Policajný odznak

• Česko Policejní odznak (viac)
USA, (2002–2008), 87 h 14 min (Minutáž: 44–72 min)

Tvorcovia:

Shawn Ryan

Kamera:

Rohn Schmidt

Michael Chiklis, Walton Goggins, CCH Pounder, Catherine Dent, Jay Karnes, Benito Martinez, Michael Jace, Kenny Johnson, David Rees Snell, Cathy Cahlin Ryan (viac)

V nejhorším policejním okrsku v L. A. šéfuje drsný Vic Mackey, velitel jednotky proti gangům. Ve světě, kde neplatí hranice mezi dobrem a zlem, se řídí vlastními pravidly a neváhá se zločinci obchodovat a zároveň je podrazit. Nový kapitán Aceveda chce situaci změnit, ale brzy zjistí, že proti němu stojí skupina zkorumpovaných, ale výkonných policistů, bez jejichž pomoci se neobejde. (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

"Můj otec je právník. - Můj je zedník. No a co?" Na Vica Mackeye zastrašování neplatí. Umí si spolehlivě pohlídat svá záda, kašle na práva podezřelých, neváhá pro dobro věci pravidelně překračovat zákon a jen proto může přežít ve světě ohraničeném na jedné straně gangy a na druhé politickými tlaky. Tento seriál evidentně postrádá výchovný element, ale realisticky zobrazené pestrobarevné charaktery v akčním prostředí ukazují, že policejní práce se dá dělat i jinak, než s vatičkou v ruce, citováním práv zatčeným a etickým kodexem v hlavě. Vic je zkrátka hrubá záplata na hrubý pytel a to je mi sympatické. ()

Sonnik

Conscience is a killer. Kultovní. Jedním slovem. CSI se můžou jít bodnout. Málo co mě sestřelilo takovým způsobem jako Vic Mackey a jeho striketeam a vlastně celý Farmington, který působí jako stát ve státě. Někdy mi přislo, že si něco bokem ten Vic i zaslouží. Kdo má rád krimidrama seriál, tohle je jasná jednička (spolu s Wire). Všechny hlavní postavy od Vica, Shana přes Juliena až k Acevedovi, prošly za 88 dílu7 řad opravdu syrovým a reálným vývojem, který by záviděl každý scénarista. I přes úctu k Dexterovi, Striketeam mám radši. Kvalitu seriálu dokazují také účast např. Foresta Whitakera, Glen Close nebo Michaela Peňi v nemalých rolích. "Good cop and bad cop have left for the day. I'm a different kind of cop. " S01 - S07 -100% ()

Satan

Pokud máte rádi realistickou akci, NEčernobílé charaktery a hlavně důraz na jejich rozvíjení po celou dobu seriálu, pak jste na správné adrese. Shield je o jedné policejní stanici s vyšetřovateli, kapitánem, rozbitým hajzlem a...zásahovkou, kterou vede zkorumpovaný Vic Mackey. A že se mu veškeré věci nakonec vymstí, netřeba dodávat. Seriál je krásně kontinuální a prakticky to, co se stane v prvním díle ovlivňuje celý seriál (zejména tedy pátou a sedmou řadu) a tady myslím Shield boduje ze všech nejvíc. Upozorňuje totiž na lidskou chamtivost a ukazuje, že jednou ty kostlivce ve skříni někdo najde a pak bývá hodně zle. Vykreslení jednotlivých postav je vynikající. Mackey po celou dobu správně "hajzlovský", Shane jakožto jeho věrný pomocník taktéž. Ronnie se začal vybarvovat až když shodil vousy a Lem? Zásadový chlápek, který to má v hlavě srovnané. Hodně se mi líbil Dutch, překvapil Aceveda (podívejte se na první a poslední díly - je to ten samej člověk?), docela mě vytáčela Claudette. Každopádně skvělá show, kterou lze chápat jako jeden velký souvislý příběh s malými odbočkami. Počínaje pátou řadou (Whitaker ten seriál neskutečně okořenil) nabírá seriál vysoké obrátky a až do konce stupňuje tempo. Odchází pak na samotném vrcholu a zanechává za sebou spoustu zkázy a faktu, že věci se nakonec stejně poserou. Aneb jak řekl Silas - těžce fatální. 1. série = 90% | 2. série = 85% | 3. série = 80% | 4. série = 80% | 5. série = 100% | 6. série = 90% | 7. série = 100% ()

VasaX

Dnes jsem shlédl poslední díl a musím říct, že The Shield se pro mě stává legendou v krimi seriálech. Tak jako legendární The Sopranos ukazují celý svět "tradiční" kriminální organizace s nebývalou hloubkou a syrovostí, tak The Shield dělá to samé pro jeden policejní okrsek a jednu speciální jednotku v něm sídlící. Skvělí herci (někteří nyní mnohem známější jak tehdy), skvělé postavy, obrovská dávka napětí a konstantně vysoká kvalita příběhu a celého seriálu napříč všemi sériemi. The Shield ukazuje všechny odstíny od bílé k černé, dostane se vám pod kůži, mnohé postavy si oblíbíte, pak je začnete nenávidět a pak je zase vezmete na milost, aby si vás pak mohly znepřátelit. Spirála zkorumpované party zásahového týmu se postupně s pokračujícími sériemi stahuje a zamotává a seriál skvěle postupně eskaluje svým hlavnímpříběhem napříč sezónami. Do toho spousta malých ale neméně zajímavých vedlejších linek, postav a příběhů. Mrzí mě, že už jsem vše viděl a nic dalšího není, ale bylo toho dost a bylo toho hodně a kdo žije věčně, nemůže být legendou. ()

drackula

Vic Mackey nemá chybu. Je to parchant, ktorého si určite zamilujete. I. season - seriál ma valcoval prakticky od začiatku najmä vďaka úžasnému scenáru v ktorom sa každá postava vyvíja a sleduje svoje osobné, niekedy kruto sebecké záumy. Kapitola sama o sebe je Vic. Napriek tomu čo robí a ako to robí, mu budete určite držať palce. Záver série je úžasne vygradovaný a strhujúci. 95 % ()

• Vic (Michael Chiklis) používá výstavní poloautomatickou zbraň Smith and Wesson Model 4506-1 .45 ACP, která pojme osm náboju + jeden v komoře. (Sonnik)
  • Farmington ve skutečnosti neexistuje, jde o imaginární okrsek v Los Angeles. (Sonnik)
  • V epizóde je spomenutý skutočný incident, kedy Suge Knight držal v tom čase extrémne populárneho interpreta menom Vanilla Ice preveseného z balkóna hotelovej izby a vyhrážal sa mu, že ak mu nepredá práva k jeho megahitu "Ice Ice Baby," tak ho z neho vyhodí. Knight mal väzby na skorumpovaných policajtov z Rampartu, ktorí pre neho mimo služby pracovali. Tento seriál pojednáva o policajnej jednotke, ktorá tu bola modelovaná práve podľa onej divízie z Rampartu. (Real Tom Hardy)

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí

27.08.2009

Ano, Hancock 2 bude. Přestože se loňská letní „smithovka“ nesetkala s jednoznačně vstřícným přijetím diváků a kritiků, její komerční výsledky byly pozoruhodné. S celosvětovými tržbami 624 milionů… (viac)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí

09.08.2009

Jistě, útočí už odpradávna (když se v tom začneme vrtat, zjistíme, že i Ben Hur byl vlastně remake), ale poslední dobou jakoby jejich nápor sílil a válcoval všechno ostatní. Až má člověk dojem, že… (viac)