Legenda o hraběti Drákulovi ožívá v novém vyprávění, které detailně rozvádí upírovy krvavé zločiny – a prozrazuje jeho zranitelná místa. (Netflix)

Recenzie používateľa Big Bear k tomuto seriálu (4)

Dracula (2020)

Jsem hodně velká konzerva a nemám moc rád, když se dělají všelijaké nové adaptace nesmrtelné klasiky. Knižní předlohu v tomto ohledu za nesmrtelnou považuji a dodnes bych na ní nic neměnil. Přesto jsem byl zvědav jak s dnešními možnostmi může tento starý příběh vypadat. Chudák starej Vlad, zachránce Evropy od vpádu Turků by asi zíral co z něj starej Stoker udělal.  A starej Stoker by zase pro změnu zíral co z jeho díla udělalo dou Gatiss a Moffat. Ze seriálu mám dosti rozporuplné pocity. Bang mi do hlavní role docela sednul. Vůbec měl pěkně napsanou postavu. Mix primitivní bestie s noblesou a vzděláním šlechtice. Některé jeho konverzace s oběťmi než si je dal k jídlu (pokud je rovnou nebral jako fastfood) moc bavily.  S ostatními herci krom Agáty to už bylo horší. Bohužel to by to nebyl Netflix aby i do Draculy nezakomponoval homosexuály, nebo odkaz na ženská práva, byť zde to sloužilo spíše jako konverzační humor. Samozřejmě je seriál i rasově vyvážený a to už i ve scénách z devatenáctého století... Holt pokrok a kvóty nezastavíš. Souhlasím s Djkomou, třetí díl měl odvahu jít krapet dál za poslední kapitoly Stokerovy knihy a i já si toho docela cením byť přítomnost vampíra v 21 století měla značně komediální nádech (což byl záměr). V souhrnu dávám za 3 bedny plné hlíny z Transylvánie. * * * ()

Pravidla bestie (2020) (E01)

Začátek tohoto seriálu začíná klasicky. Právník Harker je vysazen z kočáru i se zavadly s tím, že vozka dále k hradu nejede... Pak už jen v úžasu můžeme sledovat obrovský tajuplný hrad usazený na skalním masivu. Nevlídnost toho celého umocňuje mráz, moc a fakt že ani v jednom z oken hradu se nesvítí. Máme tu první kontakt s Drákulou a mně tenhle díl dost bavil. * * * * ()

Krvavá plavba (2020) (E02)

Plavba do Anglie na plachetnici Demeter mohla být natočena o poznání lépe. Za celou dobu na lodi nevrzne jediný trám, z posádky vidím dohromady 4 lidi včetně kapitána a lodního kuchaře. Sama jízda po moři je jak jízda po rovné asfaltce sem tam se sice zakymácí petrolejka v kajutě , ale to je tam z plavby po moři vše... Sama plachetnice byla udělána pěkně i její jednotlivé sekce. Opět tu baví Drákulovi konverzačky se svými budoucími oběťmi. Lecos bylo velmi vtipné. Dávám za 3 * * * . ()

Temný kompas (2020) (E03)

Už na konci druhého dílu, těsně před titulky divák vytřeští zrak. Trojka pak v tom nadrsno pokračuje. Nebudu spoilerovat, oceňuji snahu jít příběhově dále i některé zajímavé momenty (třeba ten s večeří na hřbitově), ale díky progresivistickým tendencím mi to film dost otrávilo. Konec byl najednou jakoby uspěchaný, vůbec jsem to náhlé rozhodnutí hraběte nepochopil. * * ()

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

24.04.2020

David Koepp je nejen filmový scenárista stojící za snímky jako Válka světů, Jurský park, či Mission: Impossible, je totiž zároveň i úspěšným spisovatelem. Jeho nejnovější knížku, v originálním názvu… (viac)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (viac)