Začít znovu je vnímavým psychologickým portrétem ženy, jejího partnera a dalších nejbližších, a zároveň strhujícím svědectvím boje o život a jeho smysl. Ústřední postavou příběhu je Monika (38), zajímavá žena bojující s nadváhou a tak dlouho opouštějící svého italského manžela, že před pár lety zůstala se dvěma dětmi (11 a 7) sama. V té době měla dům, velké auto a úspěšné podnikání. Patřil jí krámek se starožitnostmi v centru Prahy a byla majitelkou soukromé mateřské školky. První rána osudu přišla po rozvodu, kdy zůstala sama a musela všechny problémy po manželovi vyřešit sama: dluhy, děti a bydlení. Pak přišel obrat. Na plovárně v pražském Podolí potkala o třináct let mladšího Mirka, který ji pozval na rande. Přitahoval ji, a tak nabídku přijala. Po čase Monika zjistila, že je s ním těhotná. Svět se Monice zhroutil podruhé při výsledcích vyšetření v těhotenství, kdy jí lékaři sdělili její diagnózu. Pak přišla další rána, když Monika zjistila, kdo je Mirek. Film sleduje tento dramatický příběh a z natočených situací skládá hraný dramaturgický oblouk příběhu. Režisérka sledovala hlavní hrdinku několik let a má zaznamenané klíčové momenty: jako jsou zjištění nemoci, uvěznění, narození dítěte, vyrovnání se s rodinou atd. Film režisérky Evy Tomanové vzniká ve stejném tvůrčím týmu jako velice úspěšný a v kinech navštěvovaný film Stále spolu. (Česká televize)

Kralovna.Noc

Velmi slušný časosběrný dokument. Hlavní hrdinku jsem tedy absolutně nepochopila,jak mohla zůstat se svým "Miráčkem". V některých fázích dokumentu bylo celkem patrné, že je to pěkný křivák, ať už šlo o hádku s přítelkyní, která končila vydíráním nebo výmluvy u soudu,proč udělal co udělal. Nemohla bych mu už věřit ani slovo. ()

Sfaxia

Nemám ráda tynhle typ ženských. V palici jen chlapy, každému porodit dítě i když situace není příznivá. Drahoty se sušenkama co dělala byly na poblití. Nabíječe dotovala, vlastnímu dítěti nedala blbou tatranku. Na těch dvou dospělých mi není sympatické zhola nic. Lituju ty děti, předčasně dospělé kvůli matčině nezralosti a blbosti. ()

zette

Porad dokola, zacala s tim Trestikova, pak ruzne TV reality... Ma cenu verit, ze nekdo s takovym nizsim intelektem a vzdelanim (o nem ani zminka) mohla byt reditelkou materske skolky? Pokud ano, chudak deti. Proc v dokumentu neukazali jeji byvaly dum, starozitnictvi, skolku, fotky, kdy byla tou uspesnou zenou atd? Proc nepadla otazka, kde se mohla HIV nakazit, aby to melo aspon trochu vychovny charakter? Nad psanim dopisu do vezeni place, ze nema penize ani na balik a pak si ho veze domu v novejsim Opelu... Jedine, co me opravdu zaujalo, byl ten snatkovy podvodnik. To by jeden nevedel, zda mu pripnout metal nebo ho kopat do prdele... ()

Slarque

Dokumentární důkaz, že život píše příběhy, které dávají ještě menší smysl než hollywoodské filmy. Ne všichni se dovedou chovat, jako by tam kamera nebyla, a tady bylo těch prkených docela dost. Mirek mi dokonce párkrát připadal, jako když přednáší předem připravené fráze. Film má sice nějaký konec, ale život jde dál, takže těžko říci, jestli jde opravdu o happy-end. ()

Saxos

Další z časosběrných dokumentů. Tady končíme šťastnou svatbu. Co jí předcházelo. Seznámeni s Miráčkem na plovárně a otěhotnění s ním, jeho následný pobyt v base, čtení osrdíčkovaných dopisů, problémy s nadváhou, alkoholem, deprese, hledání tatínků, insolvence, HIV. Sebevědomí zůstává. Závěr: doporučuji. ()

• Dokument se točil průběžně déle než 5 let, počet natáčecích dnů odhadli režisérka a producent na 40 až 50. (klukluka)
  • Všichni aktéři film před jeho premiérou zhlédli a autorizovali. (klukluka)
  • Film byl promítán v rámci festivalu Jeden svět 2019 v kinech po celé ČR. (Monishka91)