý a zdrženlivý. Giuliano, herec plný energie, svůdce a milovník života, je v posledním stádiu nevyléčitelné nemoci a po roce se rozhodne svůj boj vzdát. Tommaso se vrací z Říma, aby svému příteli pomohl dotáhnout všechno do konce a připravit ho na jeho další cestu. Loučení nikdy není snadné, ale oba stále mají čas zavzpomínat na staré dobré časy a popřemýšlet o tom, proč stálo za to žít – kvůli jejich nádhernému přátelství. (Cinemax)

angel74

„Jaký smysl má zabíjet ve jménu Boha? Vystačí si sám.” +++ Film Zítra je nový den se neobyčejně svěže zabývá tématy přátelství a smrti. Zásadním otázkám se věnuje s příjemným nadhledem, vážně i nevážně, ale určitě ne komediálně. Zařazení do žánru komedie tedy vůbec nechápu. Od samotného začátku jsem s jistým napětím sledovala, jak se bude příběh vyvíjet dál a potěšilo mě, že jsem toho moc dopředu neodhadla, přitom děj plynul tak přirozeně jako život sám. Ke konci jsem si i trochu poplakala, přestože na laciné ždímání emocí vůbec nedošlo. (85%) ()

kolemjdouc

komedie to není ani náhodou .příběh člověka který to tady na světě pomalu balí a účtuje se svým životem.Konec dopadl tak jak jsem si přála.Mastandera mě příjemně překvapil.Co jsem ho doposud viděla ve filmech tak hrál padoucha a hodně přesvědčivě ve fimu kde pronásleduje svoji ženu až to dospěje k obrovské tragedii.A přišlo mi že tu ženskou nejednou praštil doopravdy jak byl přesvědčivý.Ale rovněž přesvědčivý byl i tady ()

emma53

Snímek, který dle mého pohledu není vůbec komedií. Snímek, který si mě získal svojí dokonalou přirozeností. Snímek, kde jsem neznala ani jednoho z herců. Snímek, kde mně nejednou ukápla slza a to je už co říct. Snímek, který jsem vnitřně přijala se vším všudy a kde nemám dostatek slov k vyjádření svých pocitů. ()

Aky

Nekýčovitý, nesentimentální film o smrti, který ve mně probudil všechny emoce, které k takovému námětu patří. Vlastně jednoduchý příběh, ale naprosto dokonalí herci a bezchybná režie. ()