Zelená vajíčka se šunkou

• USA Green Eggs and Ham

Protikladní hrdinové Guy a Sam se vydají zachránit ohrožené zvířátko. Zjistí přitom, jak důležitá je naděje a přátelství, a okusí jednu delikatesní pochoutku. (Netflix)

Trevor

Animovaný seriál patrí rozhodne k tým, ktoré môžete svojim deťom pustiť bez obavy z LGBT či inej propagandy. Je to seriál plný humoru, putovania a najmä zelených vajec a šunky. A rovnako tak plný prekvapení. Naozaj sa v celej sérii neobjavilo nič, čo by iba trochu zaváňala akoukoľvek formou nátlaka či vtláčania vlastných ideí a bol to výborný seriál, určený však najmä pre detského diváka, ktorý však osloví aj o čosi staršiu generáciu najmä v predvianočnom čase. Ja som si to pozrel najmä kvôli výbornej animácii a Samovi Samovi, ktorý bol Sám Semom :-D. Ústredná dvojica postáv sa výborne dopĺňala a dokázala ma upútať natoľko, aby som si seriál pozrel celý. Zabaví však najmä deti, ktorým je určený. ()

Jaro.Krafcik

Tak toto bolo skvelé. Ako je to určite určené pre menšie publikum ale mna ako dospeláka to jednoducho chytilo a bavilo. Jeden z tých najlepších animovaných seriálov na netflixe, a ponuka to aj Česky dabing. No neprekonalo to F is For family. Ktoré ma bavilo viac. Tu ma mrzi iba jedna vec , nadhodnotené seriály ako big mouth alebo daybreak, ktoré sú somariny, ich epizódy sú v červených číslach, no zelené vajíčka so šunkou majú akurát tak hlavné hodnotenie. Epizódy vôbec, škoda , diváci by sa mohli pozerať a hodnotiť aj kvalitné kúsky. Tak ako aj dvaja užívatelia v komentároch, dávam tiež plný počet. 5* ()

mia.com

Vseobecne mam rada dila Dr. Seusse a mrzi me, ze u nas neni vydano vice jeho knih. Ale vzhledem k uzasnym kresbam je serial nebo film perfektni nahrada. Tento serial me vazne bavil, byl vtipny, dobre zvraty, hezky to odsypalo, takze pecka. A vypravec super tresnicka. ()

HyenaSheep

Já tenhle seriál prostě jedním slovem miluju! Upřímně, když jsem se poprvé dozvěděla o tom, že Green eggs and ham dostane svůj vlastní kreslený reboot, neskrývala jsem nadšení, ale zároveň jsem byla trochu skeptická. Originální knížka od Dr Seusse, je postavená na krátkém a banálním příběhu, kde Sam přijde za Guyem do jeho příbytku a začne mu nutit zelené vajíčka se šunkou. Kamkoliv Guy před Samem prchá, tam ho Sam pronásleduje a stále dokola a dokola mu danné jídlo nutí, až Guyovi nakonec rupnou nervy a ochutnáje, v tu ránu zjistí, že pokrm je ve skutečnosti výborný. Konec. Jak by se z něčeho takového dal udělat kvalitní seriál který by zachoval původní myšlenku ale zároveň nabídl divákovi něco nového? No, a povedlo se to, a to vyloženě skvěle! Postavy jsou příjemné s reálnými emocemi a problémy, příběh je zábavný a nikdy nemůžete nic odhadnout dopředu, svět jakoby přesně vypadl z jedné Seussových knížek, i humor se zde povedl, nejdřív jsem se trochu bála, že i kdyby sem tam se nějaký joke povedl, stále zde budou převládat vtipy ve stylu: ,Hah, jak bychom mohli děti ještě pobavit? co jen mají rádi? AHA, vtipy o prdech! Hahahaha', obavy ale okamžitě zmizeli po prvních 10 minutách první epizody. Humor je lidský a milý zároveň, po celých 30 minut vám na tváří tkví úsměv, který né a né dolů. Myslím, že seriál může bavit snad každou generaci. Jedinou věc kterou ale musím vytknout, je to otravné intro. ,Watch me backflip' může fungovat jako song někde na letní párty, ale né jako znělka pro seriál. I animace u intra mě něčím silně vadí. Intro prostě nemusím a mrzí mě, když během pár prvních sekund mám chuť ho přeskočit. Ovšem to je jen taková moje menší výčitka, a však, je to jen intro, seriál samotný je výborný. Nemohu se dočkat na druhou serii! ()