Agent Cooper vyšetřuje život Laury Palmerové; Dr. Hayward sdílí pitevní zprávu. (SkyShowtime)

Doomcourier

Agent Cooper je skvělá postava a zatím seriál docela dost tahá. Líbí se mi, že se v Twin Peaks vyskytuje několik zajímavých vedlejších postav, které se jen tak nevidí (třeba ta ženská s kládou xd). Celkově nás epizoda vlastně jen víc seznámila s postavama a děj se skoro nikam se neposunul, takže doufám, že další epizody budou dějově výživnější. ()

honajz2

Máme tu případ, že někdo zavraždil Lauru Palmer, vyšetřuje to agent Cooper a celý díl je takový divný. Víc jsem ani nechtěl. Ovšem aby mě to divné nějak dostalo a uchvátilo, to zase ne, jako asi jednou nebo dvakrát mě zamrazilo a pak jsem několikrát sám pro sebe řekl WTF, ale chtělo by to něco silnějšího. Dávám slabé 4*. No a aspoň jsem se dozvěděl, že v Twin Peaks dělají strašně dobrou kávu. ()

Belsazar

„A Vy, pane Coopere, jakou chcete?“ – „Černou jako bezměsíčnou noc.“ – „To jste náročnej.“   Druhá epizoda Městečka Twin Peaks rozjíždí příběh na plné koule. Vazby, na první pohled nezřejmé, vystupují na povrch a jeden se nestačí divit. A „nic není jisté“, jak říká agent Cooper krásné servírce Shelly Johnson v podání Maedchen Amick ()

fabecc1222

Po nabouchaném úvodu přichází zvolnění tempa a takové uvolnění před skokem do vody. Cooper vychutnává kávičku a koblihy. Nadine kutí záclony, Audrey flirtuje... Určitě je třeba zmínit dva vrcholy, poprvé zde vidíme Boba, a Sarah z toho začíná slušně šibat. Druhým vrcholem je pak samotný závěr. Dr. Jacoby poslouchající rozhovory s Laurou, a k tomu zní geniální Lauřina znělka, při které vždy naskakuje husí kůže: https://www.youtube.com/watch?v=khMlcTE7lw8&t=7s&ab_channel=Medusa ()

Fin_429

Pomalu se to rozjíždí a mění. Červený filtr z počátku stanovuje napínavější atmosféru, která se naštěstí dostavila. Vrchol epizody byl ten jeden jumpscare, o jehož významu se snad dozvíme příště, tak jako to bylo s koncem minulé epizody. David Lynch si ale dává na čas a těch 8 epizod nebude tak dlouhých, jak se zdálo. Tohle byl ovšem výborný díl. ()