Legenda o hraběti Drákulovi ožívá v novém vyprávění, které detailně rozvádí upírovy krvavé zločiny – a prozrazuje jeho zranitelná místa. (Netflix)

Recenzie používateľa choze k tomuto seriálu (4)

Dracula (2020)

"Sofistikovanost gentlemana je vždy pouhou maskou." Nápadité a zábavné oprášení klasiky a zažonglování s ní ve stylu Sherlocka, jehož fenomenálnost ale tvůrci nezopakovali a zřejmě ani nechtěli. Pietní rozjezd prvního dílu mě nejdřív zklamal, ale naštěstí se to záhy začalo předloze vzdalovat a navíc to byl díl nejhororovější. Pojmout druhý díl jako christieovský whodunnit na lodi mapující plavbu Demeter byl výborný nápad, ale výsledek zklamal, stejně jako třetí díl konečně frčící v plném sherlockovském módu. Draculovy dvojsmyslné hlášky spíš otravovaly, ale Claes Bang jako Dracula dobrý a Dolly Wells jako Agatha skvělá, ta mě bavila moc. ()

Pravidla bestie (2020) (E01)

"Měl jste s hrabětem Draculou pohlavní styk, pane Harkere?" Harkerova narůstající bezmoc a děs tváří v tvář zákeřnému a nelítostnému predátorovi - krásná metafora znásilnění - dělá z tohohle dílu výživnou hororovou podívanou. A sestra Agatha je tak zábavně napsaná a živě zahraná, že zatlačuje krvavého hraběte s jeho jalovými dvojsmysly do pozadí (samozřejmě obě postavy jsou karikatury). ()

Krvavá plavba (2020) (E02)

Pojmout druhý díl jako christieovský whodunnit na lodi mapující plavbu Demeter byl výborný nápad, ale výsledek poněkud zklamal. Ale závěrečný cliffhanger pobavil. ()

Temný kompas (2020) (E03)

Třetí díl konečně frčí v plném sherlockovském módu, ale dějově je to slabé a citelně tu chybí původní Agatha. ()

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

24.04.2020

David Koepp je nejen filmový scenárista stojící za snímky jako Válka světů, Jurský park, či Mission: Impossible, je totiž zároveň i úspěšným spisovatelem. Jeho nejnovější knížku, v originálním názvu… (viac)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (viac)