Roswell

• USA Roswell
USA, (1999–2002), 43 h 24 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Jason Katims

Predloha:

Melinda Metz (kniha)

Shiri Appleby, Jason Behr, Katherine Heigl, Majandra Delfino, Brendan Fehr, Nick Wechsler, William Sadler, Colin Hanks, Emilie de Ravin, Mary Ellen Trainor (viac)

V městečku Roswell se dějí záhadné věci. Jen studentka Liz zná pravdu. Náhodně objevila, že její spolužák, do kterého se zamilovala, je mimozemšťan. A určitě není sám! (oficiálny text distribútora)

Tom Riddle

Překvapivě zručně zkombinovaný mix Akt X (chytlavá zápletka) a Dawsonova světa (zajímavé teen vztahy). Hlavní postavy byly moc sympatické, a i když šablonovité, v průběhu se vyvíjely docela překvapivě. Pro svátečnější diváky asi významově hlavně první velká role Katherine Heigl, pro trochu větší fandy ještě navrch první velká role Emilie de Ravin, a pro maniaky taky nejslavnější role Majandry Delfino. Pro někoho laciná klišovitá slátanina, pro mě kvalitní seriál na všední odpoledne. ()

anderson

Seriál, ktorý odštartoval celkom pútavo a triezvo, príbehom o 4 teen-mimozemšťanoch, ktorí prežili legendárnu haváriu roku 1947. Ústredný motív lásky medzi Maxom a Liz, prekladaný nápaditými sci-fi zápletkami sa v druhej sérii zmení na nezmysel o mimozemskom kráľovi a jeho "dôležitej" úlohe. Tretia séria je už len pomyselným klincom do rakvy, ktorý nezvrátila ani petícia zopár prívržencov podobných zlátanín. (11.10.2004) ()

Likan7

Komentář Trona je geniální a naprosto vystihující. Řeší se tu lásky, polibky, plesy, písemky a občas nějaká ta mimozemská záhada. První dvě řady se ještě tak nějak dají přežít, trojka je už nekoukatelná - všechno se totiž už nějak vyřešilo. Scenáristicky je to strašný, herecky taky (jako emzáci vypadají a chovají se skoro všichni a pokud ne, jsou neuvěřitelně otravný jako Maria) a já jsem rád, že jsem to dokoukal ve zdraví. Roswell jsem sledoval jako malej, a líbil se mi, ale ruku na srdce, je to šílený brak! Ani se nebudu loučit... nikdo mi totiž chybět nebude :) ()

djcremo

Dejovo zaujímavý seriál so sci-fi problematikou. Síce to nie je nič extra, ale dá sa. Sem tam v seriáli jedná vec vyvracia druhú, ale to sa dá prehliadnuť. Zo začiatku dobrá fantasy a sci-fi tematika, ale asi v poslednej sérii začína seriál strácať dych a čo pôsobilo ako skvelá oddychovka v poslednej sérii prevažne pôsobí ako náročnejšia psychológia postáv, aby sa ku koncu zasa vrátilo k tomu ako tento seriál začínal. ()

Nuala

Tak jo, přes víkend jsme s kamarádkou Iličkou uspořádaly soukromý (původně) filmový maratón. Ten se ovšem tak nějak neplánovaně zvrhl v maratón seriálu Roswell. Samozřejmě jsme neskoukly celé tři řady, ale vybraly jsme si nejlepší díly. Byly to konce jednotlivých serií, které jsou opravdu dokonalé a pár oblíbených epizod. Ponořily jsme se zpět do víru maloměsta Roswellu s mimozemšťanskou historií, mytologií i současností, mezi dobráckého a trošku usedlého Maxe, bláznivou a sympatickou Isabelle, hláškujícího Michaela, (mě) nesympatickou Tess a jejich pozemské kamarády. A musím říct, že to stálo opravdu za to. Skvělé písničky, vtipné scénky (ano, opět mám na mysli svého oblíbeného Michaela) a docela zajímavé příběhy. Njn, má roswellovská posedlost je po douhých letech zpět :) ()

• Ani obsazení ženských postav nebylo úplně jednoznačné. Katherine Heigl, Shiri Appleby i Majandra Delfino si vyzkoušely všechny tři role. Majandra měla původně hrát Liz a Katherine Mariu. (Ilicka)
  • Ačkoli se příběh odehrává především v Novém Mexiku, mnoho záběrů bylo natočeno v Covině v Kalifornii. (Zetwenka)

Daredevil 2 bez Afflecka?

Daredevil 2 bez Afflecka?

01.03.2006

Jestli si někdo myslel, že loňským uvedením Elektry do kin, se snaha chamtivých hollywoodskych producentů definitivně pošlapat dobré jméno komixového superhrdiny Daredevila skončila, tak je na velkém… (viac)