Arkanoid

„Welcome back to Farmington.“ Ide asi o druhú najdlhšiu epizódu seriálu, a to 47 minút. Úvodný mexický song poteší. Druhé meno za úvodnými titulkami je prvýkrát Glenn Close, ktorá si dáva načas so získaním si diváka. Pri výsluchu s Vicom sa jej to čiastočne podarí. Po Acevedovi je ťažšie nájsť vhodného adepta na kapitána a jej neurčitosť jej v tom nepomáha. Strike Team už nie je medzi nami. Vracajú sa známe tváre Vica a najobľúbenejšej dvojice pochôdzkarov, a všetci v drsnom podaní a hneď v menšej nevinnej akcii. Hromadná vražda latino rodiny so zaviazanými rukami vracia diváka po personálnych zmenách opäť do hry. Prvýkrát máme na scéne aj DA či O.G.-ho s prednáškou. Hviezdou večera je Shane, predvádzajúci samostatnosť. Skvelá epizóda na úvod, aj keď napríklad druhá séria sa blysla oveľa napínavejšou a dramatickejšou. Táto si necháva ešte nejaké esá v rukáve, no s novým usporiadaním bude na čo pozerať. „We got a needle. All we need’s a haystack.“–„Hey, big man. You wanna get into it? Come over here. What's your name?“ „T-Gun.“ „Turn around, T-Gun. Put your hands on your head.“ „Still joustin' and roustin'.“ „Yeah, well, I wouldn't be surprised if I ran in your old man.“ „I never knew my pop.“ „Yeah, well, I bet I did.“ „What's this right here? Are you on probation, T-Gun?“ Hmm?“ „Yes, ma'am.“ „And you're carrying a knife? Then are you gonna get it right?“ „Never. He'll be a shithead his whole life, which, at this rate, will be a couple of months.“ –„My moms used to bring me to church here as a kid. Sorry to see it's gone to shit.“ -„Respect.“ –„Looks like Lompoc.“ –„ Named him Jackson. As in Michael? As in Stonewall.“ ()