O niektorých súrodencoch sa v prenesenom zmysle slova hovorí, že jeden bez druhého neurobia ani krok. Práve toto platí v prípade súrodencov Boba (Matt Damon) a Walta (Greg Kinnear) doslova. Sú siamské dvojčatá zrastené od ramien po boky a tak zdieľajú spoločný život, prácou počínajúc a ľúbostným životom končiac. Nažívajú šťastne až do chvíle, keď sa asertívnejší a ctižiadostivejší Bob rozhodne pokúsiť o kariéru v Hollywoode. A čuduj sa svete, dostane úlohu v televíznom seriáli po boku Cher. Bob za účinnej pomoci celého štábu predstiera, že Walt neexistuje. Zarobené peniaze im umožnia podstúpiť operáciu. Konečne nastane chvíľa, o ktorej toľko rokov snívali: každý môže ísť vlastnou cestou. Lenže na roky, strávené bok po boku, nie je možné len tak zabudnúť... (TV JOJ)

Razzor_82

"Víte, co se kriplů týká, máme jednu zásadu. Nemáme je rádi." Pohodová komedie i když trochu morbidní tématikou siamských dvojčat. Smát se postiženým není sice fér ale tvůrci se snažili o nadhled. Damon a Kinnear zahráli role bratrů úplně parádně. Snímek má vtipné gagy i slušnou zápletku. 6/10 ()

AppleCore

Já vážně nepochopim proč každá komedie má zde tak špatný hodnocení. Bratří Ferrellyové jsou jedni z mála co se nebojí točit komedie starýho dobrýho rázu, aniž by tam každou sekundu letěla kurva vzduchem. Vám se hold líbí hovadiny typu Prcičky a Scary movie kde co slovo to hovno, pí*a, zmr*, atd. Dávám plnej počet. ()

freddy

Ale jo, tohle bylo snesitelné a dokonce místy i hodně vtipné. Nic moc jsem od toho popravdě nečekal, ale co z toho páni režiséři dokázali vytřískat, to je příjemné překvapení. Tahle komedie rozhodně neurazí a já jsem se u ní i královsky pobavil. Pánové Damon a Kinnear to odehráli na výbornou a nic tam výrazně nezkazili a překvapila i Cher v docela zajímavé roli.Takže výsledkem je potěšující dílko, které rozhodně má mezi ostatními filmy své místo a na které se dá jednou za čas kouknout. Uděluji tři hvězdičky, což si myslím, že je dostatečné hodnocení pro tuhle ulítlou komedii, která pobaví... ()

Mr.Floyd

Nesmierne originálny počin na poriadne preplnenom trhu amerických komédí. Teda aspoň ja som ešte o filme s podobným námetom siamských dvojčiat nepočul. To, že sa hlavných úloh ujali známy a populárny herci filmu ešte viac pridáva na atraktivite. Ale až na spomínané dvojičky vo filme nie je nič extra výnimočné čo by sa nevyskytlo aj v ostatných podobne ladených komédiách. Film dokáže adekvátne pobaviť (možno aj trochu si poplakať) a na víkendové popoludnie predstavuje dostatočne rekreačný spôsob trávenia času. ()

PRASÁK

Povedená komedie s originálním nápadem o dvou bratrech k sobě srostlejch. Ztvárnili je Matt Damon jako Bob a Greg Kinnear jako Walt. V dalších rolích se tu vobjeví: Eva Mendes, Seymour Cassel, Cher, Meryl Streep a další. Snímek natočila americká dvojice bratrů - režisérů Peter Farrelly a Bobby Farrelly, kteří maj na svědomí i filmy jako: Blbý a blbější, Něco na té Mary je, Já, mé druhé já a Irena, Těžce zamilován, Agent Bílá krvinka, Fanaticky zamilován nebo Návrat blbýho a blbějšího. ()

• Ve scéně, kdy Walt (Greg Kinnear) říká Bobovi (Matt Damon), že chce být hercem, je střapec na Bobově (Matt Damon) čepici v záběrech z přední kamery vpředu, v záběrech z boční kamery je však vzadu. (Mr.Hudson)
  • Do dnešního dne nebylo provedeno žádné oddělení dospělých siamských dvojčat, při kterém by obě přežily. Zatím nejstaršími dvojčaty, kde obě přežily oddělení byly dvojčata z Utahu Kendra a Maliyah Herrin, kterým bylo 4,5 roku a byly rozděleny 8 srpna 2006. (Galadriel)