František po uzdravení Pauly jede s rodinou na výlet, tu ho však čeká hořké poznání - Paula miluje Václava Tháma. František nemá štěstí v lásce, a zároveň se na něj hrnou další pohromy - je zcela bez peněz a dozvídá se, že jeho matka je těžce nemocná. František se chystá domů. Před odchodem ho vyhledá Thám, platí za něj dluh u bytné a jako muž s mužem si vzájemně vysvětlí svou lásku k Paule. Thám vyslovuje naději o svém svazku s Paulou, ale ví, že divadlo není žádní zajištění pro rodinu. Věk se vydá do Dobrušky pěšky, kam dojde bos - boty nevydržely. Matce se už daří lépe, ale otec je nesmlouvavý. Nechá sice Františka pracovat v obchodě, ale kromě příkazů na něj nepromluví a dokonce ho podezírá, že mu chce sebrat nějaké peníze z pokladny. Nakonec František nevydrží a rozhoduje se k útěku z Dobrušky. (Česká televize)

benden

Pro mne jeden z nejsilnějších dílů. Návrat marnotratného syna. Jen v příběhu bohatý kupec jde synu naproti a vystrojí mu hostinu, tady jeho otec ho zavrhne a jen kvůli matce ho pouští přes práh domova. Ovšem co mu nachystá pro příští dny za ponížení a za nástrahy - hrozné. Pivec skvěle zahrál tvrdého otce, ale přesto zůstal poctivým člověkem. ()

mchnk

František prožívá jedno z nejtěžších období života...seriál se opět vrací k silným dialogům i scénám, rozhovor Františka se Žalmanem či dvojice Marvan - Pivec, také celý Františkův návrat domů, jeho strastiplná, ale očistná cesta, na jejímž konci jsou na stole u Věků s chlebem opět i tři talíře. ()